Zarobki i realia fryzjera

0
fryzjer - zarobki

Wiele osób zastanawia się czy fryzjer jest to zawód lukratywny. Jeżeli tak, to w jaki sposób osiągnąć przyzwoite zarobki z wykonywania go? Okazuje się, że prawa nie jest tak prosta kropka W tej sytuacji sprawdza się stara prawda. Zmieniają się czasy oraz potrzeby klientów, ale zejść i ostrzyc się ludzie będą musieli zawsze. Jakie są zatem zarobki fryzjera?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fryzjer-zarobki-i-realia/

Ile jesteś w stanie zarobić jako fryzjer? 

Tak samo jak w większości profesji, na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Na wysokości pieniędzy mają wpływ między innymi staż, umiejętności i lokal, w którym jesteśmy zatrudnieni. Istotne są również to, gdzie znajduje się twoje miejsce pracy. Czy jest one położone w małej miejscowości na obrzeżach czy w centrum metropolii ekskluzywnej dzielnicy. 

Ile zarabia fryzjer?

Według branżowych serwisów średnia pensja fryzjera wynosi 1600 zł netto. Górna poprzeczka zaczyna się już od 3000 zł netto. Nawet 1/4 fryzjerów może pochwalić się zarobkami i Powyżej tej kwoty. Takie kwoty w przodują w województwie mazowieckim. Podobny średnie mogą istnieć w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. 1550 zł jest to średnia zarobkowe obowiązująca dla województwa podkarpackiego przez nich Świętokrzyskiego i Podlaskiego. W województwie warmińsko-mazurskim niestety zarobki plasują się poniżej tego pułapu. Jest to około 1450 zł miesięcznie. Mówimy tutaj cały czas o kwotach netto. 

Własny salon z kolei będzie to zarobek około 10000 zł w górę. Jest to kwota po obliczeniu wszystkich należności wobec państwa. Przyjmuje się, że jeden fotel w salonie może przynieść na miesiąc aż 2000 zł. Klienci w większych miastach mogą za naszą usługę zapłacić zazwyczaj od 50 do 150 zł. Bywają również bardziej skomplikowane oraz specjalistyczne zabiegi, które będą oczywiście droższe. Wszystko zależy od oferty naszego salonu oraz kompetencji jego pracowników.

Zobacz też: http://www.straight.pl/jak-zostac-fryzjerem/

Jak zmieniły się podatki dla marynarzy?

0
Jak zmieniły się podatki dla marynarzy

W Trójmieście łatwo o zostanie marynarzem. Mieszkając blisko morza, widząc setki statków i łodzi każdego dnia, trudno nie marzyć o pływaniu jedną z nich. Jest to marzenie wielu osób, które też bardzo często zostaje zrealizowane. Będąc marynarzem trzeba jednak liczyć się z podatkami. A podatki dla marynarzy lubią się zmieniać. I być zindywidualizowane, a więc różnić się, w zależności od sytuacji. Do tego dochodzą różne sposoby interpretacji tych zmian i trudno o rzetelną opinię.

Co zyskamy, a także co stracimy w momencie działalności gospodarczej na rzecz byłego pracodawcy

0
działaność na rzecz

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy w pewnym sensie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak w takim wypadku nie skorzystamy z ulg, które przysługują młodym. Otwarcie własnej działalności gospodarczej może być dobrym pomysłem. Takim wypadku sami wybieramy rodzaj opodatkowania oraz możemy odpisać od podatku koszty uzyskania przychodu. Jest to jeden z największych atutów przejścia z pracy na etacie, na własną działalność gospodarczą. Jednak jak wszystko taka działalność Posiada również swoje minusy. Jako pracownik etatowy nie musimy myśleć o wszystkim kropka głównie mówimy tutaj o ZUS i podatku. Wtedy wszystkie te czynności załatwiał nasz pracodawca. W tym momencie jesteśmy zdani sami na siebie.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dzialalnosc-gospodarcza-na-rzecz-bylego-pracodawcy/

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy

Jeżeli zrobiliśmy biznesplan znaleźliśmy mocne oraz słabe strony działalności, a na naszym biurku leży idealnie opracowana analiza SWOT. Mamy odpowiednią wiedzę, aby założyć firmę jednoosobową. Możemy pozyskać fundusze od państwa. Rząd przygotował dla nowo powstałych przedsiębiorców ulgi w płatnościach na ZUS. Jest to tak zwana ulga na start, dzięki której przez pierwsze pół roku nie płacimy ZUS-u. Dodatkowo Mamy również obniżoną składkę przez 24 miesiące. Po upływie tego czasu możemy skorzystać również z nowego programu mały ZUS Plus. Nie każdy przedsiębiorca posiada jednak prawo do niższych płatności na ubezpieczenia społeczne.

Działalność gospodarcza na rzecz byłego pracodawcy, a składki ZUS

Jeżeli pracujemy dla firmy, w której byliśmy wcześniej zatrudnieni na etacie oraz wykonujemy dokładnie takie same zadania, to nie rozliczyłem podatku liniowo lub Korzystając też z ryczałtu.

Będziemy musieli jedynie podatkowa działalność na zasadach ogólnych czyli przy zastosowaniu skali podatkowej 18% i 32%. 

Jeżeli świadczysz usługi dla byłego Pracodawcy, to nie możesz skorzystać z ulgi na start przez 24 miesiące obniżonej składki na ZUS. Ograniczenie takie dotyczy osób, które pracowały już wcześniej na etacie w bieżącym lub też w poprzednim roku kalendarzowym.

Dodatkowo jeżeli w trakcie korzystania z takiej ulgi, zaczęliśmy pracować w danej firmie to automatycznie tracimy taką obniżkę.

Działalność gospodarcza dla byłego pracodawcy będzie z pewnością coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Zdecydowanie największym atutem jest łatwość otwarcia firmy. Jednak prawo jest takie, że nie traktuje osób podejmujących taką działalność jako prawdziwych przedsiębiorców z krwi i kości. To właśnie dlatego między innymi nie przysługują Takim osobom ulgi w ZUS, które są bardzo dużym wsparciem dla osób które dopiero rozpoczynają swoje życie w biznesie.

Zobacz też: http://www.straight.pl/marketing-prawa-ktore-poprowadza-cie-do-sukcesu/

Pandemia koronawirusa a wakacje kredytowe – co warto wiedzieć?

0
wakacje kredytowe

Pandemia koronawirusa sprawiła, że osoby na całym świecie zaczęły mieć problem, ze splatą swoich zobowiązań finansowych. Mimo że w naszym kraju cała ta sytuacja trwa stosunkowo krótko, to już można zauważyć jej pierwsze negatywne efekty. Niektórzy całkowicie stracili swoje źródło dochody, inni zaś mają mocno ograniczone możliwości finansowe np. przez to, że nie mogą sprzedawać swoich usług. Pogarszający się stale stan finansowy Polaków sprawia, że dużą część z nich myśli o wakacjach kredytowych. Jest to duże odciążenie, które w obecnych czasach może okazać się niezbędne dla milionów ludzi, którzy mają aktywne kredyty. Zobacz, jak w obecnym czasie można ubiegać się o wakacje kredytowe i na czym one polegają https://habzafinanse.com.pl/pandemia-koronawirusa-a-wakacje-kredytowe-co-trzeba-wiedziec/.

Wakacje kredytowe – co to jest?

Wakacje kredytowe są znane już od wielu lat i nie powstały one dopiero w momencie wybuchu pandemii. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie teraz cieszą się największą popularnością. Kredytobiorcy aktualnie korzystają z nich częściej niż kiedykolwiek i zainteresowanie nimi stale rośnie. Najprościej mówiąc, jest to przerwa w spłacie rat danego zobowiązania. W zależności od polityki banku i zasad w nim panujących wakacje kredytowe mogą oznaczać całkowity brak konieczności regulowania całości rat bądź jedynie odroczenie części kapitałowej. Przed pandemią o taką pomoc można było zawnioskować w szczególnych przypadkach i nie zawsze kończyło się to wydaniem pozytywnej odpowiedzi na wniosek. Aktualnie, czyli w czasie pandemii, gdy wiele osób straciło środki do życia, wakacje kredytowe są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Cieszą się one bardzo dużą popularnością, a większość banków umożliwia swoim klientom skorzystanie z takiej pomocy.

Na jaki okres można wziąć wakacje kredytowe?

Nie istnieją żadne formalne ograniczenia mówiące o tym, na jak długo mogą zostać przyznane wakacje kredytowe. Każdy bank, tak jak już wspomnieliśmy, ma własne zasady i politykę przyznawania wakacji kredytowych. Do tej pory jednak najczęściej można było się spotkać z wakacjami kredytowymi, które trwały trzy miesiące. Nie jest to jednak reguła, a obecnie banki bardzo mocno modyfikują zasady. Możliwe jest przyznanie wakacji kredytowej na okres dłuższy niż trzy miesiące. Wszystko jednak zależy od banku, w którym się o nie ubiegamy.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać wakacje kredytowe?

Niegdyś, aby otrzymać wakacje kredytowe, trzeba było się liczyć z wieloma formalnościami i przynajmniej kilkoma wizytami w banku. Biorąc pod uwagę, że teraz przemieszczenie się zostało bardzo ograniczone, banki inaczej rozpatrują wnioski o wakacje kredytowe. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną i w większości przypadków bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów. Niektórzy kredytodawcy pozwalają również na uzyskanie wakacji kredytowych poprzez złożenie odpowiedniej dyspozycji poprzez serwis transakcyjny bądź aplikację mobilną banku. Obecnie cały ten proces jest stosunkowo szybki i prosty.

Czy warto wziąć wakacje kredytowe z powodu koronawirusa?

Koronawirus a wakacje kredytowe, to coś, co zaprząta aktualnie głowę wielu kredytobiorców. Należy pamiętać, że to rozwiązanie zawsze będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeśli jednak nie dysponujesz w tym momencie zbyt dużymi środkami finansowymi lub straciłeś pracę, to może być jedyne rozwiązanie na to, aby nie popaść w długi. Jeśli jednak nie masz problemów z opłacaniem swoich zobowiązań, to nie ma potrzeby, aby decydować się na wakacje kredytowe.

Bezpieczeństwo Twojej firmy

0
Bezpieczeństwo Twojej firmy

Nikt chyba w obecnych czasach nie ma wątpliwości co do tego, jak istotnym elementem życia jest jego ubezpieczenie. Ubezpieczyć warto nie tylko swoją egzystencję, ale przede wszystkim swój interes. Ubezpieczenie kluczem do bezpieczeństwa.

Wózki transportowe i magazynowe. Przegląd dostępnych modeli

0
Wózki transportowe i magazynowe. Przegląd dostępnych modeli

Wózki znajdują szerokie zastosowanie w różnych przedsiębiorstwa i instytucjach publicznych. Jakie ich typy są najpopularniejsze?

Wszystko na temat centrali alarmowej

0
Wszystko na temat centrali alarmowej

Centrala alarmowa to mózg lub też serce systemu alarmowego. Ponieważ jest wiele ich rodzajów i mają różne funkcje, w tym tekście wyjaśniamy wszystkie niewiadome oraz doradzamy, jaką centralę wybrać do swojego systemu.

Co to jest centrala alarmowa i jak działa?

Na system alarmowy składa się wiele komponentów, a jednym z nich jest centrala alarmowa. Jej zadaniem jest zbieranie i przetwarzanie informacji dostarczanych przez pozostałe urządzenia. Ponadto odpowiada ona za sprawne działanie całego systemu, dlatego często nazywa się ją mózgiem lub też sercem systemu alarmowego. Ogólnie rzecz biorąc sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem obiektów, w których zainstalowany jest system. Mogą być wykorzystane zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach przemysłowych o dużej powierzchni.

Rodzaje i funkcje centrali alarmowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje tych urządzeń. Na przykład popularne są centrale analogowe oraz mikroprocesorowe. Te pierwsze uważane są za nieco przestarzałe i powoli wycofuje się je z obrotu. W standardowym systemie poza centralą znajdują się także sterowniki, czujki oraz sygnalizatory. Ponadto można rozbudować je o urządzenia monitoringów, a niekiedy nawet linie telefoniczne i komputery stacjonarne.

W większości przypadków, niezależnie od modelu, centrale alarmowe zapewniają monitorowanie urządzeń wchodzących w skład całego systemu oraz sygnalizowanie istotnych wydarzeń. Dzięki monitorowaniu można przesyłać szczegółowe informacje o wybranych zdarzeniach w czasie rzeczywistym. Z kolei w przypadku funkcji sygnalizowania, może być kilka rodzajów, na przykład alarm włamania, alarm pożarowy, alarm techniczny, napadowy oraz alarm pomocniczy.

Często systemy alarmowe wyposażone są w funkcję kontroli dostępu. Pozwala ona zamykać i otwierać pomieszczenia tylko na kartę magnetyczną czy klucz magnetyczny dzięki drzwiom wyposażonym w zamek elektromagnetyczny. Zaawansowana centrala alarmowa powinna posiadać ponadto funkcję kontroli poprawności działania odrębnie dla każdego elementu.

Dodatkowe możliwości

 

Poza funkcją antywłamaniową, centrala alarmowa może realizować dodatkowe zadania. Niektóre zaawansowane systemy właśnie z pomocą centrali mogą kontrolować obiekt całą dobę, a nie tylko odpowiadać za włączenie sygnału dźwiękowego. Urządzenie uruchomi alarm sabotażowy, kiedy zostanie naruszona jakaś przykładowa strefa wchodząca w skład systemu alarmowego.

Coraz częściej spotykane są również funkcje znane z rozwiązań domu inteligentnego. Może być to funkcja wysyłania powiadomień o alarmie na smartfon. Dzięki temu, jako użytkownicy danego systemu, możemy szybko dostać wiadomość np. SMS, że został załączony alarm.

Coraz częściej oferowane są też centrale alarmowe, którymi można sterować zdalnie za pomocą smartfona. Technologia ta dopiero się rozwija i na razie są to pojedyncze funkcję, jednak w przyszłości zaawansowane centrale alarmowe będę mogły być niedługo całkowicie kompatybilne ze smartfonami posiadającymi niezbędne aplikacje. Niektóre z obecnie dostępnych urządzeń mogą nawet generować wydruki zawierające informacje o niemal każdym zdarzeniu zanotowanym przez dany system alarmowy.

Tusz do HP Deskjet F2180 – jak taniej kupować wkłady do drukarki na potrzeby firmy?

0
Tusz do HP Deskjet F2180

Kartridże to jedne z najdroższych materiałów eksploatacyjnych. Wkłady do drukarki są jednak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy. Rozsądnie planując budżet można sporo zaoszczędzić. Podpowiadamy, gdzie można taniej kupić tusz do HP Deskjet F2180!

Na wkłady do drukarek można wydawać nawet kilkaset złotych miesięcznie. Chociaż współcześnie raczej stara się minimalizować ilość wykorzystywanego papieru, pewne dokumenty nadal muszą być przygotowywane w tej formie. Posiadasz w firmie drukarki HP Deskjet F2180? Z pewnością wiele płacisz za oryginalne kartridże. W e-commerce na każdą przesyłkę należy nakleić list przewozowy. Coraz częściej do paczek wkłada się ulotki, kartki, faktury, regulamin zwrotu towaru itp. Taki nakład przekłada się na spore wydatki. Wyjaśniamy, jak je zmniejszyć, kupując tańszy tusz do HP Deskjet F2180!

Ile kosztuje tusz do HP Deskjet F2180?

Kompatybilnymi wkładami do drukarki HP Deskjet F2180 są kartridże oznaczone jako HP 21 (czarny) i HP 22 (kolorowy). Ich połączenie pozwala uzyskać pełną paletę CMYK, czyli szeroką gamę odcieni w druku. Podstawowy, czarny tusz do HP Deskjet F2180 o pojemności 5 ml wystarcza na zadrukowanie ok. 190 stron. Można dostać go w cenie ok. 120 zł. Wersja 12 ml ma natomiast wydajność ocenianą na ok. 480 stron oraz kosztuje 180 zł. Są to dość kosztowne kartridże. Druk na sprzęcie wykorzystującym te wkłady wiąże się z wydatkiem ok. 40-60 gr za jedną stronę. Dla porównania, w punktach ksero za taką usługę płaci się ok. 10 gr.

W firmach e-commerce drukuje się szczególnie dużo. Wydatki na zakup tuszu do HP Deskjet F2180 mogą okazać się stanowczo zbyt wysokie. Zakładając, że co miesiąc trzeba dokupić nowy czarny kartridż, roczny budżet na wkłady wyniesie 2160 zł – i to w przypadku jednego urządzenia! Do tego należy doliczyć jeszcze pieniądze wydane na papier, serwisowanie czy prąd. Każdy przedsiębiorca powinien zawsze próbować rozsądnie ograniczać wydatki związane z takimi kwestiami.

Dlaczego warto kupować zamienniki tuszu do HP Deskjet F2180?

Niektórzy zamawiają tusz do HP Deskjet F2180 z hurtowni lub sklepów specjalizujących się w sprzedaży produktów poligraficznych. Wtedy oszczędza się średnio ok. kilkanaście złotych na sztuce. Nie każdy wie, że budżet na firmowe materiały eksploatacyjne można zmniejszyć nawet o połowę! Coraz popularniejszym rozwiązaniem są tzw. zamienniki tuszu do HP Deskjet F2180. Są to produkty idealnie pasujące do tego urządzenia. Zapewniają zbliżoną jakość wydruku, który jest wyraźny, trwały i nasycony. Nie sprawiają żadnych kłopotów – są całkowicie kompatybilne ze sprzętem. To w praktyce ten sam artykuł, tylko w innym opakowaniu! Największą różnicę stanowi cena. Takie kartridże mają zwykle większą pojemność, a przy tym są o wiele tańsze. Dzięki temu można rzadziej je wymieniać oraz przede wszystkim znacznie mniej przeznaczać na materiały eksploatacyjne. To ogromne ułatwienie, a zarazem świetny sposób na oszczędzenie nawet kilku tysięcy złotych rocznie!

Skąd zamówić zamienny tusz do HP Deskjet F2180?

Zamienniki tuszu do HP Deskjet F2180 można z łatwością znaleźć w Internecie. Najrozsądniej jest zamawiać je jedynie ze sprawdzonych stron, jak np. www.tonerpartner.pl. Tylko wtedy ma się pewność, że zakupione produkty są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Decydując się na regularną dostawę wkładów w większej ilości, można liczyć na korzystne zniżki. Program lojalnościowy dla firm pozwala jeszcze więcej zaoszczędzić. Dobry zamienny tusz do HP Deskjet F2180 jest nie do odróżnienia od oryginału. Nie ma sensu przepłacać!

Jeśli w Twojej firmie stanowczo za dużo wydaje się na tusz do HP Deskjet F2180, koniecznie sprawdź tańsze alternatywy. Dzięki zamiennikom możesz zachować w kasie nawet kilka tysięcy złotych rocznie! Przekonaj się, ile Ci się uda zaoszczędzić i przeznacz te pieniądze na lepszy cel!

Jaka forma marketingu dla Twojego sklepu internetowego?

0
Jaka forma marketingu dla Twojego sklepu internetowego

W ostatnich kilkunastu latach prężnie rozwijają się wszelakie odmiany marketingu. Jedną z najszybciej wzrastających gałęzi jest marketing internetowy. Oczywiście formy marketingu dla sklepu internetowego są różne. Zależą w głównej mierze od takich czynników jak wielkość przedsiębiorstwa, a także planowana stopa zwrotu tej inwestycji.

Automatyka przemysłowa. Jak wpływa na świat?

0
Automatyka przemysłowa

Od mniej więcej dwóch dekad obserwujemy dynamiczny rozwój automatyki przemysłowej. Mówi się, że roboty w końcu całkowicie zastąpią ludzi przy pracy, jednak jest to na razie odległa przyszłość. Póki co precyzyjne i szybkie systemy znacznie ułatwiają ludziom pracę i przyspieszają rozwój technologiczny. W dzielniejszym tekście wyjaśniamy, czym jest automatyka przemysłowa i jakie są jej zasługi dla światowego przemysłu.

Co to jest automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowa to dział inżynierii skupiony wokół automatyzacji procesów produkcyjnych. Automatyka stawia sobie za cel zrobotyzowanie wszystkich etapów wytwórczych, które odbywają się w fabrykach każdej branży. Współcześnie automatyka przemysłowa w mniejszym lub większym stopniu wdrożona jest we wszystkich większych zakładach przemysłowych na świecie, wliczając w to należącą do Unii Polskę.

Co wchodzi w jej zakres?

Ponieważ jest to pojęcie bardzo pojemne, w zakres automatyki przemysłowej wchodzi szereg maszyn, urządzeń, systemów oraz sterujące nim oprogramowanie. Mamy zatem przede wszystkim urządzenia i maszyny biorące udział w wytwarzaniu produktów i procesach technologicznych, a ponadto urządzenia kontrolne i te odpowiedzialne za pomiary, zamontowane na liniach produkcyjnych. Dodatkowo w zakres automatyki przemysłowej wchodzą także wszelkie urządzenia wykonawcze, wliczając w to silniki, napędy, przepustnice czy pompy itd.

Nie możemy zapomnieć także o urządzaniach sterujących typu sterowniki, komputery i specjalne panele operatorskie. Wszystkim tym zawiaduje specjalistyczne oprogramowanie, które wykorzystuje się nie tylko do kontroli procesu produkcyjnego, ale także do wizualizacji procesów. Na koniec dodajmy, że do automatyki zaliczają się także inne elementy jak styczniki, moduły logiczne, falowniki oraz systemy łączności. W przypadku automatyki istotne jest współdziałanie wszystkich elementów. Warunkuje to skutecznością danej linii produkcyjnej.

Jakie są korzyści automatyzacji przemysłu?

Na pewno jedną z głównych zalet automatyki jest większa wydajność produkcji przy ograniczaniu kosztów. Chodzi oczywiście o redukcję zatrudnienia, ale także o zyski, jakie automatyka przemysłowa generuje. Obecnie, w niektórych fabrykach, automatyzacja zmniejszyła liczbę potrzebnych pracowników o kilkaset procent. Sam fakt, iż maszyny są sterowane przez inteligenty komputer, redukuję liczbę błędów ludzkich. Ponadto umożliwia produkcję seryjną dokładnie takich samych przedmiotów o doskonałej jakości.

Automatyka przemysłowa pozwala ponadto dostosować jakość i estetykę produktu w bardzo szerokim zakresie. Ponadto maszyny zastępują ludzi podczas pracy w niebezpiecznych warunkach, takich jak wysokie temperatury oraz narażanie na kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Trzeba także wspomnieć, że zautomatyzowane linie produkcyjne można rozbudowywać i modyfikować. W konsekwencji wprowadzenie nowych produktów na rynek i poprawianie jakości obecnych nie stanowi żadnego problemu.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem EBMiA.pl oferujący elementy automatyki przemysłowej jak np wyłączniki elektromagnetyczne.

ZOBACZ TEŻ