Karta pamięci 128 GB

Każdy miłośnik fotografii i filmów wie, jak przydatnym akcesorium jest karta pamięci. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się nie tylko pojemnością, lecz także szybkością transferu danych oraz jakością wykonania produktu.

Jaka karta pamięci do aparatu? Krótka charakterystyka

Podstawowym parametrem, który bierzemy pod uwagę przy wyborze produktu tego typu, jest oczywiście pojemność. Od jej wartości zależy maksymalna liczba zdjęć i filmów, które możemy przechować w pamięci. Jest to szczególnie ważne w przypadku zapisu zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz filmów nagrywanych w HD, Full HD czy nawet 4K. Ze względu na to, że możliwości nowych sprzętów łączą się także z większymi rozmiarami plików, karta pamięci 128 GB powinna być absolutnym minimum. Z pewnością wiedzą o tym między innymi fotografowie specjalizujący się w zdjęciach ślubnych, reportażach czy sesjach plenerowych – w takich warunkach nie możemy od razu przenieść zdjęć na inne urządzenie, co oznacza, że potrzebujemy często sporego zapasu miejsca.

Wybierając konkretną propozycję, należy także zastanowić się nad własnymi szczególnymi wymaganiami. Jeżeli karta pamięci będzie używana w trudnych warunkach atmosferycznych, na przykład w skrajnych temperaturach czy podczas deszczu, potrzebny będzie produkt o ponadprzeciętnej wytrzymałości. W ten sposób możemy uchronić się przed utratą cennych danych.

Prędkość to kluczowy parametr

Dla wymagających użytkowników z pewnością najlepiej sprawdzą się karty oferujące nie tylko sporą pojemność, lecz także wysoką prędkość zapisu. Takie propozycje możemy znaleźć na przykład w ofercie firmy Samsung – jednego z liderów w tym sektorze rynku. Wyższa przepustowość jest szczególnie ważna na przykład podczas nagrywania filmów w 4K czy robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

Idealnym wyborem dla osób, którym zależy na jak najlepszej wydajności, jest karta pamięci 128 GB SD Samsung EVO Plus. To nośnik typu SDXC o wyjątkowej wytrzymałości i prędkości zapisu – standard UHS-III (U3) oznacza, że tempo transferu danych wynosi 100 MB/s. Dzięki temu możemy z powodzeniem wykorzystać tę kartę w wymagających sytuacjach. Dodatkowo model od koreańskiego producenta odznacza się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, wstrząsy czy promieniowanie. Karta dostępna jest także w innych wariantach pojemnościowych.

Wszechstronne zastosowanie dla wymagających – najszybsza karta SD

Karty SD oraz microSD to obecnie najbardziej popularne warianty tego typu nośników. Ich szczególną cechą są niewielkie rozmiary, dzięki którym sprawdzają się w różnorodnych urządzeniach – od aparatów po smartfony.

Jaka karta pamięci do aparatu będzie odpowiednia dla profesjonalistów o najwyższych wymaganiach? Firma Samsung specjalnie z myślą o zawodowcach zaprojektowała kartę pamięci 128 GB PRO Plus. Jest to karta typu SDXC, która cechuje się świetną jakością wykonania oraz wydajnym działaniem. Bardzo wysoka prędkość odczytu wynosząca 100 MB/s i zapisu 90 MB/s sprawia, że profesjonalni fotografowie i filmowcy mogą rejestrować zdjęcia seryjne w ruchu czy filmy 4K bez obaw o brak miejsca. Podobnie jak w przypadku karty Samsung EVO Plus model PRO jest wodoszczelny, odporny na wstrząsy, warunki atmosferyczne, upadek czy promieniowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here