Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to szansa na zdobycie dużej ilości klientów. Jak jednak zoptymalizować swoją stronę, aby była ona jak najlepiej widoczna w przeglądarce internetowej?

W dzisiejszych czasach większość osób wyszukuje produktów w przeglądarce. Tak samo jak sklepy stacjonarne dbają o swe ekspozycje, tak samo my musimy zadbać o właściwą optymalizację strony, aby była ona widoczna dla potencjalnego klienta. Żadna witryna nie plasuje się bowiem na pierwszej stronie listy wyników wyszukiwania przez przypadek. Algorytmy Google charakteryzują się inteligentnym dopasowywaniem proponowanych stron, do szukanych fraz. Musimy więc zadbać o to, aby treści znajdujące się na naszej witrynie, były odpowiednio zoptymalizowane. Co to właściwie oznacza i jak to zrobić?

Właściwy dobór fraz kluczowych

Reklama sklepu internetowego będzie niezwykle skuteczna, jeśli nasze opisy produktów oraz pozostałe treści, zawierać będą tak zwane frazy kluczowe. Dlaczego jest to tak ważne? Klient, wyszukując określony produkt, wpisuje hasło w przeglądarkę, ona natomiast dostosowuje wyniki najlepiej dopasowane do wskazanej frazy. Słowa klucz zależne są przede wszystkim od specyfiki danego sklepu i znajdujących się w nim produktów – istotne, aby były dopasowane do danej branży. Umieszczenie ich w odpowiednim zagęszczeniu w treściach dostępnych na naszej stronie, pozwoli znacznie polepszyć naszą pozycję w wyszukiwarce.

Zachęć klienta do odwiedzenia sklepu

Pod każdym linkiem proponowanym przez przeglądarkę, znajduje się tak zwany opis meta description. Jest to bardzo krótki tekst, najczęściej będący opisem działalności. Mimo tego, że ma zaledwie około 150 znaków, może mieć bardzo duży wpływ na to, czy nasza witryna zostanie odwiedzona. Warto więc dokładnie przemyśleć jego treść – może posłużyć on jako reklama sklepu internetowego, dzięki czemu uda się wyróżnić na tle innych propozycji.

Zadbaj o unikalność treści

Przeglądarka internetowa pokazuje swym użytkownikom jedynie wartościowe, unikalne wyniki zapytań. Dlatego też prowadząc sklep internetowy, powinniśmy wystrzegać się kopiowania oraz powielania opisów produktów, kategorii, czy innych treści. Przeciwnie Google będzie ignorować naszą stronę, nawet jeśli frazy się pokrywają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here