Dysk M.2 NVMe dla graczy

Jak wybrać odpowiedni dysk do komputera? To nie tylko kwestia pojemności – dochodzą do tego skomplikowane oznaczenia, wymagania sprzętowe, kompatybilność oraz niezwykle ważny parametr prędkości zapisu i odczytu. Podpowiadamy, jak połapać się w oferowanych urządzeniach.

Dlaczego warto wybrać technologię NVMe?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się dyski SSD M.2 PCIe NVMe. Co kryje się pod tym oznaczeniem? O ile dyski SSD są znane już niemal wszystkim osobom, które choć trochę interesują się technologią, tak terminy M.2 oraz NVMe mogą być nieco niejasne. PCIe to natomiast oznaczenie sposobu połączeń kart rozszerzeń płyty głównej wykorzystywane między innymi przy montażu pamięci RAM. Aktualnie sloty PCIe mogą być wykorzystane także w przypadku pamięci masowej, co otwiera szereg zupełnie nowych możliwości.

NVMe (Non-Volatile Memory Express) to protokół komunikacyjny, który powstał z uwzględnieniem wymagań graczy oraz użytkowników zajmujących się zaawansowanymi zadaniami. Technologia powstała z myślą o dyskach półprzewodnikowych, czyli właśnie SSD. Takie połączenie pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał nowoczesnych standardów przesyłania danych, tym samym zwiększając wydajność całego sprzętu, a w szczególności prędkość przesyłu informacji w obrębie urządzenia. Kluczową w tym kontekście zaletą magistrali PCI Express jest błyskawiczna komunikacja z procesorem, co przekłada się na sprawne działanie całego komputera.

M.2 PCIe NVMe – czy taki dysk będzie odpowiedni dla gracza?

Dysk M.2 NVMe to świetna propozycja dla każdego gracza – nowoczesne nośniki zapewniają maksymalną wydajność, która jest coraz ważniejsza w najnowszych tytułach. Jak to wygląda w praktyce? Gry mogą uruchamiać się nawet kilkukrotnie szybciej niż w przypadku starszych rozwiązań, a ponadto czas bieżącego ładowania poszczególnych elementów jest skrócony do minimum. Sporą korzyścią jest także niezastąpiona wydajność podczas streamowania, a nawet użytkownicy o mniejszych potrzebach docenią wzrost prędkości instalacji poszczególnych aplikacji i ogólną poprawę działania systemu. Nośnik SSD M.2 NVMe to najlepszy wybór nie tylko dla graczy, lecz także wszystkich innych osób, którym zależy na przyspieszeniu swojego sprzętu. Różnicę w stosunku do innych rodzajów dysków można dostrzec niemal od razu.

Na jaki model warto postawić?

Na rynku dostępnych jest wiele interesujących modeli dysków SSD – warto wśród nich wyróżnić urządzenia od cenionej na całym świecie marki Samsung. Produkty koreańskiego giganta charakteryzują się świetnymi parametrami technicznymi, zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań oraz doskonałym stosunkiem ceny do jakości. W poszukiwaniu solidnego dysku z technologią NVM Express warto postawić właśnie na propozycje od Samsunga, które z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Doskonałym wyborem będzie model Samsung 970 EVO M.2 wykorzystujący technologię PCIe NVMe. To wysokiej klasy dysk SSD, który zapewnia zawrotną prędkość przesyłu informacji (nawet 3400 MB/s) oraz świetną przepustowość. Napęd jest dostępny w kilku wariantach różniących się pojemnością. Nośnik został wyposażony w najnowszą technologię V-NAND, kontroler Phoenix oraz technologię Intelligent Turbo Write, które poprawią wydajność każdej gry. To zdecydowanie jedna z najlepszych propozycji w tej klasie urządzeń – dysk od Samsunga jest doskonałym połączeniem szybkości, energooszczędności i wydajności na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here