Czy prowadzenie programu lojalnościowego jest trudne? Wyjaśniamy!

Programy lojalnościowe są świetnym sposobem na pozyskanie nowych klientów i utrzymanie tych, którzy do tej pory korzystali z usług naszej firmy. Wielu przedsiębiorców wzbrania się jednak przed tym rozwiązaniem, ponieważ wydaje im się że prowadzenie programu lojalnościowego to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie.

Zacząć od planowania

Dobrze zaplanowany program lojalnościowy, będzie dość prosty do przeprowadzenia. Dlatego też już na starcie powinniśmy przemyśleć wszystkie kroki, zastanowić się nad głównym celem działań i przeanalizować grupę docelową. Istotny jest także harmonogram programu. Rozpiszmy dokładnie każdą datę, zastanówmy się czy całość jest możliwa do zrealizowania i czytelna. Na tym etapie możemy jeszcze wprowadzać różnego rodzaju ulepszenia. Jeśli pracujemy nad programem sami, warto poprosić osobę z zewnątrz aby zapoznała się z regułami i dała nam znać, czy były one dla niej zrozumiałe.

Dać coś w zamian

Sednem programu lojalnościowego jest nagradzanie klientów za ich lojalność. Upominki mogą być naprawdę różne. Czasami wystarczy po prostu kupon zniżkowy. Możemy oczywiście stworzyć cały katalog nagród. Rozwiązanie to sprawdzi się jednak raczej w przypadku większych firm, które mogą pozwolić sobie na przeznaczenie sporego budżetu na przygotowanie programu lojalnościowego.

Wybrać proste rozwiązania

Jeśli martwimy się, ze będzie nam ciężko prowadzić program lojalnościowy powinniśmy się zastanowić nad możliwie najprostszą formą akcji. System lojalnościowy od Zencard daje nam taką możliwość. Jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga od nas produkcji na przykład: kart lojalnościowych, czy naklejek promocyjnych. To narzędzie pozwala wykorzystać w programie terminal płatniczy, co więcej aby klient mógł wziąć udział w akcji wcale nie musi płacić za usługi kartą. W prosty sposób można go także zarejestrować w akcji, kiedy dokonał płatności gotówką. Podczas pierwszej płatności klient, by zarejestrować się w programie, będzie musiał podać swój numer telefonu oraz zaakceptować regulamin. Podczas kolejnych zakupów punkty będą trafiać na jego konto niemal automatycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here