System do rekrutacji – zalety płynące z wdrożenia

0
System do rekrutacji – zalety płynące z wdrożenia

Obecnie coraz więcej prężnie rozwijających się firm zaczyna korzystać z systemów do rekrutacji (działy personalne). Oprócz dużych przedsiębiorstw systemy rekrutacyjne są  chętnie wykorzystywane przez agencję pracy. Pozwalają na efektywną pracę i nie wymagają dużego poświęcenia, już w kilka minut pracownik działu personalnego może dodać nową ofertę pracy i rozesłać ją do potencjalnych klientów, umówić się na spotkanie z kandydatami lub przeszukać bazę kandydatów poszukujących pracy.

Jeszcze kilka lat temu rekrutacja pracowników nie była łatwym zadaniem, wymagała dużego zaangażowania i wiązała się z długimi godzinami pracy. Pracownicy zatrudnieni w dziale zasobów ludzkich musieli samodzielnie komponować i dodawać nowe oferty, sprawdzać zainteresowanie kandydatów i komunikować się z potencjalnymi pracownikami. Obecnie, dzięki nowoczesnym systemom rekrutacyjnym proces pozyskiwania pracowników przebiega sprawniej i efektywniej. Systemy do rekrutacji umożliwiają przygotowanie spersonalizowanych ofert pracy, pozwalają funkcjonalnie nimi zarządzać (łatwa komunikacja, sortowanie, dodawanie i usuwanie danych), a także doskonale sprawdzają się w przypadku wyłaniania talentów.

Korzyści płynące z wdrożenia innowacyjnego systemu do rekrutacji

System do rekrutacji umożliwia każdej firmie stworzenie idealnej marki pracodawcy, pozwala to na lepsze rozpoznanie firmy i zwiększa świadomość potencjalnych interesantów. Osoby otrzymujące ofertę natychmiast wiedzą z jaką firmą mają do czynienia i potrafią odpowiednio ustosunkować się do ogłoszenia.

System do rekrutacji znacząco zmniejsza obciążenia zawodowe pracowników działu zasobów ludzkich. Nie chodzi o zmniejszenie ilości obowiązków, lecz o ich znaczne usprawnienie np. pracownicy nie muszą samodzielnie tworzyć nowych ofert pracy, wystarczy, że skorzystają z licznych funkcji graficznych i z łatwością przygotują oraz personalizują ogłoszenie. Mają dostęp do przeróżnych szablonów graficznych, które umożliwiają łatwiejsze rozpoznanie stanowisk (kierownik, pracownik działu handlowego, pracownik biurowy i inne). Ponadto oferta pracy trafia do grupy ,,najbardziej” zainteresowanych interesantów, może zostać umieszczona w wielu miejscach (integracja z zakładką ,,Kariera’’ poprzez widget lub API – dodanie oferty do strony firmowej, portale ogłoszeniowe, portale pracy, social media) i zawsze buduje pozytywny wizerunek firmy.   

System do rekrutacji znacząco zwiększa efektywność działania całego procesu pozyskiwania nowych pracowników (od utworzenia oferty pracy, aż po zatrudnienie pracownika). Pozwala sprawnie analizować dane o kandydatach, monitorować projekty rekrutacyjne i analizować kluczowe KPI. Ułatwia przygotowywanie bieżących raportów (lejek kandydatów, podsumowania i analizy).  Ponadto automatyczne publikowanie ogłoszeń na stronach www, portalach pracy i social media znacząco usprawnia proces wysyłania ofert pracy.

Korzyści z wdrożenia systemu rekrutacji odczuwają również kierownicy działu personalnego. Osoby zarządzające działem HR otrzymują klarowne raporty aktywności rekruterów, na bieżąco mogą monitorować ich działania, z łatwością dowiadują się na jakim etapie przebiega rekrutacja i otrzymują informacje o spotkaniach. System do rekrutacji to aktualnie niezastąpiona pomoc w zakresie pozyskiwania nowych pracowników, znacząco usprawnia funkcjonowanie wszystkich sfer zarządzania zasobami ludzkimi i w szybkim czasie przynosi zyski. Więcej informacji odnośnie działania systemu rekrutacyjnego można dowiedzieć się na elevatosoftware.

Czy prowadzenie programu lojalnościowego jest trudne? Wyjaśniamy!

0
Czy prowadzenie programu lojalnościowego jest trudne? Wyjaśniamy!

Programy lojalnościowe są świetnym sposobem na pozyskanie nowych klientów i utrzymanie tych, którzy do tej pory korzystali z usług naszej firmy. Wielu przedsiębiorców wzbrania się jednak przed tym rozwiązaniem, ponieważ wydaje im się że prowadzenie programu lojalnościowego to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie.

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych

0
Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to szansa na zdobycie dużej ilości klientów. Jak jednak zoptymalizować swoją stronę, aby była ona jak najlepiej widoczna w przeglądarce internetowej?

W dzisiejszych czasach większość osób wyszukuje produktów w przeglądarce. Tak samo jak sklepy stacjonarne dbają o swe ekspozycje, tak samo my musimy zadbać o właściwą optymalizację strony, aby była ona widoczna dla potencjalnego klienta. Żadna witryna nie plasuje się bowiem na pierwszej stronie listy wyników wyszukiwania przez przypadek. Algorytmy Google charakteryzują się inteligentnym dopasowywaniem proponowanych stron, do szukanych fraz. Musimy więc zadbać o to, aby treści znajdujące się na naszej witrynie, były odpowiednio zoptymalizowane. Co to właściwie oznacza i jak to zrobić?

Właściwy dobór fraz kluczowych

Reklama sklepu internetowego będzie niezwykle skuteczna, jeśli nasze opisy produktów oraz pozostałe treści, zawierać będą tak zwane frazy kluczowe. Dlaczego jest to tak ważne? Klient, wyszukując określony produkt, wpisuje hasło w przeglądarkę, ona natomiast dostosowuje wyniki najlepiej dopasowane do wskazanej frazy. Słowa klucz zależne są przede wszystkim od specyfiki danego sklepu i znajdujących się w nim produktów – istotne, aby były dopasowane do danej branży. Umieszczenie ich w odpowiednim zagęszczeniu w treściach dostępnych na naszej stronie, pozwoli znacznie polepszyć naszą pozycję w wyszukiwarce.

Zachęć klienta do odwiedzenia sklepu

Pod każdym linkiem proponowanym przez przeglądarkę, znajduje się tak zwany opis meta description. Jest to bardzo krótki tekst, najczęściej będący opisem działalności. Mimo tego, że ma zaledwie około 150 znaków, może mieć bardzo duży wpływ na to, czy nasza witryna zostanie odwiedzona. Warto więc dokładnie przemyśleć jego treść – może posłużyć on jako reklama sklepu internetowego, dzięki czemu uda się wyróżnić na tle innych propozycji.

Zadbaj o unikalność treści

Przeglądarka internetowa pokazuje swym użytkownikom jedynie wartościowe, unikalne wyniki zapytań. Dlatego też prowadząc sklep internetowy, powinniśmy wystrzegać się kopiowania oraz powielania opisów produktów, kategorii, czy innych treści. Przeciwnie Google będzie ignorować naszą stronę, nawet jeśli frazy się pokrywają.

Wypożyczonym samochodem jeździ się jak własnym

0
Wypożyczonym samochodem jeździ się jak własnym

Osoby przybywające w celach prywatnych lub służbowych do obcego miasta, często docierają tam za pośrednictwem pociągu lub innego środka skomasowanej komunikacji. Na miejscu jednakże zmuszeni są do korzystania z taksówek lub innych sposobów przemieszczania się, gdyż w takiej sytuacji nie mają przy sobie własnego auta. Można jednakże rozwiązać ten problem poprzez wynajem auta z wypożyczalni. Dobrym przykładem na to, jak jest to proste i skuteczne rozwiązanie, jest wynajem auta w stolicy województwa Pomorskiego.

Drzwi balkonowe

0
Drzwi balkonowe

W ogromnej większości projektowanych i budowanych obecnie domów jednorodzinnych znajduje się przynajmniej jeden, a często wręcz kilka balkonów. Prowadzi to oczywiście, do konieczności wybrania określonego rodzaju drzwi balkonowych, co jak się okazuje, nie jest wcale takim łatwym zadaniem, jakby się to mogło wydawać przed rozpoczęciem prowadzenia inwestycji.

Jakie drzwi balkonowe wybrać?

Pytanie to zadają sobie wszyscy ci, którzy są obecnie w fazie dobierania odpowiedniego rodzaju wyposażenia swoich nowych domów. Okazuje się, że podjęcie tej decyzji nie jest wcale tak proste i szybkie. Na rynku występują różnego rodzaju typy drzwi balkonowych, które różnią się od siebie konstrukcją i zasadą działania oraz oczywiście wynikającymi z tego powodu różnymi zaletami, lecz także wadami.

Wersja jednoskrzydłowa

Drzwi jednoskrzydłowe są zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w całym kraju. Są bardzo proste w montażu, a także w obsłudze. Dodatkowo, co bardzo ważne dla wielu inwestorów, są zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem.

Oprócz łatwości w montażu drzwi tego typu charakteryzują się dużą szczelnością zarówno na powietrze, jak i wilgoć. Charakteryzują się całkiem przyzwoitymi parametrami szczelności akustycznej i odpornością na włamanie.

Dużą wadą jest dolny próg, który uniemożliwia dostanie się na balkon osobom niepełnosprawnym lub dzieciom.

Drzwi w wersji dwuskrzydłowej

Rozwiązanie tego typu stosowane jest stosunkowo rzadko, ze względu na obecność stałego słupa pośrodku przejścia na balkon. Wynikają z tego powodu oczywiste ograniczenia użytkowe, lecz także zwyczajna niewielka estetyka takiego rozwiązania.
Jeśliby chcieć się zastanowić nad zaletami tego rozwiązania, jedyne co może przyjść do głowy, to możliwość otworzenia obu drzwi jednocześnie co pozwoli na uzyskanie dużej przestrzeni.

Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne

Choć na pierwszy rzut oka tego typu drzwi niewiele się różnią od innego rodzaju wymienionych wcześniej modeli, to jednak zasada działania jest w ich przypadku całkowicie inna. W przypadku tradycyjnych drzwi balkonowych, podczas ich montażu i projektowania danej przestrzeni, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będą one zajmowały całkiem sporo miejsca w momencie pełnego otwarcia, ponieważ będą znajdowały się w pozycji prostopadłej względem ściany. Drzwi przesuwne natomiast przesuwają się równolegle do niej, dlatego też zajmują znacznie mniej miejsca. Kolejną olbrzymią zaletą tego typu modeli jest fakt, że ich szerokość może być znacznie większa niż w przypadku poprzednich wersji drzwi balkonowych. Daje to o wiele lepsze parametry użytkowe.

Do wad takiego rodzaju drzwi należy konieczność zachowania olbrzymiej uwagi podczas montażu. Nawet niewielkie błędy podczas zakładania szyn mogą spowodować później wiele problemów.

Drzwi balkonowe unoszono-przesuwne

Ten model jest zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem ostatnich lat. Zawdzięcza to panującej modzie na bardzo duże okna, które często sięgają od samej podłogi aż do sufitu. A takie właśnie możliwości montażu okna daje ten rodzaj drzwi balkonowych. Uzyskane jest to np. możliwością wpuszczania progu drzwi w posadzkę, a także zastosowanie bardzo szerokiego skrzydła drzwi.
Wadą tego rozwiązania jest konieczność stosowania bardzo precyzyjnego montażu, wraz z użyciem odpowiedniego, specjalistycznego sprzętu.

Drzwi balkonowe składane

Choć jeszcze do niedawna wszelkiego rodzaju składane harmonijkowe drzwi uznawane były za produkt najmniejszej jakości, który montowany był w miejscach zdecydowanie najmniej eksponowanych, to obecnie trend ten ulega zmianie. Dobrym tego przykładem są harmonijkowe drzwi balkonowe, które obecnie uznawane są za bardzo ekskluzywny i drogi produkt. Swój status zawdzięczają przede wszystkim dużej efektowności oraz jakości wykonania, które stoją na najwyższym poziomie. Ich olbrzymią wad jest niska szczelność, przez co stosowane są jedynie w miejscach o bardzo ciepłym klimacie.

Który model wybrać?

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy inwestor może oczekiwać nieco innego rodzaju właściwości użytkowych od swoich drzwi balkonowych. Nie mniej przed wyborem warto zapoznać się z określonymi cechami każdego z tych modeli.

Jak poradzić sobie z brakiem dostawy prądu?

0
Agregaty

Mogłoby się wydawać, że chwilowy brak w dostawie prądu nie stanowi dużego problemu. Warto jednak wspomnieć, że w wielu przypadkach takie niedogodności pojawiają się dość często. Niektóre tereny są szczególnie narażone na awarie w dostawie prądu – jest to wynikiem wielu różnych czynników. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć się na taką sytuację. Dzięki temu unikniemy wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

Agregat stacjonarny dopasowany do potrzeb

Agregat stacjonarny, np. agregat prądotwórczy Proton ZPP 30-O uchodzi za urządzenie wyjątkowo wydajne, a zarazem funkcjonalne i praktyczne. Jest ono niezastąpione w wielu różnych przypadkach. Na zakup tego typu agregatu prądotwórczego często decydują się osoby, które planują budowę lub remont. Dostęp do prądu jest mocno ograniczony, a ciężko wyobrazić sobie bez zasilania sprawną realizację wielu zadań. Nie moglibyśmy podłączyć maszyn i urządzeń.

Decydując się na agregat stacjonarny musimy wskazać najlepsze miejsce, gdzie będzie znajdować się urządzenie. Jak sama nazwa wskazuje nie jest to model mobilny, a więc decyzja powinna zostać dokładnie przemyślana. Agregat stacjonarny może również przydać się na działce letniskowej. Sprawdzi się również w przypadku, gdy na co dzień nie możemy pozwolić sobie na częste braki w dostawie prądu. Takie urządzenie wydaje się być prawdziwym wybawieniem. Nie musimy w pośpiechu szukać latarek, czy też świec.

Coraz więcej osób pracuje przy komputerze. Nawet kilka godzin przerwy w zasilaniu może być więc ogromnym problemem. Nierzadko może to generować straty na poziomie kilkuset złotych. Każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby, jednak agregat prądotwórczy może zostać perfekcyjnie dopasowany do użytkownika. Stanowi to niewątpliwą zaletę.

Podział agregatów stacjonarnych

Agregaty stacjonarne występują w wielu różnych wariantach, więc wszystko zależy od naszych potrzeb i wymagań. Pierwszym typem urządzenia są agregaty prądotwórcze otwarte. Sporym minusem jest fakt, że muszą być one przechowywane w osobnym pomieszczeniu. W innym przypadku urządzenie jest narażone na zanieczyszczenia, które mogłyby zakłócić jego prawidłowe funkcjonowanie.

Najlepszą opcją wydają się być agregaty zabudowane, np. agregat prądotwórczy Proton ZPP 20. Cechują się one wysoką wytrzymałością oraz odpornością na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych. Należy dodać, że mogą one zostać zamontowane na zewnątrz. Na rynku znajdziemy również agregaty w zabudowie kontenerowej, które są jeszcze bardziej żywotne, jednak wymagają większej ilości przestrzeni. Podczas podejmowania decyzji należy więc określić, gdzie będzie znajdować się urządzenie.

Artykuł powstał we współpracy z https://proton-polska.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze_Stacjonarne-162.html

Umowa przewozu a umowa spedycji – czym się różnią

0
Umowa przewozu a umowa spedycji - czym się różnią

Prawo transportowe w Polsce jest określane jako jako ogół przepisów regulujących zarówno sferę przewozu, a więc przemieszczania się osób lub przewożenia rzeczy (towarów, przesyłek, ładunków) przy użyciu przeznaczonych do tego środków transportu, jak również jako zbiór unormowań dotyczących organizacji transportu, które jest rozumiane jako jako dział gospodarki narodowej, oraz usług ubocznych związanych z przewozem.

Regulacje Prawa przewozowego dotyczą wyłącznie podstawowych zasad umowy przewozu osób oraz rzeczy bez uwzględniania cech charakterystycznych dla danej gałęzi transportu. Wzajemne prawa i obowiązki w dziedzinie przewozu, które nie zostały uregulowane w ustawie, ustanawiane są również w regulaminach. Do ich stanowienia uprawnieni są również przewoźnicy. Regulaminy przewoźnika mają charakter umowny i nie stanowią aktów normatywnych. Nie podlegają one publikowaniu w organach promulgacyjnych, a ich interpretacji dokonuje się według metod odnoszących się do interpretacji oświadczeń woli stron, w tym przypadku oświadczeń woli przewoźnika.

W Polsce nie ma ustandaryzowanej regulacji prawnej obejmującej swoim zakresem wszelkie gałęzie transportu. Biorąc pod uwagę kryterium środków transportu, prawo transportowe wyróżnia następujące działy: prawo kolejowe, prawo transportu drogowego (samochodowego), prawo morskie, prawo żeglugi śródlądowej, prawo lotnicze. Do działów prawa transportowego zaliczane są również regulacje prawne dotyczące transportu pocztowego czy transportu komunalnego, a także transportu kombinowanego wykonywanego przy użyciu różnych środków transportu.

Na gruncie polskiego prawa transportowego należy odróżniać dwie najczęściej zawierane przez strony umowy: umowa przewozu i umowa spedycji. Różnice między umową przewozu a umową spedycji obejmują przedmiot umowy i kwestię odpowiedzialności za ewentualną szkodę podczas transportu.W przypadku zawarcia umowy przewozu przewoźnik przyjmuje zlecenie transportowe polegające na przewozie towaru z punktu A do B. Umowa spedycji natomiast nakłada na spedytora obowiązek zorganizowania przewozu towaru z punktu A do B, które polega na wysłaniu lub odbiorze przesyłki albo dokonaniu innych usług związanych z jej przewozem.

Zarówno w umowie spedycji, jak i w umowie przewozu możliwe jest powierzenie wykonania przewozu podwykonawcy. Jeżeli strony łączy umowa przewozu, kwestia ewentualnej odpowiedzialności jest określana przez konwencję CMR lub Prawo przewozowe. Ewentualne przekazanie przez przewoźnika umownego zlecenia transportowego innemu przewoźnikowi nie zwalnia go z odpowiedzialności za ewentualną szkodę. Jeśli chodzi natomiast o kwestię umowy spedycji odpowiedzialność kształtowana jest przez przepisy kodeksu cywilnego. W tym przypadku odpowiedzialnością za szkodę również obarczony jest przewoźnik, z zastrzeżeniem, że skutki ewentualnej szkody mogą również obciążać spedytora. Odpowiedzialność spedytora jest jednak ograniczona do winy w wyborze. Niemniej jednak spedytor, aby uwolnić się od odpowiedzialności w tym zakresie, musi wykazać brak winy w wyborze przewoźnika.

Podsumowanie usługi Twój e-PIT w 2019

0
Podsumowanie usługi Twój e-PIT w 2019

Osoby, które mają już za sobą roczne rozliczenie z właściwym ku temu urzędem, z cala pewnością wiedzą już, że w tym roku nastąpiły spore zmiany, które miały za zadanie ułatwić podatnikom życie. W wielu przypadkach na pewno tak właśnie było, ale nie we wszystkich. Na pewno można było zaobserwować znaczne skrócenie kolejek w tego rodzaju instytucjach. Ludzie nie wyczekiwali w nich, przychodząc do urzędów na przysłowiową ostatnią chwilę, a czasem na dosłownie ostatnią.

Antyalergiczny wodny odkurzacz na roztocza sposobem na idealnie czyste mieszkanie

0
Antyalergiczny wodny odkurzacz na roztocza sposobem na idealnie czyste mieszkanie

Dbanie o czystość domu to podstawa, ale kiedy któryś z naszych domowników zmaga się z alergią, sprzątanie staje się najważniejszą codzienną kwestią. W zapewnieniu komfortu alergikom i chorym na astmę pomagają specjalnie stworzone odkurzacze, które gwarantują stuprocentowe usunięcie zanieczyszczeń, sierści, kurzu oraz substancji wydzielanych przez roztocze, które należą do najsilniejszych alergenów. Wodny odkurzacz antyalergiczny zapewnia to wszystko, a dodatkowo potrafi nawilżać i oczyszczać powietrze, co jeszcze poprawi jakość tego, czym oddychamy.

Czemu dostajemy alergii?

Odpowiedzialność za alergię najczęściej ponosi kurz, na który składają się m.in.: pyłki roślin, sierść, roztocza i produkowane przez nie substancje, wysuszona pleśń, grzyby. Kurz osiada na wszystkich powierzchniach i zbiera się w każdym domu.

Dlaczego zwykłe odkurzacze nie są dobre dla alergików?

Większość dostępnych na rynku urządzeń wciąga powietrze, ale wyrzuca je z drugiego końca, a wraz z nim wydostaje się drobny kurz. Przeciętnie odkurzacze nie mają aż tak dokładnego filtra, by wyeliminować najmniejsze cząstki, a te wyrzucone z powrotem do pokoju utrzymują się w powietrzu przez długi czas. Z tego powodu część osób z alergiami po przeprowadzeniu odkurzania wcale nie czuje się lepiej, a nawet ma nasilone objawy. Żeby pozbyć się całkowicie kurzu i roztoczy należy zaopatrzyć się w lepszej jakości sprzęt, który wieloetapowo je usuwa.

Co innowacyjnego znajduje się w wodnym odkurzaczu antyalergicznym?

Odkurzacz wodny antyalergiczny na roztocza został zaprojektowany z myślą o najdokładniejszym możliwym sprzątnięciu mieszkania, tak, aby wszyscy domownicy odczuwali komfort przebywania w środku. Rainbow wykorzystało najnowszą technologię i zamontowało w takim modelu odpowiednie filtry, dzięki którym nic się nie zapycha i kurz wraz z zanieczyszczeniami nie mogą trafić ponownie do pomieszczenia. Zatrzymują skutecznie cząsteczki mniejsze nawet kilkaset razy niż ludzki włos, a to umożliwia zebranie wszystkich roztoczy z nawet trudno dostępnych miejsc.

Czy wodny odkurzacz jest naprawdę skuteczny?

Poprzez zastosowanie filtrów wodnych odkurzacz może poszczycić się niezawodnością. Woda najlepiej nadaje się do walki z kurzem, a przy tym jest naturalna i całkowicie bezpieczna. Wykorzystanie jej właściwości niesie za sobą usunięcie w całości kurzu, ponieważ jest on dokładnie wyłapywany i rozpuszczany.

Co można czyścić z pomocą takiego urządzenia?

Dzięki dostępności licznych wymiennych nakładek i łatwości ich zmieniania można dotrzeć do właściwie wszystkich zakamarków i poradzić sobie z kompleksowym sprzątania każdej powierzchni domowej.
Z powodzeniem zatem da się pozbyć roztoczy z:

– dywanów, kanap, sof i wersalek;

– mebli tapicerowanych;

– materaców;

– podłóg;

– poduszek i zabawek.

Alergie dotykają wielu osób i aby zapewnić im przyjemność przebywania w pomieszczeniu trzeba zapewnić odpowiednią czystość i powietrze wolne od alergenów. Dzięki innowacyjności wodnych odkurzaczy na roztocza jest to w pełni osiągalne.

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/wodny-odkurzacz-antyalergiczny-na-roztocza-17.html

System CMMS – przydatny moduł od OptiMES

0
System CMMS - przydatny moduł od OptiMES

Utrzymanie Ruchu, czyli system CMMS w OptiMESie od Syneo.pl stanowi wysoce wyspecjalizowane narzędzie, działające na rzecz wsparcia działów utrzymania ruchu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Ilość funkcji realizowanych przez ten moduł jest tak duża, że można stwierdzić, iż chodzi tu nie tylko o wsparcie pracy działu UR, ale wręcz o jej zautomatyzowanie i przeniesienie na wyższy poziom wydajności i sprawności.

ZOBACZ TEŻ