Przekonaj się, jak znaleźć pracę w Łodzi

Dla wielu z nas znalezienie pracy jest skomplikowanym procesem. Im dłuższy jest czas poszukiwania nowego stanowiska, tym większy staje kompromis, na który kandydat może pójść, by tylko mógł rozpocząć pracę. Często kosztem własnych ambicji czy wynagrodzenia. Czy zatem znalezienie wymarzonej pracy jest możliwe?

Badania wskazują, że długotrwałe i bezskuteczne poszukiwanie pracy sprawia, że w miarę upływu czasu minimalizujemy swoje wymagania dotyczące nowego stanowiska. Musimy pamiętać, że nawet trudna sytuacja nie może nam dawać przyzwolenia na akceptację pracy na niekorzystnych dla nas warunkach. Oczywiście można wyrazić zgodę na miesięczny okres próbny czy krótki bezpłatny staż. Trzeba jednak także umieć odmówić, gdy warunki zatrudnienia oferowane przez pracodawcę są nie do przyjęcia. Należy to jednak zrobić umiejętnie, w myśl zasady, by „nie palić za sobą mostów”. W polecanym artykule poznasz „5 wskazówek jak grzecznie odmówić przyjęcia oferty pracy by zostawić dobre wrażenie”. W trakcie poszukiwania pracy należy być asertywnym mając na uwadze swoją wartość jako pracownika.

Warunki płacowe w branży

Dla każdego, kto szuka pracy, temat płac jest bardzo ważny. Żeby uniknąć poczucia niedowartościowania, dobrze jest wcześniej zasięgnąć informacji na temat zmieniających się warunków wynagradzania w interesującej nas branży i regionie. Naturalnie sytuacją oczywistą jest fakt, że absolwent bez doświadczenia zawodowego musi liczyć się z niższym wynagrodzeniem początkowym. Jednak gdy posiadamy konkretne doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje i ubiegamy się o prestiżowe stanowisko to powinniśmy pamiętać, że firma, która ceni pracowników, odpowiednio wynagrodzi ich pracę. Magazyn „Wprost” zamieścił na ten temat przydatny artykuł, z którym można się zapoznać uzupełniając wiedzę w tym zakresie. Pamiętajmy, że zaletą jest pozostawienie po sobie dobrego wrażenia w poprzednim miejscu pracy, a dzięki temu uzyskanie bardzo dobrych referencji od byłych pracodawców.

Znalezienie i utrzymanie pracy często nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Z jednej strony odrzucanie wszystkich ofert ze względu na zbyt wysokie wymagania nie ma sensu. Z drugiej zaś przyjęcie pracy dużo poniżej naszych kwalifikacji także nie jest dobrym rozwiązaniem. Każdy chce przecież pracować w miejscu, gdzie czuje się akceptowany i doceniony.

Bardziej korzystna sytuacja

Niezwykle komfortowa sytuacja to taka, kiedy mamy pracę i spokojnie możemy rozpocząć poszukiwania lepszej. Poczucie zawodowego bezpieczeństwa pozwala na uważne przeglądanie ofert pracy i wybór tych, które najbardziej nam odpowiadają. W przeciwnym razie ryzykujemy utratą dochodu, co zagraża spłatą zobowiązań np. z tytułu kredytów i niemożnością utrzymania rodziny. Niestety często zdarza się, że utrata zatrudnienia następuje nieoczekiwanie i musimy jak najszybciej znaleźć nowe. Mimo trudnej sytuacji należy wtedy zachować spokój, by rozsądnie wykorzystać wszelkie dostępne narzędzia ułatwiające szybkie znalezienie nowej pracy.

Wykorzystanie możliwości portali pracy

Oferty pracy w Łodzi można przeglądać w serwisie aplikuj.pl i innych, które są bardzo pomocne, ale wykorzystując tylko takie źródła, okres szukania pracy znacznie się wydłuży. Osoba z działu HR zazwyczaj potrzebuje dwóch tygodni na zaproszenie kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne. Zawsze warto maksymalizować swoje szanse i zadbać o to, by interesujące oferty pracy regularnie były wysyłane pocztą e-mail. To pozwala natychmiast reagować. Można również skorzystać z wielu porad zamieszczonych w Internecie i wykorzystać je, by poprawnie skonstruować lub zaktualizować dokumenty aplikacyjne. Pamiętajmy, że znalezieniu wymarzonej pracy sprzyja rozsądek w podejmowaniu decyzji, dobra organizacja oraz zaangażowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here