Kominki z idealnie dopasowanymi drzwiami

0
kominek

Obecny rynek systemów ogrzewania domów oferuje mnóstwo opcji do wyboru takich jak piece opalane węglem, ekogroszkiem, drewnem, gazem, ale także pompy ciepła, solary. Ciekawym wyborem są również kominki z wkładem wodnym. To ostatnie rozwiązanie pozwala na szybkie zagrzanie bezpośredniego otoczenia, a wkład wodny rozprowadza ciepło po mieszkaniu, poprzez płynącą w rurach wodę.

Jak wygląda praca kucharza?

0
kucharz

Jeżeli jesteś osobą mówiącą gotować i uwielbiasz spędzać czas w kuchni, to powinieneś zastanowić się nad wybranie zawodu kucharza. Jeżeli przygotowanie dań dla rodziny i znajomych jest twoją pasją jest to naprawdę świetna opcja. Wówczas łączysz swoją pasję z pracą zarobkową. Czy nie jest to połączenie idealne? Mówi się, że jeśli pracuje się w zawodzie, w którym się lubi, to nigdy nie odczuwa się zmęczenia zawodowego. Jak wygląda praca kucharza? Jaką drogę podjąć, aby nim zostać? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-kucharza/

Musisz pamiętać, że praca kucharza zdecydowanie różni się od gotowania dla bliskich w domu. Gotując dla rodziny, jeżeli coś nam nie wyjdzie po prostu możemy to wyrzucić, Nie mamy na sobie presji czasu, a kiedy coś jest niezjadliwe to po prostu znajomi nam o tym mówią, bez żadnych wyrzutów czy pretensji. Pracując w restauracji nie możemy jednak pozwolić sobie na błędy tego typu. Przesolenie ziemniaków z pewnością jest to incydent, który nie przejdzie niezauważalny. Liczy się nie tylko to co ugotujemy, ale również jak to ugotujemy. Ważna jest również sama prezentacja dania na talerzu. Robiąc sobie obiad, nie musisz zastanawiać się czy ziemniaki schabowy wyglądają estetycznie, jednak pracując w restauracji musisz podać je w jak najbardziej apetyczny sposób, tak żeby klient był zadowolony z dania pod względem smakowym, ale również wizualnym.

Praca kucharze – jaką ścieżkę edukacyjną podjąć?

Z pewnością słyszeliśmy o technikach gastronomicznych czy studiach związanych z gastronomią. Czy są one tak naprawdę wymagane? Otóż nie. Studia mają nauczyć nas rzeczy, które powinniśmy na takim stanowisku mieć w małym paluszku. W przypadku takiego zawodu, jakim jest kucharz edukacja jest zdecydowanie na plus, jednak nie jest ona wymagana. W końcu nie musimy się uczyć o przyprawach, aby wiedzieć, do czego je dodać. Każda mama oraz babcia gotują wyśmienicie, a zdecydowana większość z nich nie ukończyła kierunku gastronomicznego. Kucharzem może zostać każdy, kto posiada dobry smak, a także potrafi zdziałać w kuchni cuda. Podobnie jest w przypadku grafika komputerowego, ponieważ tam nie liczy się edukacja, a umiejętności.

Zobacz też: http://www.straight.pl/grafik-komputerowy-praca-na-etat-czy-wlasna-firma/

Oprogramowanie do zarządzania logistyką magazynową – WMS nie musi być trudne we wdrożeniu

0
wms

Za pomocą systemów magazynowych typu WMS można usprawnić działanie każdego magazynu – bez czasochłonnego wdrożenia.

Przyczepy do ciężarówek – zestaw tandem Gniotpol Trailers

0
Przyczepy do ciężarówek – zestaw tandem Gniotpol Trailers

Szeroka paleta przyczep do samochodów ciężarowych pozwala na indywidualny dobór odpowiednich wariantów w zależności od przewożonych ładunków. Tam, gdzie konieczne jest uzyskanie maksymalnej solidności oraz niskiego ciężaru, doskonale sprawdzają się przyczepy z zawieszeniem typu tandem.

Content marketing i social media: jak przyciągnąć klientów

0
Content marketing

W dzisiejszych czasach różnorodność rynku usług i towarów stanowi prawdziwy luksus dla konsumentów. Mogą dowolnie wybierać spośród wielu ofert, kierując się przy tym swoim budżetem, dostępnością lub sympatią do konkretnej marki. Z punktu widzenia przedsiębiorców jest to nieco kłopotliwe, bo atrakcyjna cena i wysoka jakość często nie stanowią już wystarczającej zachęty. Na szczęście z pomocą przychodzi marketing, który jest w stanie sprawić, że skutecznie przyciągniemy uwagę naszej grupy docelowej, zapadniemy w jej pamięć oraz sprawimy, że jej przedstawiciele będą do nas wracać.

Czekoladki z logo. Słodki prezent firmowy na wiele okazji

0
czekolada reklamowa

Ozdobione logo firmy czekoladki są pomysłem na udany podarunek dla klienta, kontrahenta oraz pracownika na każdą okazję.

Zarobki i realia fryzjera

0
fryzjer - zarobki

Wiele osób zastanawia się czy fryzjer jest to zawód lukratywny. Jeżeli tak, to w jaki sposób osiągnąć przyzwoite zarobki z wykonywania go? Okazuje się, że prawa nie jest tak prosta kropka W tej sytuacji sprawdza się stara prawda. Zmieniają się czasy oraz potrzeby klientów, ale zejść i ostrzyc się ludzie będą musieli zawsze. Jakie są zatem zarobki fryzjera?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fryzjer-zarobki-i-realia/

Ile jesteś w stanie zarobić jako fryzjer? 

Tak samo jak w większości profesji, na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Na wysokości pieniędzy mają wpływ między innymi staż, umiejętności i lokal, w którym jesteśmy zatrudnieni. Istotne są również to, gdzie znajduje się twoje miejsce pracy. Czy jest one położone w małej miejscowości na obrzeżach czy w centrum metropolii ekskluzywnej dzielnicy. 

Ile zarabia fryzjer?

Według branżowych serwisów średnia pensja fryzjera wynosi 1600 zł netto. Górna poprzeczka zaczyna się już od 3000 zł netto. Nawet 1/4 fryzjerów może pochwalić się zarobkami i Powyżej tej kwoty. Takie kwoty w przodują w województwie mazowieckim. Podobny średnie mogą istnieć w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. 1550 zł jest to średnia zarobkowe obowiązująca dla województwa podkarpackiego przez nich Świętokrzyskiego i Podlaskiego. W województwie warmińsko-mazurskim niestety zarobki plasują się poniżej tego pułapu. Jest to około 1450 zł miesięcznie. Mówimy tutaj cały czas o kwotach netto. 

Własny salon z kolei będzie to zarobek około 10000 zł w górę. Jest to kwota po obliczeniu wszystkich należności wobec państwa. Przyjmuje się, że jeden fotel w salonie może przynieść na miesiąc aż 2000 zł. Klienci w większych miastach mogą za naszą usługę zapłacić zazwyczaj od 50 do 150 zł. Bywają również bardziej skomplikowane oraz specjalistyczne zabiegi, które będą oczywiście droższe. Wszystko zależy od oferty naszego salonu oraz kompetencji jego pracowników.

Zobacz też: http://www.straight.pl/jak-zostac-fryzjerem/

Jak zmieniły się podatki dla marynarzy?

0
Jak zmieniły się podatki dla marynarzy

W Trójmieście łatwo o zostanie marynarzem. Mieszkając blisko morza, widząc setki statków i łodzi każdego dnia, trudno nie marzyć o pływaniu jedną z nich. Jest to marzenie wielu osób, które też bardzo często zostaje zrealizowane. Będąc marynarzem trzeba jednak liczyć się z podatkami. A podatki dla marynarzy lubią się zmieniać. I być zindywidualizowane, a więc różnić się, w zależności od sytuacji. Do tego dochodzą różne sposoby interpretacji tych zmian i trudno o rzetelną opinię.

Co zyskamy, a także co stracimy w momencie działalności gospodarczej na rzecz byłego pracodawcy

0
działaność na rzecz

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy w pewnym sensie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak w takim wypadku nie skorzystamy z ulg, które przysługują młodym. Otwarcie własnej działalności gospodarczej może być dobrym pomysłem. Takim wypadku sami wybieramy rodzaj opodatkowania oraz możemy odpisać od podatku koszty uzyskania przychodu. Jest to jeden z największych atutów przejścia z pracy na etacie, na własną działalność gospodarczą. Jednak jak wszystko taka działalność Posiada również swoje minusy. Jako pracownik etatowy nie musimy myśleć o wszystkim kropka głównie mówimy tutaj o ZUS i podatku. Wtedy wszystkie te czynności załatwiał nasz pracodawca. W tym momencie jesteśmy zdani sami na siebie.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dzialalnosc-gospodarcza-na-rzecz-bylego-pracodawcy/

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy

Jeżeli zrobiliśmy biznesplan znaleźliśmy mocne oraz słabe strony działalności, a na naszym biurku leży idealnie opracowana analiza SWOT. Mamy odpowiednią wiedzę, aby założyć firmę jednoosobową. Możemy pozyskać fundusze od państwa. Rząd przygotował dla nowo powstałych przedsiębiorców ulgi w płatnościach na ZUS. Jest to tak zwana ulga na start, dzięki której przez pierwsze pół roku nie płacimy ZUS-u. Dodatkowo Mamy również obniżoną składkę przez 24 miesiące. Po upływie tego czasu możemy skorzystać również z nowego programu mały ZUS Plus. Nie każdy przedsiębiorca posiada jednak prawo do niższych płatności na ubezpieczenia społeczne.

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy, a składki ZUS

Jeżeli pracujemy dla firmy, w której byliśmy wcześniej zatrudnieni na etacie oraz wykonujemy dokładnie takie same zadania, to nie rozliczyłem podatku liniowo lub Korzystając też z ryczałtu.

Będziemy musieli jedynie podatkowa działalność na zasadach ogólnych czyli przy zastosowaniu skali podatkowej 18% i 32%. 

Jeżeli świadczysz usługi dla byłego Pracodawcy, to nie możesz skorzystać z ulgi na start przez 24 miesiące obniżonej składki na ZUS. Ograniczenie takie dotyczy osób, które pracowały już wcześniej na etacie w bieżącym lub też w poprzednim roku kalendarzowym.

Dodatkowo jeżeli w trakcie korzystania z takiej ulgi, zaczęliśmy pracować w danej firmie to automatycznie tracimy taką obniżkę.

Działalność gospodarcza dla byłego pracodawcy będzie z pewnością coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Zdecydowanie największym atutem jest łatwość otwarcia firmy. Jednak prawo jest takie, że nie traktuje osób podejmujących taką działalność jako prawdziwych przedsiębiorców z krwi i kości. To właśnie dlatego między innymi nie przysługują Takim osobom ulgi w ZUS, które są bardzo dużym wsparciem dla osób które dopiero rozpoczynają swoje życie w biznesie.

Zobacz też: http://www.straight.pl/marketing-prawa-ktore-poprowadza-cie-do-sukcesu/

Pandemia koronawirusa a wakacje kredytowe – co warto wiedzieć?

0
wakacje kredytowe

Pandemia koronawirusa sprawiła, że osoby na całym świecie zaczęły mieć problem, ze splatą swoich zobowiązań finansowych. Mimo że w naszym kraju cała ta sytuacja trwa stosunkowo krótko, to już można zauważyć jej pierwsze negatywne efekty. Niektórzy całkowicie stracili swoje źródło dochody, inni zaś mają mocno ograniczone możliwości finansowe np. przez to, że nie mogą sprzedawać swoich usług. Pogarszający się stale stan finansowy Polaków sprawia, że dużą część z nich myśli o wakacjach kredytowych. Jest to duże odciążenie, które w obecnych czasach może okazać się niezbędne dla milionów ludzi, którzy mają aktywne kredyty. Zobacz, jak w obecnym czasie można ubiegać się o wakacje kredytowe i na czym one polegają https://habzafinanse.com.pl/pandemia-koronawirusa-a-wakacje-kredytowe-co-trzeba-wiedziec/.

Wakacje kredytowe – co to jest?

Wakacje kredytowe są znane już od wielu lat i nie powstały one dopiero w momencie wybuchu pandemii. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie teraz cieszą się największą popularnością. Kredytobiorcy aktualnie korzystają z nich częściej niż kiedykolwiek i zainteresowanie nimi stale rośnie. Najprościej mówiąc, jest to przerwa w spłacie rat danego zobowiązania. W zależności od polityki banku i zasad w nim panujących wakacje kredytowe mogą oznaczać całkowity brak konieczności regulowania całości rat bądź jedynie odroczenie części kapitałowej. Przed pandemią o taką pomoc można było zawnioskować w szczególnych przypadkach i nie zawsze kończyło się to wydaniem pozytywnej odpowiedzi na wniosek. Aktualnie, czyli w czasie pandemii, gdy wiele osób straciło środki do życia, wakacje kredytowe są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Cieszą się one bardzo dużą popularnością, a większość banków umożliwia swoim klientom skorzystanie z takiej pomocy.

Na jaki okres można wziąć wakacje kredytowe?

Nie istnieją żadne formalne ograniczenia mówiące o tym, na jak długo mogą zostać przyznane wakacje kredytowe. Każdy bank, tak jak już wspomnieliśmy, ma własne zasady i politykę przyznawania wakacji kredytowych. Do tej pory jednak najczęściej można było się spotkać z wakacjami kredytowymi, które trwały trzy miesiące. Nie jest to jednak reguła, a obecnie banki bardzo mocno modyfikują zasady. Możliwe jest przyznanie wakacji kredytowej na okres dłuższy niż trzy miesiące. Wszystko jednak zależy od banku, w którym się o nie ubiegamy.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać wakacje kredytowe?

Niegdyś, aby otrzymać wakacje kredytowe, trzeba było się liczyć z wieloma formalnościami i przynajmniej kilkoma wizytami w banku. Biorąc pod uwagę, że teraz przemieszczenie się zostało bardzo ograniczone, banki inaczej rozpatrują wnioski o wakacje kredytowe. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną i w większości przypadków bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów. Niektórzy kredytodawcy pozwalają również na uzyskanie wakacji kredytowych poprzez złożenie odpowiedniej dyspozycji poprzez serwis transakcyjny bądź aplikację mobilną banku. Obecnie cały ten proces jest stosunkowo szybki i prosty.

Czy warto wziąć wakacje kredytowe z powodu koronawirusa?

Koronawirus a wakacje kredytowe, to coś, co zaprząta aktualnie głowę wielu kredytobiorców. Należy pamiętać, że to rozwiązanie zawsze będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeśli jednak nie dysponujesz w tym momencie zbyt dużymi środkami finansowymi lub straciłeś pracę, to może być jedyne rozwiązanie na to, aby nie popaść w długi. Jeśli jednak nie masz problemów z opłacaniem swoich zobowiązań, to nie ma potrzeby, aby decydować się na wakacje kredytowe.

ZOBACZ TEŻ