Co warto wiedzieć o kurtynach paskowych do chłodni

0

Kurtyny paskowe często pełnią funkcję bram paskowych. Ze względu na właściwości elastycznej folii PCV takie jak duża wytrzymałość mechaniczna, wysoki współczynnik oporu cieplnego i zdolność do tłumienia hałasu, przegrody z elastycznych pasów są często stosowane w wielu obiektach przemysłowych. Pasy PCV mogą być stosowane niemal we wszystkich gałęziach przemysłu: od zakładów przetwórstwa spożywczego po spawalnie, obróbkę stali, na serwerowniach i przemyśle elektronicznym kończąc. Znajdują również zastosowanie w chłodniach i mroźniach.

Jakie działania internetowe powinno się prowadzić przy biznesie internetowym?

0

Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na prowadzenie biznesu internetowego przede wszystkim musi mieć na uwadze to, żeby wprowadzić już od początku konkretne działania zaliczające się do strategii marketingowej. Wówczas zbuduje solidną markę, jaką na bieżąco będzie mógł monitorować.

Jak prowadzić negocjacje? Szkolenie dla przedsiębiorców

0

Powodzenie biznesu zależy w dużym stopniu od tego, w jaki sposób jego przedstawiciele prowadzą rozmowy z kontrahentami. Żeby przynosiły one pożądane rezultaty, warto wykorzystywać techniki negocjacyjne. Nie każdy je zna, ale na szczęście można się ich łatwo nauczyć – służą do tego specjalne szkolenia. Negocjacje mogą dzięki nim stać się o wiele skuteczniejsze, co przełoży się na sukces firmy.

Komu polecane są serwery dedykowane?

0

Serwery dedykowane są oddzielnymi komputerami z największą mocą obliczeniową. Cechuje je bezawaryjność oraz najlepsze parametry techniczne. Usługa jest skierowana do dużych portali, serwisów aukcyjnych oraz stron WWW, które zarządzają wieloma usługami, takimi jak poczta, domeny czy telewizje internetowe.

CMS open source, licencjonowany czy dedykowany – który wybrać?

0

System CMS to łatwy sposób na zarządzanie nowoczesnymi stronami internetowymi. Nie potrzeba do tego nawet wiedzy technicznej. Na rynku znaleźć można jednak różnego rodzaju systemy zarządzania treścią. Czym się różnią i który wybrać?

Czym jest pozycjonowanie i dlaczego powinieneś się nim zainteresować?

0

Zapewne już nieraz słyszałeś o pozycjonowaniu stron internetowych. Jeśli prowadzisz własny serwis www lub sklep online, powinieneś zainteresować się bliżej kwestiami SEO. Pozycjonując swoją stronę internetową, masz szansę dotrzeć do większej liczby użytkowników niż dotychczas.

Co to jest identyfikacja firmy i jak powinna wyglądać?

0

System identyfikacji firmy jest bardzo ważny, ponieważ kształtuje on m.in. wizerunek firmy. To właśnie niemu, możesz odróżnić się od konkurencji i sprawić, że dane kolory, kształty czy też logo będzie kojarzyć się z daną marką.

Czy warto zatrudnić informatyka w firmie?

0

 

Najnowsze technologie informatyczne na dobre zagościły w każdej firmie, praktycznie żadna firma obecnie nie jest w stanie funkcjonować chociaż w minimalnym stopniu dzięki rozwiązaniom informatycznym. Komputery są wszędzie – w warsztacie samochodowym, gabinecie lekarskim, sklepie spożywczym, czy firmie usługowej. Wszędzie tam, gdzie pojawia się sprzęt komputerowy pojawia się potrzeba usług serwisowych. Drobna naprawa oprogramowania, zawirusowany komputer czy też wymiana przestarzałych części to tylko część zadań, do których niezbędna jest wiedza informatyczna.

Czy warto zatrudnić informatyka w firmie?

W związku z faktem, że każda firma potrzebuje wsparcia informatycznego istnieją dwie drogi – albo zatrudnienie informatyka, albo nawiązanie współpracy z zewnętrzna firmą informatyczną.

Jedną z najważniejszych zalet związanych z nawiązaniem współpracy z zewnętrzną firmą informatyczną jest dostosowanie kosztów do potrzeb i oczekiwań. Firma zewnętrzna pracuje tylko wtedy, gdy występuje awaria, trzeba wykonać niezbędne konserwacje czy zaktualizować oprogramowanie. Dodatkowo atutem takiego rozwiązania jest kompleksowość usług, ponieważ w takiej firmie przeważnie znajduje się kilku specjalistów z różnych dziedzin, a tym samym bez względu na rodzaj awarii, czy też obsługiwanego sprzętu. Nie bez znaczenia ma także fakt, że w momencie zatrudnienia informatyka na danym stanowisku i wydarzenia losowego na przykład choroby, z problem informatycznym musimy poczekać z problemem do momentu, w którym fachowiec będzie w stanie zająć się awarią. Natomiast w obsłudze firmy zewnętrznej mamy pewność zachowania ciągłości usług i bez problemu awaria zostanie usunięta.

Myślę, że przed podjęciem odpowiedniej decyzji odnośnie zatrudnienia informatyka w firmie należy zadać sobie pytanie, czy faktycznie warto. Istotnym elementem będzie wykonanie podsumowania ilości sprzętu i oprogramowania posiadanego w firmie. Ważny jest też fakt, czy firma korzysta z kilku stanowisk roboczych połączonych serwerem, czy też jest to większa firma posiadająca kilka stanowisk w kilku działach przedsiębiorstwa, do tego obsługa oprogramowania sprzedażowego, strona WWW czy też dodatkowe aplikacje mobilne w urządzeniach przenośnych pracowników. W przypadku dużej ilości sprzętu komputerowego, bez wątpienia opłacalność wynajęcia zewnętrznej firmy informatycznej może być znacznie droższe niż zatrudnienie informatyka w firmie.

W ostatecznym rachunku w przypadku małych i średnich stanowisk gdzie znajdziemy kilka stanowisk komputerowych i nieskomplikowane rozwiązania informatyczne zdecydowanie przewagę mają zewnętrzne firmy informatyczne. Natomiast w przypadku firm, gdzie znajdują się skomplikowane rozwiązania informatyczne, które wymagają specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego wdrożenia pracowników znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie informatyka, czy też stworzenie specjalnego działu IT w firmie, który właściwie zajmie się wszystkimi aspektami informatycznymi w przedsiębiorstwie. Bardzo istotny jest także fakt, czy firmę stać na konkretne rozwiązanie i czy w trudnych sytuacjach na rynku dane rozwiązanie nie będzie dla nas obciążeniem.

Metody inwentaryzacji w firmie

0

 

Pod koniec roku wiele firm planuje swoje zakupy na przyszły rok, oraz zastanawia się jakie towary pozostały, oraz co tak naprawdę w przyszłym roku nie ma szans na wykorzystanie lub sprzedanie. Najlepszym sposobem dowiedzenia się, jakie firma posiada środki trwałe jest inwentaryzacja.

Inwentaryzacja polega na spisaniu i uzgodnieniu zapisów księgowych z faktycznym stanem i rozliczeniu ewentualnych różnic. Jakie są rodzaje inwentaryzacji? I kiedy należy ją przeprowadzić? Zgodnie z ustawą o rachunkowości istnieją trzy rodzaje inwentaryzacji: spis z natury, potwierdzenie sald, oraz uzgodnienie z dokumentami źródłowymi. Konkretny sposób powinien być stosowany w określonych przypadkach i nie może być użyty w niewłaściwy sposób. Niewłaściwie przeprowadzony spis może zostać podważony i nieuznany za właściwy. Bez prawidłowego spisu z natury nie możemy właściwie rozliczyć przedmiotów, które mogły zostać zniszczone, straciły termin przydatności czy też zostały skradzione.

Metody inwentaryzacji w firmie

Spis z natury

Spisem z natury objęte są aktywa pieniężne w gotówce, wszelkiego rodzaju papiery wartościowe w postaci materialnej, towar do sprzedaży, środki trwałe firmy takie jak sprzęt komputerowy, urządzenia używane w firmie (także do produkcji produktów), akcesoria biurowe, samochody, maszyny oraz nieruchomości. Spis z natury polega na spisaniu oraz przeliczeniu składników majątku wyżej wymienionych tak aby nie było wątpliwości co do posiadanych przedmiotów które nie zostały sprzedane, uszkodzone, zużyte bądź skradzione.

Podczas inwentaryzacji określamy liczebność oraz jednostkę miary (sztuki, metry, kilogramy itd.), a następnie wpisujemy je na arkusze spisowe. Dobrze jest, kiedy kilkukrotnie przeliczymy wszystko, tak aby nie było błędów księgowych, które w przyszłości mogą znacząco skomplikować rozliczenie.

Potwierdzenie salda

Inwentaryzacja metodą potwierdzenia sald dotyczy wszystkich pieniędzy zgromadzonych na różnych rachunkach bankowych w każdym banku gdzie firma posiada otwarty rachunek, wszelkiego rodzaju papierów wartościowych i akcji przechowywanych przez inne jednostki w wersji fizycznej jak i zdematerializowanej, w tym także udzielonych pożyczek innym osobom i firmom, oraz powierzonym innym firmom lub osobom składników aktywów majątku firmy.

Potwierdzenie sald może odbyć się poprzez wystawiony dokument np. bankowy lub też informacja w formie elektronicznej.

Uzgodnienie z dokumentami źródłowymi

Metoda ta polega na porównaniu danych ksiąg rachunkowych z innymi dokumentami środków trwałych do których dostęp jest utrudniony, gruntów oraz praw do należnych do nieruchomości. A także metoda ta polega na porównaniu należności spornych, lub aktywów i pasywów wobec których nie ma możliwości przeprowadzenia spisu z natury.

Zgodnie z polskim prawem prowadzenie księgowości w Polsce nie jest łatwe, zwłaszcza skomplikowane są zawiłości w przypadku pełnej księgowości, która dla przykładu występuje w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. W związku z czym warto do prowadzenia rachunkowości zatrudnić biuro rachunkowe. Ono będzie pilnowało aby wszystkie dokumenty firmy były właściwie rozliczane.

Outsourcing usług magazynowych czy warto

0

Outsourcing usług magazynowych w Polsce staje się coraz bardziej popularny i zyskuje rzeszę stałych klientów. Dlaczego tak się dzieje? Bo w perspektywie czasu – można zwyczajnie zaoszczędzić na takim rozwiązaniu. Posiadając własny magazyn zawsze ponosimy wszystkie koszty stałe bez względu na sezonowość naszych produktów czy też miesiące w których sprzedaż jest znacznie mniejsza.

Kiedy outsourcing usług magazynowych to dobry pomysł?

Niech to robią inni

Podjęcie współpracy z odpowiednią firmą świadczącą usługi outsourcingu magazynowego dysponującym nowoczesne systemy magazynowania i zarządzania magazynem pozwala bardzo precyzyjnie i efektywnie zaplanować pracę i procesy uwzględniając specyfikację działalności przedsiębiorstwa, jego branży czy też sezonowości. Operator zapewnia pełną obsługę w zakresie logistyki magazynowej i transportowej przez co firma nie musi się martwić o organizację wszystkich etapów dostarczenia produktu do końcowego odbiorcy. Kompleksowość świadczonych usług sprawia, że nie tylko zmieniają się nasze proporcje kosztów, ale także odciążamy w znaczącym stopniu pracowników.

Kiedy warto zastanowić się nad outsourcingiem usług magazynowych

Podstawowym wskazaniem, kiedy outsourcing to dobry pomysł są nasze fundusze. Jeżeli nie stać nas na wynajęcie lub wybudowanie magazynu, kupienie odpowiednich regałów do składowania towarów oraz maszyn do ich przemieszczania, opłat stałych czy też zatrudnienia osób obsługujących magazyn – wtedy najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z operatorem logistycznym. Nasze początkowe koszty będą znacznie mniejsza, a przy tym współpraca nie będzie w żaden sposób ograniczała rozwoju firmy. Będziemy mogli skupić się na rozwoju produkcji, większej sprzedaży, czy też rozwojowi technologicznemu. W ten sposób koszty związane z magazynowaniem i dostarczaniem produktów do końcowych odbiorców będą znane, a my nie będziemy musieli planować dodatkowych rezerwowych budżetów – co jeżeli…

Dodatkowo niezwykle ważnym atutem jest fakt, że nasz operator logistyczny może posiadać kilkanaście magazynów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Co za tym idzie jest w stanie odbierać od nas wyprodukowane produkty i dostarczać je do konkretnych magazynów w celu szybszej dystrybucji do poszczególnych klientów w kraju lub zagranicą.

Dobrym pomysłem na outsourcing usług magazynowych jest sezonowość naszej produkcji. Pozwala to nam znacząco zaoszczędzić na kosztach logistyki i magazynowania w miesiącach kiedy nie produkujemy, nie sprzedajemy lub po prostu nasza produkcja jest niewielka. Pozwala to dostosować budżet do konkretnych przychodów firmy nie wprowadzając jej w niepotrzebne dodatkowe koszty stałe, które występowałyby w przypadku posiadania własnego magazynku.

Zanim podejmiemy decyzję wyboru konkretnego rozwiązania logistycznego powinniśmy popatrzeć na kwestię magazynowania towarów w dwóch płaszczyznach. Po pierwsze koszty w okresie długofalowym – co tak naprawdę z ekonomicznego punktu zmniejszy koszty prowadzenia działalności firmy. Z drugiej praktycznego – czasami droższe rozwiązanie pozwoli nam na skupienie się na konkretnych ważniejszych sprawach w firmie. A oddając kwestie logistyki zewnętrznej profesjonalnej firmie – mamy pewność, że firma posiada najnowocześniejsze rozwiązania które znacznie zmniejszą ewentualne straty związane z logistyką i przemieszczaniem towarów.

ZOBACZ TEŻ