System do rekrutacji – zalety płynące z wdrożenia

Obecnie coraz więcej prężnie rozwijających się firm zaczyna korzystać z systemów do rekrutacji (działy personalne). Oprócz dużych przedsiębiorstw systemy rekrutacyjne są  chętnie wykorzystywane przez agencję pracy. Pozwalają na efektywną pracę i nie wymagają dużego poświęcenia, już w kilka minut pracownik działu personalnego może dodać nową ofertę pracy i rozesłać ją do potencjalnych klientów, umówić się na spotkanie z kandydatami lub przeszukać bazę kandydatów poszukujących pracy.

Jeszcze kilka lat temu rekrutacja pracowników nie była łatwym zadaniem, wymagała dużego zaangażowania i wiązała się z długimi godzinami pracy. Pracownicy zatrudnieni w dziale zasobów ludzkich musieli samodzielnie komponować i dodawać nowe oferty, sprawdzać zainteresowanie kandydatów i komunikować się z potencjalnymi pracownikami. Obecnie, dzięki nowoczesnym systemom rekrutacyjnym proces pozyskiwania pracowników przebiega sprawniej i efektywniej. Systemy do rekrutacji umożliwiają przygotowanie spersonalizowanych ofert pracy, pozwalają funkcjonalnie nimi zarządzać (łatwa komunikacja, sortowanie, dodawanie i usuwanie danych), a także doskonale sprawdzają się w przypadku wyłaniania talentów.

Korzyści płynące z wdrożenia innowacyjnego systemu do rekrutacji

System do rekrutacji umożliwia każdej firmie stworzenie idealnej marki pracodawcy, pozwala to na lepsze rozpoznanie firmy i zwiększa świadomość potencjalnych interesantów. Osoby otrzymujące ofertę natychmiast wiedzą z jaką firmą mają do czynienia i potrafią odpowiednio ustosunkować się do ogłoszenia.

System do rekrutacji znacząco zmniejsza obciążenia zawodowe pracowników działu zasobów ludzkich. Nie chodzi o zmniejszenie ilości obowiązków, lecz o ich znaczne usprawnienie np. pracownicy nie muszą samodzielnie tworzyć nowych ofert pracy, wystarczy, że skorzystają z licznych funkcji graficznych i z łatwością przygotują oraz personalizują ogłoszenie. Mają dostęp do przeróżnych szablonów graficznych, które umożliwiają łatwiejsze rozpoznanie stanowisk (kierownik, pracownik działu handlowego, pracownik biurowy i inne). Ponadto oferta pracy trafia do grupy ,,najbardziej” zainteresowanych interesantów, może zostać umieszczona w wielu miejscach (integracja z zakładką ,,Kariera’’ poprzez widget lub API – dodanie oferty do strony firmowej, portale ogłoszeniowe, portale pracy, social media) i zawsze buduje pozytywny wizerunek firmy.   

System do rekrutacji znacząco zwiększa efektywność działania całego procesu pozyskiwania nowych pracowników (od utworzenia oferty pracy, aż po zatrudnienie pracownika). Pozwala sprawnie analizować dane o kandydatach, monitorować projekty rekrutacyjne i analizować kluczowe KPI. Ułatwia przygotowywanie bieżących raportów (lejek kandydatów, podsumowania i analizy).  Ponadto automatyczne publikowanie ogłoszeń na stronach www, portalach pracy i social media znacząco usprawnia proces wysyłania ofert pracy.

Korzyści z wdrożenia systemu rekrutacji odczuwają również kierownicy działu personalnego. Osoby zarządzające działem HR otrzymują klarowne raporty aktywności rekruterów, na bieżąco mogą monitorować ich działania, z łatwością dowiadują się na jakim etapie przebiega rekrutacja i otrzymują informacje o spotkaniach. System do rekrutacji to aktualnie niezastąpiona pomoc w zakresie pozyskiwania nowych pracowników, znacząco usprawnia funkcjonowanie wszystkich sfer zarządzania zasobami ludzkimi i w szybkim czasie przynosi zyski. Więcej informacji odnośnie działania systemu rekrutacyjnego można dowiedzieć się na elevatosoftware.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here