Opisy produktów

Sklepy internetowe od kilku dobrych lat stanowią prawdziwą alternatywę dla tych stacjonarnych. W ostatnim czasie szczególnie zaobserwować możemy zamykanie się niektóry placówek i to nawet tych należących do ogromnych koncernów. Wniosek? Już teraz przenieś swój biznes do internetu, bo niewątpliwie jest to przyszłość.

Opisy produktów – gdzie umieścić?

Na początek zajmijmy się kwestią wyglądu sklepu internetowego. Nie ma wątpliwości co do tego, że najważniejsze jest zdjęcie, a także nazwa sprzedawanego produktu. W kolejnej części warto umieścić wypunktowane parametry danego artykułu np. jego rozmiar, kolor, czy też zastosowanie. No i w tym momencie przechodzimy do opisu produktów. Znaleźć powinny się one zaraz po wcześniej wypisanych informacjach. Najlepiej gdy zajmują sporą część strony, ale nie są tzw ścianą tekstu. To bardzo ważne, ponieważ mają one zachęcić potencjalnego kupującego do przeczytania, a nie go odstraszyć. Pod opisami mogą znaleźć się dodatkowe zdjęcia produktu. Zazwyczaj jeszcze niżej, a mianowicie w stopce strony znajdują się wszystkie dane kontaktowe. Taki układ strony jest najbardziej przejrzysty dla użytkowników i najlepiej się w nim odnajdują. Dzięki temu nie czują potrzeby zmiany strony na inną i tym samym rośnie szansa, że dokonają zakupu.

Co powinny zawierać opisy produktów?

Skoro wiemy już gdzie powinien zostać umieszczony opis produktu, to pora na ustalenie jak powinien wyglądać. A dokładniej, co w sobie zawierać, by jego obecność dawała pozytywne rezultaty. Jak pisać opisy produktów najlepiej wiedzą osoby zajmujące się tym na co dzień np. z https://copyexperts.pl/oferta/opisy-produktow-do-sklepow-internetowych/. To właśnie oni są na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami wyszukiwarki. Dzięki temu piszą treści nie tylko merytorycznie odpowiadające użytkownikom, ale również takie, które będą dobrze wyglądały przy algorytmie Google. Takie połączenie daje największą szansę na osiągnięcie wysokich pozycji na liście wyszukań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here