Outsourcing usług magazynowych w Polsce staje się coraz bardziej popularny i zyskuje rzeszę stałych klientów. Dlaczego tak się dzieje? Bo w perspektywie czasu – można zwyczajnie zaoszczędzić na takim rozwiązaniu. Posiadając własny magazyn zawsze ponosimy wszystkie koszty stałe bez względu na sezonowość naszych produktów czy też miesiące w których sprzedaż jest znacznie mniejsza.

Kiedy outsourcing usług magazynowych to dobry pomysł?

Niech to robią inni

Podjęcie współpracy z odpowiednią firmą świadczącą usługi outsourcingu magazynowego dysponującym nowoczesne systemy magazynowania i zarządzania magazynem pozwala bardzo precyzyjnie i efektywnie zaplanować pracę i procesy uwzględniając specyfikację działalności przedsiębiorstwa, jego branży czy też sezonowości. Operator zapewnia pełną obsługę w zakresie logistyki magazynowej i transportowej przez co firma nie musi się martwić o organizację wszystkich etapów dostarczenia produktu do końcowego odbiorcy. Kompleksowość świadczonych usług sprawia, że nie tylko zmieniają się nasze proporcje kosztów, ale także odciążamy w znaczącym stopniu pracowników.

Kiedy warto zastanowić się nad outsourcingiem usług magazynowych

Podstawowym wskazaniem, kiedy outsourcing to dobry pomysł są nasze fundusze. Jeżeli nie stać nas na wynajęcie lub wybudowanie magazynu, kupienie odpowiednich regałów do składowania towarów oraz maszyn do ich przemieszczania, opłat stałych czy też zatrudnienia osób obsługujących magazyn – wtedy najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z operatorem logistycznym. Nasze początkowe koszty będą znacznie mniejsza, a przy tym współpraca nie będzie w żaden sposób ograniczała rozwoju firmy. Będziemy mogli skupić się na rozwoju produkcji, większej sprzedaży, czy też rozwojowi technologicznemu. W ten sposób koszty związane z magazynowaniem i dostarczaniem produktów do końcowych odbiorców będą znane, a my nie będziemy musieli planować dodatkowych rezerwowych budżetów – co jeżeli…

Dodatkowo niezwykle ważnym atutem jest fakt, że nasz operator logistyczny może posiadać kilkanaście magazynów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Co za tym idzie jest w stanie odbierać od nas wyprodukowane produkty i dostarczać je do konkretnych magazynów w celu szybszej dystrybucji do poszczególnych klientów w kraju lub zagranicą.

Dobrym pomysłem na outsourcing usług magazynowych jest sezonowość naszej produkcji. Pozwala to nam znacząco zaoszczędzić na kosztach logistyki i magazynowania w miesiącach kiedy nie produkujemy, nie sprzedajemy lub po prostu nasza produkcja jest niewielka. Pozwala to dostosować budżet do konkretnych przychodów firmy nie wprowadzając jej w niepotrzebne dodatkowe koszty stałe, które występowałyby w przypadku posiadania własnego magazynku.

Zanim podejmiemy decyzję wyboru konkretnego rozwiązania logistycznego powinniśmy popatrzeć na kwestię magazynowania towarów w dwóch płaszczyznach. Po pierwsze koszty w okresie długofalowym – co tak naprawdę z ekonomicznego punktu zmniejszy koszty prowadzenia działalności firmy. Z drugiej praktycznego – czasami droższe rozwiązanie pozwoli nam na skupienie się na konkretnych ważniejszych sprawach w firmie. A oddając kwestie logistyki zewnętrznej profesjonalnej firmie – mamy pewność, że firma posiada najnowocześniejsze rozwiązania które znacznie zmniejszą ewentualne straty związane z logistyką i przemieszczaniem towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here