Spedycja kontenerowa Gdynia

Współczesny transport produktów oferuje wiele możliwości. Jedną z nich jest spedycja kontenerowa, która polega na transporcie towarów z zastosowaniem kontenera jako jednostki ładunkowej.

Czym jest spedycja kontenerowa i co przewożone jest w kontenerach? 

Jak już zostało wspomniane, spedycja kontenerowa polega na transporcie różnego rodzaju towarów przy użyciu kontenerów. Ten rodzaj transportu zaczął być popularny w latach 60-tych XX wieku. Transport kontenerowy sprawił, że zarówno przewóz, jak i załadunek oraz rozładunek towarów, stał się szybszy i prostszy. Dzięki wykorzystywaniu kontenerów o znormalizowanych wymiarach, nie trzeba przeładowywać ładunku, aby przewieźć go różnymi środkami transportu. 

Przewóz kontenerowy jest bardzo uniwersalny, ponieważ we wnętrzu kontenerów może być przewożone niemal wszystko, między innymi produktu sypkie, palety, maszyny czy towary pakowane. Kontenery podzielone są na różne rodzaje i są to między innymi:

– kontenery open top, które służą do przewozu maszyn

– kontenery o kontrolowanej temperaturze, które dostosowane są do przewożenia produktów wymagających specjalnych warunków

– kontenery general purpose, które są kontenerami uniwersalnymi

– kontenery high cube, które służą do przewożenia palet

Dlaczego przewóz towarów za pomocą kontenerów jest korzystny?

Transport kontenerowy gwarantuje bezpieczeństwo przewożonym towarom. Produkty są od początku do końca zabezpieczone w kontenerze, który otworzyć może dopiero odbiorca lub w szczególnych przypadkach Sanepid lub Urząd Celny. Niweluje to możliwość zniszczenia towaru lub jego zaginięcia. W Polsce ten rodzaj przewożenia produktów jest bardzo popularny przede wszystkim w miastach nadmorskich. Spedycja kontenerowa Gdynia zajmuje się transportem towarów drogą morską za pomocą kontenerów. 

Ponadto spedycja kontenerowa jest bardzo elastyczna, ponieważ umożliwia przewóz wszystkimi rodzajami transportu, a dostępność różnych kontenerów na rynku pozwala na przewożenie wszystkich produktów, bez ograniczeń co do gatunku lub ich właściwości. Wykorzystanie kontenerów do przewożenia towarów upraszcza i przyspiesza czas transportu, szczególnie w przypadkach dużych odległości, na przykład podczas częstego transportu do krajów azjatyckich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here