Jak szybko wziąć kredyt przez internet? Eksperci odpowiadają na Twoje pytania

0
1550

Pewnie wolelibyśmy unikać kredytów, ale czasami trudno oszczędzić na cos, co chcemy kupić i co jest nam potrzebne. Ponadto wypadki również się zdarzają i trzeba wyremontować kuchnię po zalaniu lub kupić nowy samochód, gdy stary się zepsuł. W takich sytuacjach szukamy atrakcyjnych opcji kredytowych, a najłatwiej wnioskować o kredyt przed internet. Jak to zrobić?

Czym jest kredyt przez internet?

Kredyt przez internet to kredyt konsumencki, który bierze się za pośrednictwem witryny banku. Na podstawie zawartej z nami umowy bank zobowiązuje się do udostępnienia określonej kwoty pieniężnej na pewien czas. Obowiązkiem kredytobiorcy jest wykorzystanie otrzymanych środków zgodnie z ich przeznaczeniem (czyli na konsumpcję), określonym warunkami umowy oraz do ich zwrotu w określonym terminie wraz wynagrodzeniem dla banku, którego wysokość również jest określona w umowie. Jest to produkt bezpieczny, a wszelkie opłaty związane z jego wzięciem są, podobnie jak w przypadku tradycyjnego kredytu, ściśle określone przez bank i znamy je przed zawarciem umowy. Musimy pamiętać, że kredyt przez internet zazwyczaj udzielany jest na niższe kwoty i krótszy okres czasu. Ponadto ma, jak w przypadku standardowych kredytów, ustalony poziom oprocentowania i prowizji – spłacany jest również w miesięcznych ratach. Proces kredytowy jest bardzo uproszczony.

Jak wnioskować o kredyt przez internet? Jak przebiega procedura?

Kredyt przez internet weźmiemy szybko i bez problemów. Wystarczy bowiem komputer z dostępem do internetu i 10 minut wolnego czasu. Oczywiście komputer musi być dobrze zabezpieczony. Pamiętajmy, że witryny, na które wprowadzamy dane osobowe muszą być szyfrowane za pomocą specjalnego protokołu HTTPS. Zwróćmy na to uwagę, bowiem jeżeli witryna miałaby szyfrowanie HTTP, oznaczałoby to, że informacje mogłyby zostać przechwycone przez hakerów. Wniosek o kredyt przez internet wypełnimy na dedykowanej stronie internetowej, a trzeba do niego najczęściej dołączyć zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach. Wystarczający może się okazać także wyciąg z rachunku bankowego, na którym będzie można zweryfikować nasze dochody – wystarczy pobrać je w formacie pdf i przesłać do banku. Jeśli bierzemy kredyt w instytucji, w której mamy rachunek, na który przelewane jest nasze wynagrodzenie, nie będziemy musieli w ogóle przedstawiać zaświadczeń – bank bowiem dokładnie wie, ile zarabiamy. Jeśli wszystkie dokumenty zostaną załączone, weryfikacja informacji może trwać nawet kilka chwil, co umożliwi wypłacenie kredytu online w kilka minut. Podpisanie umowy kredytowej następuje w naszym domu, a umowę kredytów gotówkowych online przywozi kurier. Najwygodniejszą formą potwierdzenia naszej zgody będzie przelew weryfikacyjny z rachunku osobistego kredytobiorcy – jego kwota zostanie następnie zwrócona.

Przejrzenie ofert banków, wypełnienie wniosku w wybranej instytucji oraz weryfikacja w przypadku kredytu przez internet trwa bardzo krótko. Jest to więc najwygodniejsza forma kredytowania.

Dowiedz się więcej: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty/nest-gotowka-na-klik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here