sklep internetowy

Rozszerzenie działalności handlowej o sklep internetowy to dziś właściwie konieczność jeśli myślimy o rozwoju, a nawet przetrwaniu naszego biznesu. W czasach światowej pandemii przekonaliśmy się o tym dogłębnie. Jak przenieść biznes do Internetu i od czego zacząć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Sklep internetowy to często konieczność

Pandemia spowodowała widoczne zmiany w wielu aspektach i dziedzinach życia. Jedną z nich jest handel. Naprzemienne zamykanie i otwieranie sklepów, niepewność z tym związana, spowodowały, że wielu przedsiębiorców przeniosło swoje biznesy częściowo lub całkowicie do Internetu. Jakkolwiek zakupy online z roku na rok cieszyły się wśród Polaków coraz większą popularnością, wzrost zainteresowania e-handlem w roku 2020 był szczególnie widoczny. Jak wynika z raportu Gemius Polska pn. „E-commerce w Polsce 2020”, aż 73% internautów robi zakupy online, a wynik ten jest lepszy od poprzedniego aż o 11 punktów procentowych. Spora część nowych klientów skorzystała z usługi sklepu internetowego po raz pierwszy dopiero w dobie pandemii. Sklepy, które wcześniej ciężko było sobie wyobrazić w formie e-handlu z powodzeniem dokonały transformacji, przenosząc się do sieci (np. warzywniaki).

Obopólne korzyści

Zakupy online poza tym, że bezpieczne, są też dla e-klientów bardzo wygodne i bezstresowe, co nabiera dziś szczególnego znaczenia. Z drugiej strony, handel w Internecie staje się szansą na przetrwanie dla wielu przedsiębiorców. Sklepy stacjonarne z uwagi na pandemiczne obostrzenia i strach przyciągają bowiem mniej klientów lub też zostają czasowo zamykane. Sklep internetowy to też doskonałe rozwiązanie w spokojnych czasach. Zwiększa on szansę na poszerzenie grona klientów, także o tych zagranicznych. Jeśli zatem zastanawiasz się jak przetrwać ten trudny okres, jak zwiększyć obroty sklepu, lub po prostu pragniesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców w kraju i za granicą, warto stworzyć profesjonalny internetowy sklep, dzięki któremu utrzymasz biznes, a nawet go rozwiniesz!

Nie zostawiaj tego przypadkowi, postaw na profesjonalistów!

Decyzja o utworzeniu sklepu online to już pierwszy, najważniejszy krok. Kolejny, równie istotny związany jest już ze stworzeniem strony internetowej sklepu. Warto zadanie to zlecić profesjonalistom, aby mieć pewność, że nasz sklep trafi do jak największej rzeszy klientów i będzie cechował się najwyższymi standardami. Usługi wysokiej jakości związane z założeniem i prowadzeniem sklepu internetowego oferuje na przykład firma IdoSell Jeśli więc szukasz firmy, która zaopiekuje się Tobą od pierwszego kontaktu, zajmie się wdrożeniem sklepu i za pomocą skutecznych narzędzi będzie wspierać Cię na każdym kolejnym etapie jego rozwoju, warto odwiedzić www.idosell.com i zapoznać się z pełną ofertą firmy. Otwórz swój pierwszy sklep internetowy już dzisiaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here