Wyjątkowość palety h1 a branża logistyczna

0
Wyjątkowość palety h1 a branża logistyczna

Dlaczego higieniczne palety h1 to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla branży mięsnej i spożywczej? Posiadają unikalne cechy, które sprawiają, że transport i magazynowanie tego rodzaju produktów jest znacznie bardziej bezpieczne i ekonomiczne. Zyskuje na tym nie tylko inwestor, ale również branża logistyczna.

3 proste triki na oszczędzanie pieniędzy

0
oszczedzanie

Oszczędzanie pieniędzy to dla wielu osób ciężki kawałek chleba. Możemy jednak użyć trzech prostych taktyk, które zdecydowanie ułatwią nam to zadanie. Wskazówki, które pomogą nam w oszczędzaniu pieniędzy przygotowała ekonomistka behawioralna Wendy de la Rosa, współzałożycielka Common Cents Lab. Jakie są sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy? Jesteście ciekawi? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/oszczedzanie-pieniedzy-3-triki-do-wykorzystania/ 

Skąd bierze się uciążliwość z oszczędzaniem? 

Według Wendy de la Rosy spory wpływ na nasze zachowanie ma środowisko w którym funkcjonujemy. Kobieta przywołuje ciekawy eksperyment sprzed trzech lat. W badaniu wzięły udział osoby otrzymujące zasiłek żywieniowy. Naukowcy podzielili je na dwie grupy. Jedna widziały swoje dochody w ujęciu miesięcznym, a druga w ujęciu tygodniowym. Autorka stwierdziła, że:

,,OKAZAŁO SIĘ, ŻE OSOBY, KTÓRE WIDZIAŁY SWOJE DOCHODY W UJĘCIU TYGODNIOWYM, LEPIEJ NIMI ZARZĄDZAŁY NIŻ TE, KTÓRE WIDZIAŁY SWOJE DOCHODY W UJĘCIU MIESIĘCZNYM. CHOCIAŻ KWOTA BYŁA DOKŁADNIE TAKA SAMA, ZMIENILIŚMY ŚRODOWISKO – TUTAJ CZAS – W KTÓRYM OCENIALI SWOJE DOCHODY’’. 

Można wnioskować z tego więc, że jesteśmy podatni na „windfall effect” czyli efekt nadzwyczajności. Kto nie miał lepszego nastroju podczas wypłaty? Taki nastrój niestety sprzyja wydawaniu większych pieniędzy w porównaniu z ostatnim dniem naszego cyklu płacowego. De la Rosa radzi więc, żeby myśleć o swoim wynagrodzeniu w kwotach tygodniowych, a nie rocznych lub miesięcznych.

3 triki na oszczędzanie pieniędzy

Po pierwsze: Skup się na małych, częstych zakupach

Naukowcy zapytali osoby biorące udział w badaniu, jakich zakupów najbardziej żałowały. Okazało się, że wskazywali złe wspomnienia z jedzeniem na mieście, w barach i restauracjach.

Dla wielu osób mieszkających w dużych miastach, jedzenie na mieście jest głównym nawykiem.

Sama autorka radzi: 

,,SPÓJRZ NA WYDATKI W SWOIM ŻYCIU I ZIDENTYFIKUJ NAJBARDZIEJ ŻAŁOSNE ZAKUPY. NASTĘPNIE ZMODYFIKUJ SWOJE ŚRODOWISKO, ABY UTRUDNIĆ WYDAWANIE PIENIĘDZY’’.

Po drugie: Zaplanuj oszczędzanie

Badacze podkreślają, że najlepszym sposobem na zrobienie oszczędności jest zwrot podatku. Zapytano więc badanych osób ile pieniędzy odłożą ze zwrotu ze skarbówki. Połowa badanych miała zdecydować przed złożeniem PIT, a pozostali już po rozliczeniu z urzędem skarbowym. Większe oszczędności zaplanowała pierwsza grupa. Żeby jednak planowanie miało moc musi posiadać realny efekt. Najlepiej więc żeby zwrot pieniędzy trafiał na wybrane konto oszczędnościowe.

Po trzecie: Momenty przejściowe, żeby uzyskać przewagę

Jesteśmy bardziej skłonni do dobrych nawyków – także oszczędzania – w chwilach przełomowych. Powinniśmy takie nawyki wbijać sobie od początku roku lub po wakacjach. Działa w tym przypadku efekt świeżego startu.

Dlatego de la Rosa radzi żeby skorzystać z chwil, kiedy nasza motywacja jest a wysokim poziomie.

Autorka zaraz radzi: 

,,OKREŚL JEDNĄ RZECZ ZWIĄZANĄ Z FINANSAMI, KTÓRĄ NAJBARDZIEJ CHCESZ ZROBIĆ. TO MOŻE BYĆ OTWARCIE KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWEGO NA EMERYTURĘ LUB KONSOLIDACJA KREDYTÓW STUDENCKICH CZY LIKWIDACJA ZADŁUŻENIA NA KARCIE KREDYTOWEJ. ZAPISZ W KALENDARZU JEJ WYKONANIE NA DZIEŃ PO SWOICH URODZINACH’’. 

Zobacz też: http://openid.pl/jak-uzyskac-umorzenie-zaleglosci-podatkowej/ 

Przyjazne dla środowiska i doceniane przez klientów – etykiety ekologiczne

0
etykiety ekologiczne

Wybór odpowiedniej etykiety na produkt ma bardzo duże znaczenie. Ważny jest nie tylko jej projekt graficzny, lecz też to, jakie materiały posłużyły do jej wyprodukowania. Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się etykiety eko, które wykonane są z przyjaznych dla środowiska materiałów.

Radca prawny za darmo – co trzeba zrobić, by uzyskać wsparcie?

0
Radca prawny za darmo

Choć zdecydowana większość radców prawnych udziela pomocy prawnej odpłatnie, to część z nich – i to nawet dosyć często – oferuje ją całkowicie za darmo. Oczywiście nie jest to podstawa ich działalności, ale w niektórych przypadkach za usługi te nie pobiera się opłat. Co trzeba zrobić, by z takiego wsparcia skorzystać?

Jakie zalety ma system ERP?

0
Jakie zalety ma system ERP

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że system ERP jest oprogramowaniem przeznaczonym do zarządzania firmą. Jest to kompleksowe rozwiązanie praktycznie dla każdego współczesnego przedsiębiorstwa. Dlaczego warto podjąć decyzję o jego zakupie?

Sprytne sposoby na naukę języka obcego

0
sposoby na naukę języka obcego

Uczenie się języka obcego niesamowicie rozwijana mózg. Poza tym poszerza horyzonty i sprawia, że możemy stać się tak zwanymi obywatelami świata. Gdy znamy język obcy, nie boimy się podróżować, podjąć pracę w obcym kraju, korzystać z tego, co oferuje nam współczesny świat. Jak uczyć się języka obcego, aby to było efektywne? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.

Produkcja własnej, czystej energii

0
Produkcja własnej, czystej energii

Troska o środowisko naturalne i rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na energooszczędne rozwiązania technologiczne i instalacyjne. Nie bez znaczenia jest duże wsparcie z funduszy unijnych, przy pomocy których możemy pozwolić sobie dziś na montaż pomp ciepła, paneli solarnych czy fotowoltaicznych. Przyjrzyjmy się bliżej fotowoltaice.

Jak wybrać głośnik bezprzewodowy? Kilka porad

0
głośnik bezprzewodowy

W pokoju, na kempingu, w samochodzie lub podczas spotkania towarzyskiego w parku. Lista sytuacji, w których głośnik przenośny może okazać się naprawdę przydatny jest bardzo długa – powyższe pozycje to jedynie jej niewielka część. By jednak w pełni wykorzystać potencjał tego typu urządzeń i móc cieszyć się świetną jakości dźwięku bez względu na okoliczności, przed wyborem głośnika warto poznać jego najważniejsze cechy i dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie. Aby pomóc wam w podjęciu ostatecznej decyzji, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym omawiamy kluczowe parametry mobilnych głośników.

 1. Głośnik bezprzewodowy. Na które parametry zwrócić uwagę?
 2. Głośnik bluetooth. Dodatkowe funkcje i opcjonalne wyposażenie

Głośnik bezprzewodowy. Na które parametry zwrócić uwagę?

Wybierając głośnik bezprzewodowy, szczególną uwagę zwróćmy przede wszystkim na takie parametry jak:

 • sposób komunikacji – może to być zarówno Bluetooth, jak i Wi-Fi czy dedykowany urządzeniom Apple AirPlay;
 • zasięg działania – ten parametr powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli zamierzamy transmitować dźwięk na znaczne odległości, wybierzmy model z wyższej półki;
 • moc – większość tańszych urządzeń tego typu oferuje moc na poziomie 20-30 W, chociaż zdarzają się również modele o większej mocy – te są jednak droższe;
 • sposób zasilania – większość urządzeń wyposażonych jest w akumulatory ładowane z portu USB, chociaż zdarzają się również modele mogące pracować po podłączeniu do zwykłej sieci;
 • długość pracy na jednym załadowaniu – jeśli planujemy długie imprezy w plenerze lub na działce czy też podróże, wybierzmy głośnik z jak najdłuższą pracą na baterii;
 • współpracę z systemami operacyjnymi – na liście obsługiwanych OS-ów powinien znaleźć się ten, z którego zamierzamy korzystać (np. Android, iOS czy Windows Phone).

Głośnik bluetooth. Dodatkowe funkcje i opcjonalne wyposażenie

Głośniki Bluetooth mogą być wyposażone w różne dodatkowe funkcje, znacznie poprawiające komfort ich użytkowania. Do najważniejszych warto zaliczyć przede wszystkim:

 • wbudowaną pamięć – pozwoli ona odtwarzać dźwięki bez konieczności połączenia z telefonem lub komputerem, czyniąc z głośnika samodzielne urządzenie;
 • wyświetlacz – znacznie ułatwi korzystanie z głośnika. Ta opcja szczególnie przydatna będzie w przypadku modeli z wbudowaną pamięcią;
 • moduł FM – dzięki niemu łatwo zmienimy głośnik w pełnoprawny odbiornik radiowy;
 • opcję obsługi pilotem – pomocny, gdy z głośnika nie będziemy korzystać w połączeniu z telefonu;
 • możliwość połączenia z innymi głośnikami – kilka (a nawet kilkanaście urządzeń) połączonych razem może dać naprawdę ciekawe efekty.

Dlaczego dobry prawnik jest niezbędny dla twojej firmy?

0
Dlaczego dobry prawnik jest niezbędny dla twojej firmy

Masz własną firmę lub planujesz ją założyć, przeglądasz przepisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i czasem wydaje ci się, że w biznesie obowiązuje prawo buszu? Nie martw się, z tej dżungli wyprowadzi cię odpowiedni doradca – prawnik biznesowy. Zobacz dlaczego od samego początku działalności, warto regularnie konsultować się ze specjalistą.

Dobry prawnik biznesowy – kto to?

Prawnik specjalizujący się w prawie biznesowym, musi przede wszystkim mieć na uwadze interes firmy i stawiać go na pierwszym miejscu. Szukaj osoby, która ma za sobą kilka lat doświadczenia w doradztwie biznesowym, ale niekoniecznie takiej która będzie prowadzić sprawy kilku firma naraz. Ważne jest by prawnik był dyspozycyjny, szybko odpowiadał na maile i w razie potrzeby był pod telefonem. Zaangażowanie w sprawy twojej działalności i budowanie zaufania sprawi, że wasza współprac będzie miała charakter partnerski, w której obie strony czerpią korzyści ze współpracy.

Dobry prawnik, dobra organizacja

Formalności i papierologia to plaga każdej prężnie prosperującej firmy. Dokumenty, umowy, klauzule prywatności, kruczki prawne – zanim zrzucisz to wszystko na księgową, wyślij do przejrzenia twojemu prawnikowi biznesowemu. Niech sprawdzi czy nie brakuje jakichś kluczowych zapisów, dzięki którym zabezpieczysz swój interes w transakcji z klientem, albo unikniesz pretensji przez nowo zatrudnionego pracownika. Formularze podatkowe również przestaną być takie straszne, kiedy dobry prawnik doradzi ci jak się rozliczać, by zyskać na tym możliwie jak najwięcej, a jednocześnie nie mieć później na karku urzędu skarbowego.

Na kłopoty dobry prawnik

Wszelkie sprawy sporne, roszczenia pracowników i klientów, nieszczęśliwe wypadki i związane z nimi niekiedy problemy z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy – to przypadki, w których bez dobrego doradcy się nie obejdzie. Nie czekaj do momentu, aż ingerencja prawnika będzie niezbędna. Tutaj dowiesz się więcej https://www.kancelaria-ciesielski.pl/. Zadbaj z wyprzedzeniem, by nad firmą czuwał zaufany prawnik, a pozwoli ci to uchronić się przed zaistnieniem nieprzyjemnych okoliczności lub przynajmniej przyspieszy prawną interwencję w razie kryzysu.

Dobry prawnik biznesowy a nieruchomości

Pod warunkiem, że twojej firmy nie prowadzisz całkowicie zdalnie, na pewno wynajmujesz lub posiadasz na własność jakieś nieruchomości, wynajmujesz lokal gastronomiczny lub biuro. Prawnik biznesowy pomoże ci wynegocjować warunki najmu, spisać umowę sprzedaży albo doradzić przy zakupie nowego lokalu.

Kominki z idealnie dopasowanymi drzwiami

0
kominek

Obecny rynek systemów ogrzewania domów oferuje mnóstwo opcji do wyboru takich jak piece opalane węglem, ekogroszkiem, drewnem, gazem, ale także pompy ciepła, solary. Ciekawym wyborem są również kominki z wkładem wodnym. To ostatnie rozwiązanie pozwala na szybkie zagrzanie bezpośredniego otoczenia, a wkład wodny rozprowadza ciepło po mieszkaniu, poprzez płynącą w rurach wodę.

ZOBACZ TEŻ