Jakie prace wykonują specjaliści od geotechniki?

0
geotechnika

 

Prace geotechniczne są niezwykle ważne, zwłaszcza w kontekście budowy różnego rodzaju obiektów, od dróg i mostów, aż po budynki mieszkalne, czy użyteczności publicznej. Teren, na którym ma powstać jakikolwiek obiekt, musi zostać profesjonalnie zbadany i zostać dopuszczony do wykorzystania. Nieprzeprowadzenie odpowiednich badań geotechnicznych może skutkować w optymistycznym wariancie podniesieniem kosztów inwestycji, a w najgorszym wypadku katastrofą budowlaną.

Czym zajmują się specjaliści od geotechniki?

Praca specjalistów od geotechniki jest niezwykle odpowiedzialna. Badania przeprowadzane w ramach tej dziedziny obejmują m.in. inżynierię geodezyjną, geologiczną, geotechnikę i inżynierię hydrogeologiczną, inżynierię hydrometeorologiczną, a także badania racjonalnego wykorzystania i ochrony środowiska. Jak zatem widać, geotechnika to wiele prac (zobacz na Keller.com.pl), które są niezbędne, jeśli zależy nam na zbudowaniu stabilnej i bezpiecznej konstrukcji.

Inżynierowie geotechniczni przeprowadzają zarówno badania powierzchniowe, jak i podpowierzchniowe terenu. Wyniki ich pracy stanowią podstawę do dalszych czynności, takich jak obliczanie fundamentów, czy prace projektowe cyklu zerowego w zaplanowanej konstrukcji.

W jakim celu wykonuje się badania geotechniczne?

Podstawowym celem przeprowadzania badań geotechnicznych jest zapewnienie bezpieczeństwa konstrukcji oraz stworzenie solidnego fundamentu. Eksperci geotechniki poddają wnikliwej analizie teren, w tym gleby znajdujące się w miejscu, w którym ma stanąć dana konstrukcja, a na podstawie ich zaleceń opracowywane są dokładne plany budowy obiektów przemysłowych czy różnego rodzaju budynków, w tym mieszkalnych. Ilustracją do danych zebranych przez geotechników są zazwyczaj wykresy obrazujące stan gruntów, na podstawie których mogą oprzeć swoje działania inżynierowie budowlani i projektanci.

Co konkretnie jest poddawane badaniom geotechnicznym? Otóż specjaliści w tej dziedzinie sprawdzają stan, skład oraz właściwości różnych rodzajów gleb, a także poddają ocenie trwałość sztucznych lub naturalnych masywów i stoków. Co ciekawe, dzięki takim badaniom możliwa jest ocena wytrzymałości stoków i zboczy, a nawet zwiększanie stabilności gleb naturalnych, a także opracowywanie zaleceń dotyczących tworzenia sztucznych masywów geotechnicznych.

Jakie prace wykonują firmy geotechniczne?

Oferta firm geotechnicznych jest niezwykle szeroka. Specjaliści w tej dziedzinie zajmują się na przykład:

– wzmacnianiem podłoża (ma to na celu zwiększenie nośności podłoża, poprawę właściwości fizycznych gruntu oraz zmniejszenie osiadania),

– fundamentami głębokimi (ich wykonaniem),

– technologiami iniekcyjnymi (ich wykorzystanie pozwala na wzmocnienie podłoża i kontrolę przepływu wód gruntowych),

– zabezpieczeniem wykopów, skarp i zboczy (zabezpieczeniu mogą podlegać także wykopy fundamentowe oraz sąsiadujące konstrukcje),

– konstrukcjami hydrotechnicznymi (realizacja projektów konstrukcji brzegowych i portowych).

Mieszkanie w Krakowie dopasowane do potrzeb. Czy lokalizacja jest ważna?

0
Mieszkanie w Krakowie

Gdy pora na własne mieszkanie, chce się mieć mieszkanie idealne. Wśród kryteriów wyboru powinna znaleźć się dobra lokalizacja. Jest to ważne dla rodzin, dla osób robiących karierę i dla każdego.

Ma znaczenie ilość pokojów, układ wnętrz, sam budynek. Takie cechy to jeszcze za mało, by mieć pełną satysfakcję z zakupu mieszkania w Krakowie. Miasto to oferuje wiele, ale trzeba mieć łatwy dostęp do tego, co uznaje się ważne. Warto przypomnieć sobie o wszystkim, co może być istotne.

Bliskość szkół, sklepów i obiektów usługowych

Kiedy mieszka się z małym dzieckiem, to ważna jest bliskość szkół podstawowych i przedszkoli. Dobrze, żeby nie trzeba było chodzić z nim daleko. Lokalizacja szkoły ma jeszcze większe znaczenie, gdy dziecko zaczyna chodzić do niej samodzielnie. Gdy patrzy się na lokalizację pod kątem obiektów handlowych, to ważny jest ich rodzaj. Sklepiki osiedlowe przydadzą się, gdy trzeba zrobić szybkie zakupy. Nie może jednak zabraknąć w pobliżu hipermarketu i galerii handlowej. Gdy korzysta się z jakichś usług, to też warto mieć je w pobliżu.

Lokalizacja mieszkania a kwestia rekreacji

Wypoczynek jest bardzo ważny. Dziś, gdy słyszy się słowa deweloper Kraków, to wiadomo, że sporo można spodziewać się pod tym względem. Tym niemniej, warto się upewnić, że będzie blisko do różnych miejsc służących rekreacji. To przede wszystkim parki lub inne obszary, w których można spacerować i mieć kontakt z naturą. Powinno być blisko i do miejsc, w których możliwy jest aktywny wypoczynek. Oczywiście najbliższe otoczenie budynku, jak widać to na stronie https://www.superkrak.com.pl/, też musi sprzyjać rekreacji. Ładny teren zachęca, by wyjść na krótki wieczorny spacer.

Łatwy dostęp do różnych części Krakowa

Osobom pracującym potrzebny jest doskonały dojazd do różnych części Krakowa. Ważne jest to i w czasie wolnym. Dobrze jest móc łatwo dotrzeć na rynek, czyli tam, gdzie czuje się najlepiej klimat miasta. Gdy bardzo ceni się tę kwestię, warto zainteresować się inwestycją Nowa Siewna. Realizowana jest przez dewelopera Super Krak S.A. Aktualnie kwestia komunikacji w tej okolicy jest dobrze rozwinięta. Trwają też prace, które mają uczynić dojazd do różnych miejsc w Krakowie całkowicie bezproblemowym. O tym pozwala dowiedzieć się plan zagospodarowania przestrzeni na Prądniku Białym (okolice Nowej Siewnej). Jest np. informacja, że w 2022 roku zrealizowana zostanie inwestycja związana z szybkim tramwajem na Górkę Narodową. Dla niektórych osób ważne są wybrane aspekty związane z lokalizacją. Są i tacy, którzy potrzebują wszystkiego, o czym jest powyżej. Nowe mieszkanie w Krakowie i wszystkie cechy doskonałej lokalizacji? To właśnie Nowa Siewna.

Odzież robocza i jej zastosowanie w praktyce

0
Odzież robocza

Odzież ochronna musi spełniać odpowiednie normy, aby była dopuszczona do obrotu. Daje ona ochronę w przypadku, gdy w pracy występuje ryzyko uszkodzenia ciała. W zależności od konkretnej kategorii, zabezpiecza ona pracownika przed poparzeniem, uszkodzeniem ciała i innymi czynnikami. Natomiast odzież robocza ma za zadanie zabezpieczać lub zastępować odzież własną pracownika. W tym zakresie ma ona obowiązek chronić przed zabrudzeniem lub niszczeniem odzieży osobistej. Wśród tego typu odzieży można wyróżnić między innymi: fartuchy jednorazowe, rękawiczki lateksowe również jednorazowego użytku, maseczki na twarz, przyłbice. Odzież robocza i ochronna jest wymagana w wielu zawodach.

Jakie ubrania zalicza się do kategorii odzieży roboczej?

W kategorii odzieży roboczej znajdują się również: koszule bawełniane, koszulki robocze, bluzy i fartuchy kucharskie a także różnego rodzaju akcesoriów jak m.in. słuchawki ochronne. Odzież robocza składa się również z płaszczy, spodni damskich i męskich oraz uniwersalnych kombinezonów. Te wszystkie ubrania projektowane są z wysokiej jakości materiałów, zapewniają one odpowiednie warunki termoizolacyjne. Taką odzież wygodnie się nosi w każdych warunkach, jest ona przygotowana pod kątem różnych warunków atmosferycznych. W takiej ofercie można znaleźć także kurtki wykonane z membrany nieprzemakalnej, peleryny, kamizelki, czepki oraz wiele innych.

Odzież ochronna do pracy o podwyższonym ryzyku

Odzież ochronna zabezpiecza przed jednym bądź wieloma czynnikami. Może ona zabezpieczać przed poparzeniem, wychłodzeniem, przegrzaniem, a także przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Chroni ona także przed porażeniem prądem. Wśród takiej odzieży można znaleźć buty, posiadające wzmocnienie na palcach. Zabezpieczają one przed uszkodzeniem palców w wyniku przenoszenia ciężkich przedmiotów oraz ich upadków. W takiej kategorii występuje również odzież spawalnicza, która w sposób znaczący minimalizuje możliwość porażenia prądem elektrycznym. Warto wiedzieć, że tego typu ubrania logowane są odpowiednim piktogramem, który świadczy o przeznaczeniu odzieży. Wśród takiej odzieży można znaleźć kombinezony, obuwie, rękawice, specjalistyczne okulary oraz nauszniki.

Odzież, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi

Odzież robocza i ochronna sprawdza się doskonale także w przypadku stref zagrożonych wybuchem. Ma to miejsce na przykład na stacji paliw. Pracownicy takich miejsc muszą być zaopatrzeni w obuwie antyelektrostatyczne. Dzięki takim butom możliwe jest odprowadzenie elektryczności statycznej. Jest to bardzo ważne, aby w szybkim czasie odprowadzić elektryczność do uziemionego podłoża. Odzież robocza i ochronna posiada również często znaki szczególne, na przykład odblaski. Chronią one pracowników na ulicach, dzięki nim robotnicy widoczni są już z bardzo dalekich odległości. Z kolei pracownicy na wysokościach muszą być zaopatrzeni w kaski ochronne na głowę. Dają one gwarancję bezpieczeństwa w każdych warunkach. Zabezpieczają one głowę między innymi przed odłamkami materiałów budowlanych.

Jak wybrać księgowość do sklepu internetowego?

0
Jak wybrać księgowość do sklepu internetowego

Prowadzenie sklepu internetowego nieuchronnie wiąże się z koniecznością prowadzenia szczegółowej dokumentacji księgowej oraz rozliczania się z urzędami fiskalnymi. Księgowość sklepu internetowego to bardzo istotny element jego działalności, który odpowiedzialny jest za prawidłowe działanie firmy. Wybór odpowiedniej formy prowadzenia księgowości powinien nastąpić jak najwcześniej, aby wybrany model był jak najbardziej efektywny. Poniższy artykuł wskazuje na najważniejsze cechy małej księgowości w sklepie internetowym. Bez wątpienia warto zapoznać się z poniższymi informacjami i zdecydować, która księgowość sklepu internetowego będzie dla nas najlepsza.

Księgowość sklepu internetowego

Na wstępie warto zaznaczyć, że małe firmy z reguły zwolnione są z obowiązku prowadzenia pełnej księgowości. W rezultacie mogą korzystać z księgowości uproszczonej, która stanowi łatwiejsze i mniej kosztowne przedsięwzięcie. Oczywiście głównym zadaniem księgowości w sklepie internetowym jest wystawianie faktur, rachunków, wprowadzenie stosownej ewidencji, księgowanie dokumentów, a także tworzenie deklaracji podatkowych jak również deklaracji do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku prowadzenia małej księgowości właściciel sklepu internetowego posiada swobodę wybrania jednej z form opodatkowania firmy w ramach małej księgowości. Wyboru dokonać można pomiędzy ryczałtem, a księgą przychodów i rozchodów. Ryczałt zdefiniować można jako uproszczoną formę prowadzenia księgowości sklepu internetowego, której zadaniem jest wyliczenie przychodu, jaki osiągnął dany przedsiębiorca. Należy wspomnieć, że działalność określana jako usługowa została objęta ryczałtem w wysokości 3%. Dodatkowo zdecydowanie się na ryczałt wyklucza możliwość odliczania kosztów, dlatego firma będzie musiała zapłacić podatek nawet w przypadku odnotowania straty.

Księgowość na zasadach ogólnych

Księgowość ryczałtowa dostępna jest do pewnego limitu, po którego przekroczeniu sklep internetowy zobowiązany jest korzystać z księgi przychodów i rozchodów. Druga forma księgowości sklepów internetowych charakteryzuje się rozliczaniem na zasadach ogólnych. Określana jest jako prosta forma prowadzenia księgowości, w której rachuje się przychody oraz koszty. Sposób obliczania podatku jest relatywnie prosty, ponieważ osiągnięty dochód pomniejsza się o poniesione koszty i wylicza podatek na podstawie odpowiedniej stopy procentowej. Jej zaletą jest fakt, że jeżeli firma nie osiągnie przychodu nie jest zobowiązana do zapłaty podatku. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z doradcą podatkowym, który pomoże dobrać najlepszy sposób księgowości dla sklepu internetowego.

 

 

 

Dlaczego sklep internetowy to dobry pomysł dla Twojego biznesu?

0
sklep internetowy

Rozszerzenie działalności handlowej o sklep internetowy to dziś właściwie konieczność jeśli myślimy o rozwoju, a nawet przetrwaniu naszego biznesu. W czasach światowej pandemii przekonaliśmy się o tym dogłębnie. Jak przenieść biznes do Internetu i od czego zacząć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Sklep internetowy to często konieczność

Pandemia spowodowała widoczne zmiany w wielu aspektach i dziedzinach życia. Jedną z nich jest handel. Naprzemienne zamykanie i otwieranie sklepów, niepewność z tym związana, spowodowały, że wielu przedsiębiorców przeniosło swoje biznesy częściowo lub całkowicie do Internetu. Jakkolwiek zakupy online z roku na rok cieszyły się wśród Polaków coraz większą popularnością, wzrost zainteresowania e-handlem w roku 2020 był szczególnie widoczny. Jak wynika z raportu Gemius Polska pn. „E-commerce w Polsce 2020”, aż 73% internautów robi zakupy online, a wynik ten jest lepszy od poprzedniego aż o 11 punktów procentowych. Spora część nowych klientów skorzystała z usługi sklepu internetowego po raz pierwszy dopiero w dobie pandemii. Sklepy, które wcześniej ciężko było sobie wyobrazić w formie e-handlu z powodzeniem dokonały transformacji, przenosząc się do sieci (np. warzywniaki).

Obopólne korzyści

Zakupy online poza tym, że bezpieczne, są też dla e-klientów bardzo wygodne i bezstresowe, co nabiera dziś szczególnego znaczenia. Z drugiej strony, handel w Internecie staje się szansą na przetrwanie dla wielu przedsiębiorców. Sklepy stacjonarne z uwagi na pandemiczne obostrzenia i strach przyciągają bowiem mniej klientów lub też zostają czasowo zamykane. Sklep internetowy to też doskonałe rozwiązanie w spokojnych czasach. Zwiększa on szansę na poszerzenie grona klientów, także o tych zagranicznych. Jeśli zatem zastanawiasz się jak przetrwać ten trudny okres, jak zwiększyć obroty sklepu, lub po prostu pragniesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców w kraju i za granicą, warto stworzyć profesjonalny internetowy sklep, dzięki któremu utrzymasz biznes, a nawet go rozwiniesz!

Nie zostawiaj tego przypadkowi, postaw na profesjonalistów!

Decyzja o utworzeniu sklepu online to już pierwszy, najważniejszy krok. Kolejny, równie istotny związany jest już ze stworzeniem strony internetowej sklepu. Warto zadanie to zlecić profesjonalistom, aby mieć pewność, że nasz sklep trafi do jak największej rzeszy klientów i będzie cechował się najwyższymi standardami. Usługi wysokiej jakości związane z założeniem i prowadzeniem sklepu internetowego oferuje na przykład firma IdoSell Jeśli więc szukasz firmy, która zaopiekuje się Tobą od pierwszego kontaktu, zajmie się wdrożeniem sklepu i za pomocą skutecznych narzędzi będzie wspierać Cię na każdym kolejnym etapie jego rozwoju, warto odwiedzić www.idosell.com i zapoznać się z pełną ofertą firmy. Otwórz swój pierwszy sklep internetowy już dzisiaj!

Nauka języka niemieckiego – jak można wykorzystać do niej nowoczesne technologie?

0
Nauka języka niemieckiego

Język niemiecki jest bardzo przydatny – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Znajomość mowy najważniejszego sąsiada Polski niesie ze sobą wiele korzyści, włączając w to możliwość awansu, prowadzenia biznesu, a także możliwość wyjazdu na stałe do Niemiec. Nauka języka niemieckiego to jednak wielkie wyzwanie, które dziś ułatwia technologia.

Blog jako pomysł na opłacalną pracę przez internet?

0
blog
Fot. Pexels.com

Jeszcze kilka lat temu blog kojarzony był z czymś hobbystycznym. A już na pewno nie ze sposobem na zarabianie na życie. Jednak fala popularnych twórców zmieniła to postrzeganie. Obecnie na własnej domenie można zarobić niemałe pieniądze. Sprawdź jak to zrobić nawet jeśli nie masz miliona obserwatorów.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/praca-przez-internet-czyli-jak-zmienic-blog-w-oplacalny-biznes/

Jak stworzyć zarabiający blog?

Oczywiście musimy mieć pomysł na tworzenie treści. Obecnie królują głównie treści eksperckie oraz poradnikowe. Nastawione są one na głębokie zgłębienie tematu. Czasami pokazanie różnego rodzaju rozwiązań.

Treść jest bardzo ważnym czynnikiem przy tworzeniu własnego miejsca w sieci. Publikacje powinny być ciekawe, merytoryczne i poprawne zarówno stylistycznie jak i pozbawione błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych.

Ponadto ważna jest też regularność. Nawet jeśli zamieszczane teksty będą interesujące to odbiorcy nie będą regularnie odwiedzać bloga, na którym treści pojawiają się raz w miesiącu. Ważny jest również wygląd strony. Powinien być estetyczny oraz przejrzysty.

Profesjonalny wygląd to także działanie na własnej domenie. Nie tylko sprawi to, że adres strony będzie krótszy, ale także jej odbiór przez czytelnika.

Na czym można zarobić na blogu?

Możliwości zarobkowania poprzez pisanie treści jest kilka. Najbardziej popularny sposób wiąże się z uzyskiwaniem dochodu pasywnego poprzez dołączanie do sieci afiliacyjnych. Tworząc treści na dany temat niejako stajesz się ekspertem w tej dziedzinie. Dlatego, gdy polecisz dany produkt i umieścisz link do sklepu to wiele osób chętnie go zakupi.

Sieci afiliacyjne związane są z niemalże każdą branżą. W związku z tym uda Ci się znaleźć odpowiednią firmę do nawiązania współpracy. Możesz rozpocząć polecanie produktów już od początku swojej działalności.

Kolejnym sposobem na zarabianie na własnej witrynie internetowej jest stworzenie swojego własnego produktu i jego sprzedaż. Może to być ebook, filtr do Photoshopa oraz wiele innych rzeczy. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

 

Blog może być idealnym sposobem do zarabiania pieniędzy. Zwłaszcza w ramach dochodu pasywnego. Jeśli potrafisz pisać, a także sprzedawać warto zastanowić się nad takim źródłem zarobku.

Zobacz też: http://www.straight.pl/jak-uzyskac-dochod-pasywny/

Czy warto inwestować w marketing internetowy?

0
Czy warto inwestować w marketing internetowy

Marketing internetowy od wielu lat jest najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na dotarcie do odpowiednich klientów. Dzięki działaniom online możemy reklamować się zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

E-marketing pozwala skutecznie promować swoją działalność biznesową, budować pozytywny wizerunek marki oraz w korzystny sposób przedstawiać produkty lub usługi, które oferujemy. Narzędzia marketingowe umożliwiają zwiększenie ruchu na stronie, co powoduje większą sprzedaż i pozyskiwanie nowych klientów.

Jakie działania można przeprowadzić w ramach marketingu internetowego?

Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na inwestycje w marketing internetowy, może wykorzystać różnego rodzaju działania w sieci. Najpopularniejsze są reklamy w Google Ads oraz na Facebooku, ale także można zatrudnić doświadczonego copywritera, który będzie regularnie pisał nowe artykuły i prowadził bloga firmowego.

Internetowy marketing wykorzystywany jest już od wielu lat i cały czas się rozwija. Za jego pomocą wiele silnych marek wybiło się na arenie międzynarodowej.

W obecnych czasach bardzo dużą popularność zdobywa także video marketing, dzięki któremu możemy promować nasze produkty lub usługi za pomocą wideo albo webinarów. Można w ten sposób omówić dany produkt, korzyści dla klienta oraz podać jego cenę wraz z formularzem do zamówienia online.

Założenie kanału na YouTube jest bezpłatne, a dzięki regularnemu nagrywaniu i dzieleniu się swoją wiedzą, można przyciągnąć wielu zainteresowanych odbiorców, którzy później mogą stać się lojalnymi fanami marki. Wielu z nich będzie dzielić się wideo ze znajomymi, co pomoże wygenerować jeszcze więcej ruchu na stronę www.

Dlaczego warto korzystać i inwestować w marketing internetowy?

Największe zalety marketingu internetowego to dosyć tania forma reklamy oraz ogólnodostępne działania dla wszystkich przedsiębiorców. Nie musimy przerażać się, że trzeba tutaj zainwestować kilkanaście tysięcy złotych, ponieważ można zaczynać od bardzo małych kwot, a niektóre czynności wykonać całkowicie bezpłatnie.

Obecnie również żyjemy w takich czasach, że praktycznie każdy posiada telefon z internetem oraz swój komputer w domu. Zakupy sprzed ekranu monitora stały się bardzo popularne, ponieważ potencjalny nabywca przed dokonaniem płatności może dokładnie zapoznać się z informacjami o produkcie oraz przeczytać opinie byłych klientów, dzięki czemu ma pewność, że dokonuje właściwego wyboru.

W jaki sposób prowadzić skutecznie marketing online?

Z badań wynika, że rynek e-commerce, z roku na rok będzie coraz większy. Dlatego każdy przedsiębiorca, który marzy o zwiększeniu przychodów, powinien zdecydować się na reklamę internetową.

Cały czas również rozwija się marketing online, nowoczesne narzędzia oraz technologie, dzięki czemu jeszcze skuteczniej można sprzedawać oraz analizować to, w jaki sposób klienci trafiają do sklepu internetowego, dlaczego porzucają koszyk zakupowy, ile kupują oraz w jaki sposób płacą. Wiele tych informacji jest bardzo cennych w optymalizacji swojego biznesu.

Zobacz więcej

Sprawdź blog https://lembicz.pl/ – dowiedz się więcej o marketingu internetowym

Jak zaistnieć na Instagramie? Zdobywamy lajki i followers!

0
Jak zaistnieć na Instagramie? Zdobywamy lajki i followers

Instagram jest fotograficznym portalem społecznościowym, który cieszy się dużą popularnością. Co w sumie zrozumiałe wszak dzięki niemu można pokazać swoje życie często z najlepsze strony bądź wykreować swój wizerunek, bo chyba mało kto wierzy, że instaram jest rzeczywistością. . Oczywiście na insta można także zarabiać, jednak kluczem do sukcesu jest tutaj zdobycie jak największej liczby osób obserwujących, czyli followersów. Zatem pojawia się więc pytanie jak tego dokonać?

Publikuj na insta regularnie i często

Cóż zdobycie dużej liczby obserwujących wcale nie jest łatwe. Oczywiście wymaga dużego zaangażowania i poniekąd pracy. Na pewno trzeba pamiętać, aby regularnie publikować treści. Początkowi użytkownicy powinni to robić nawet co dwa czy trzy dni, ale można i częściej. Nie należy też robić dłuższych przerw. Tutaj duże znaczenie ma także to jakie treści publikujecie, a więc muszą być one ciekawe dla potencjalnych odbiorców, stąd też regularnie powinniście sprawdzać, które zdjęcia cieszą się większą popularnością, a które są rzadziej oceniane czy likowane. Nie wystarczy jednak tylko dodać samego zdjęcia, lecz tutaj duże znaczenie mają hasztagi. Często można usłyszeć, że im więcej hasztagów tym lepiej i jest to prawda, bo dzięki nim można dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców, jednak tutaj znowu trzeba pamiętać, że nie wystarczą tylko oznaczenia, ale warto wybierać hasztagi popularne. Opisywać powinny one zdjęcia, lecz także waszą osobę.

Nie tylko po polsku, lecz także po angielsku

Aktualnie wielu osobom nie wystarcza już tylko zdobycie followersów z Polski. Oczywiście warto wcześniej przemyśleć sobie strategię czy szukamy tylko followersów na naszym tzw. rynku czy raczej wychodzimy poza granicę. A więc jeżeli interesuje was duża ilość lajków, ale i obserwujących to warto pomyśleć o oznaczeniach także w języku angielskim, który jest powszechnie znany. Jeżeli opisujecie siebie to poza słowami typu „kobieta”, „blondynka” warto też użyć „blonde girl” Dodatkowo warto określić kierunek, czyli czy chcemy prowadzić intagrama typu life style czy raczej myślimy o konkretnej tematyce i w zależności od tego trzeba dopierać słowa na hasztagach.

Komentuj, odpowiadaj, angażuj się

Nie wystarczy tylko czekanie aż ktoś znajdzie i doceni nasz profil, należy także cały czas działać, gdyż dzięki waszej aktywności można zdobyć nowe polubienia czy like. Jednak wbrew pozorom nie należy uderzać w konta bardzo popularne, bo zapewne taki instargramowicz nie doceni waszego polubienia, bo będzie ono jednym z wielu. Zdecydowanie lepiej lajkować i komentować mniej znane konta i osoby, które tak jak wy dopiero zaczynają przygodę z tym portalem. Bardzo popularny jest też hasztag „follow4follow” bądź „like4like”. Wystarczy także w niego kliknąć by pojawiły się konta, które chcą zdobyć większą popularność czy zasięg i dzięki temu, że sami zaobserwujecie stronę otrzymacie follow back w rewanżu. Warto dodatkowo komentować zdjęcia, ale i odpowiadać na komentarze na waszej stronie. Jeżeli zdobędziecie pełną liczbę obserwująych choćby pierwszą 100 to warto świętować ze swoimi followersami zamieszczając małe podziękowanie i np. fotkę z balonami czy tortem.

Mała inwestycja jest wskazana

Przyda się też mała inwestycja i rozbudowę profilu. Najlepiej więc zainwestować w program, dzięki któremu dowiecie się jaki hasztag ma największą popularność i zasięg . Można skorzystać z algorytmu, który wyszukuje pokrewne hasztagi. W tym przypadku np. Display Purposes. Koszt wynosi około 50 złotych za miesiąc. Dodatkowo można korzystać z geotagów, czyli tzw. wirtualnych pinezek, które przypinacie do miejsc, w których byliście. Tutaj musicie wiedzieć, że dzięki korzystaniu z geotagów niezależnie czy umieścicie jest klasycznie czy na Insta Stories to wasze zasięgi mogą wzrosnąć nawet pięć razy, co rzeczywiście jest imponującym wynikiem.

Dobre zdjęcia to podstawa

Sporo wspomnieliśmy już o tym jak ważne są same hasztagi czy to iż należy się angażować i odpisywać na wiadomości. Ale teraz przejdziemy to czego co zasadniczo można uznać za truizm jednak wielu użytkowników insta o tym zapomina, a więc o jakości zdjęć i ich tematyce. Warto wiedzieć, że niw wystarczy tylko dodać pierwszego lepszego zdjęcia, lecz jako że większość z nas jest wzrokowcami to zdjęcie musi być bardzo atrakcyjne, nawet jeżeli jest to tylko fotka kubka z kawą. Tutaj sam kubek musi być ciekawy i atrakcyjny, ale duże znaczenie ma też zrobienie samego zdjęcia, choćby z rozmazaniem bądź uchwyceniem tła. Dodatkowo można, a nawet trzeba korzystać z wszelkich filtrów.

Windykacja terenowa

0
Windykacja terenowa

Czekanie aż ktoś zapłaci nam zarobione przez nas pieniądze bywa bardzo męczące oraz uciążliwe. Często mamy też dosyć proszenia się o to, żeby klient zapłacił za wykonaną przez nas usługę. Zdarza się, że wystawiamy faktury za swoją pracę, ale tak naprawdę nie posiadamy środków do życia. Podatki musimy oczywiście płacić, ponieważ faktury zostały wystawione i nikogo nie obchodzi to, że pieniądze za pracę nie wpłynęły na nasze konto i mamy problem z ich ściągnięciem.

ZOBACZ TEŻ