działaność na rzecz

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy w pewnym sensie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak w takim wypadku nie skorzystamy z ulg, które przysługują młodym. Otwarcie własnej działalności gospodarczej może być dobrym pomysłem. Takim wypadku sami wybieramy rodzaj opodatkowania oraz możemy odpisać od podatku koszty uzyskania przychodu. Jest to jeden z największych atutów przejścia z pracy na etacie, na własną działalność gospodarczą. Jednak jak wszystko taka działalność Posiada również swoje minusy. Jako pracownik etatowy nie musimy myśleć o wszystkim kropka głównie mówimy tutaj o ZUS i podatku. Wtedy wszystkie te czynności załatwiał nasz pracodawca. W tym momencie jesteśmy zdani sami na siebie.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dzialalnosc-gospodarcza-na-rzecz-bylego-pracodawcy/

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy

Jeżeli zrobiliśmy biznesplan znaleźliśmy mocne oraz słabe strony działalności, a na naszym biurku leży idealnie opracowana analiza SWOT. Mamy odpowiednią wiedzę, aby założyć firmę jednoosobową. Możemy pozyskać fundusze od państwa. Rząd przygotował dla nowo powstałych przedsiębiorców ulgi w płatnościach na ZUS. Jest to tak zwana ulga na start, dzięki której przez pierwsze pół roku nie płacimy ZUS-u. Dodatkowo Mamy również obniżoną składkę przez 24 miesiące. Po upływie tego czasu możemy skorzystać również z nowego programu mały ZUS Plus. Nie każdy przedsiębiorca posiada jednak prawo do niższych płatności na ubezpieczenia społeczne.

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy, a składki ZUS

Jeżeli pracujemy dla firmy, w której byliśmy wcześniej zatrudnieni na etacie oraz wykonujemy dokładnie takie same zadania, to nie rozliczyłem podatku liniowo lub Korzystając też z ryczałtu.

Będziemy musieli jedynie podatkowa działalność na zasadach ogólnych czyli przy zastosowaniu skali podatkowej 18% i 32%. 

Jeżeli świadczysz usługi dla byłego Pracodawcy, to nie możesz skorzystać z ulgi na start przez 24 miesiące obniżonej składki na ZUS. Ograniczenie takie dotyczy osób, które pracowały już wcześniej na etacie w bieżącym lub też w poprzednim roku kalendarzowym.

Dodatkowo jeżeli w trakcie korzystania z takiej ulgi, zaczęliśmy pracować w danej firmie to automatycznie tracimy taką obniżkę.

Działalność gospodarcza dla byłego pracodawcy będzie z pewnością coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Zdecydowanie największym atutem jest łatwość otwarcia firmy. Jednak prawo jest takie, że nie traktuje osób podejmujących taką działalność jako prawdziwych przedsiębiorców z krwi i kości. To właśnie dlatego między innymi nie przysługują Takim osobom ulgi w ZUS, które są bardzo dużym wsparciem dla osób które dopiero rozpoczynają swoje życie w biznesie.

Zobacz też: http://www.straight.pl/marketing-prawa-ktore-poprowadza-cie-do-sukcesu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here