wakacje kredytowe

Pandemia koronawirusa sprawiła, że osoby na całym świecie zaczęły mieć problem, ze splatą swoich zobowiązań finansowych. Mimo że w naszym kraju cała ta sytuacja trwa stosunkowo krótko, to już można zauważyć jej pierwsze negatywne efekty. Niektórzy całkowicie stracili swoje źródło dochody, inni zaś mają mocno ograniczone możliwości finansowe np. przez to, że nie mogą sprzedawać swoich usług. Pogarszający się stale stan finansowy Polaków sprawia, że dużą część z nich myśli o wakacjach kredytowych. Jest to duże odciążenie, które w obecnych czasach może okazać się niezbędne dla milionów ludzi, którzy mają aktywne kredyty. Zobacz, jak w obecnym czasie można ubiegać się o wakacje kredytowe i na czym one polegają https://habzafinanse.com.pl/pandemia-koronawirusa-a-wakacje-kredytowe-co-trzeba-wiedziec/.

Wakacje kredytowe – co to jest?

Wakacje kredytowe są znane już od wielu lat i nie powstały one dopiero w momencie wybuchu pandemii. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie teraz cieszą się największą popularnością. Kredytobiorcy aktualnie korzystają z nich częściej niż kiedykolwiek i zainteresowanie nimi stale rośnie. Najprościej mówiąc, jest to przerwa w spłacie rat danego zobowiązania. W zależności od polityki banku i zasad w nim panujących wakacje kredytowe mogą oznaczać całkowity brak konieczności regulowania całości rat bądź jedynie odroczenie części kapitałowej. Przed pandemią o taką pomoc można było zawnioskować w szczególnych przypadkach i nie zawsze kończyło się to wydaniem pozytywnej odpowiedzi na wniosek. Aktualnie, czyli w czasie pandemii, gdy wiele osób straciło środki do życia, wakacje kredytowe są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Cieszą się one bardzo dużą popularnością, a większość banków umożliwia swoim klientom skorzystanie z takiej pomocy.

Na jaki okres można wziąć wakacje kredytowe?

Nie istnieją żadne formalne ograniczenia mówiące o tym, na jak długo mogą zostać przyznane wakacje kredytowe. Każdy bank, tak jak już wspomnieliśmy, ma własne zasady i politykę przyznawania wakacji kredytowych. Do tej pory jednak najczęściej można było się spotkać z wakacjami kredytowymi, które trwały trzy miesiące. Nie jest to jednak reguła, a obecnie banki bardzo mocno modyfikują zasady. Możliwe jest przyznanie wakacji kredytowej na okres dłuższy niż trzy miesiące. Wszystko jednak zależy od banku, w którym się o nie ubiegamy.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać wakacje kredytowe?

Niegdyś, aby otrzymać wakacje kredytowe, trzeba było się liczyć z wieloma formalnościami i przynajmniej kilkoma wizytami w banku. Biorąc pod uwagę, że teraz przemieszczenie się zostało bardzo ograniczone, banki inaczej rozpatrują wnioski o wakacje kredytowe. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną i w większości przypadków bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów. Niektórzy kredytodawcy pozwalają również na uzyskanie wakacji kredytowych poprzez złożenie odpowiedniej dyspozycji poprzez serwis transakcyjny bądź aplikację mobilną banku. Obecnie cały ten proces jest stosunkowo szybki i prosty.

Czy warto wziąć wakacje kredytowe z powodu koronawirusa?

Koronawirus a wakacje kredytowe, to coś, co zaprząta aktualnie głowę wielu kredytobiorców. Należy pamiętać, że to rozwiązanie zawsze będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeśli jednak nie dysponujesz w tym momencie zbyt dużymi środkami finansowymi lub straciłeś pracę, to może być jedyne rozwiązanie na to, aby nie popaść w długi. Jeśli jednak nie masz problemów z opłacaniem swoich zobowiązań, to nie ma potrzeby, aby decydować się na wakacje kredytowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here