Jak najprościej rozliczyć PIT-37 2022?

0
Jak najprościej rozliczyć PIT-37 2022

Wypełnianie deklaracji podatkowych nie jest najprzyjemniejszym zadaniem, jednak raz na jakiś czas musimy je wykonać. W przypadku druku PIT-37 jest to akcja, którą podejmujemy raz do roku. Kto musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym na podstawie tego dokumentu? Jakie informacje się w nim zawierają i do kiedy musimy go przesłać urzędnikom? Jak najprościej i najpewniej wypełnić deklarację podatkową, aby nie zawierała błędów?

  1. Czym jest PIT-37?
  2. Kto i kiedy wypełnia PIT-37?
  3. Jak najprościej wypełnić deklarację PIT-37?
  4. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania do wypełniania e-deklaracji?

Czym jest PIT-37?

PIT-37 2022 to jedna z najpopularniejszych i najpowszechniej składanych deklaracji podatkowych. Dotyczy ona wszystkich pracowników oraz osób rozliczających się na zasadzie skali podatkowej, gdy pracodawca lub zleceniodawca pobierają i płacą w ich imieniu zaliczki na podatek dochodowy. Formularz należy wypełnić raz w roku, zawierając w nim informacje o naszym dochodzie za rok poprzedni. W 2023 roku rozliczymy więc 2022. PIT-37 wypełnia się na podstawie deklaracji PIT-11, którą otrzymujemy od naszego pracodawcy do końca lutego. Zawarte w nim informacje służą nam do wypełnienia naszego rozliczenia, w którym powinny znaleźć się także wszelkie inne dochody, jakie uzyskaliśmy w danym roku.

Czym jest PIT-37

Kto i kiedy wypełnia PIT-37?

PIT-37 2022 to deklaracja, która dotyczy największej grupy podatników. Jeżeli pracujemy u kogoś na podstawie umowy, musimy rozliczyć swoją pracę właśnie w ten sposób. Terminem składania formularzy w właściwym dla nas Urzędzie Skarbowym jest ostatni dzień kwietnia. Do tego czasu musimy nie tylko wysłać nasz druk PIT, ale również musimy wpłacić zaległy podatek, jeżeli taki pojawi się w rozliczeniu. Z kolei gdy czeka nas zwrot nadpłaconego podatku, przyjdzie nam na niego poczekać do 90 dni.

Jak najprościej wypełnić deklarację PIT-37?

Istnieje kilka sposobów na wypełnienie naszej deklaracji podatkowej. Po pierwsze możemy zrobić to samodzielnie, chociaż może być to dość trudny proces. Aby znacząco ułatwić sobie zadanie dobrym pomysłem jest wykorzystanie dedykowanego oprogramowania, które udostępni nam druk zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami, a także zminimalizuje ryzyko pojawienia się błędów. Innym sposobem na PIT-37 2022 jest wizyta u księgowej. Opłaty za wypełnienie deklaracji nie są zbyt duże, a dzięki usłudze mamy pewność, że nasza deklaracja będzie sporządzona jak należy. Ostatnią opcją jest w końcu wizyta w właściwym dla naszego miejsca zameldowania Urzędzie Skarbowym, gdzie możemy poprosić o wypełnienie jednego z jego pracowników. Warto jednak pamiętać, że w przypadku błędów nadal przyjdzie nam je poprawić samodzielnie.

Kto i kiedy wypełnia PIT-37

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania do wypełniania e-deklaracji?

Nie da się ukryć, że najprostszym i najwygodniejszym sposobem na PIT jest dedykowany program. Nie tylko pomoże nam on łatwo wypełnić formularz, ale także zminimalizuje ryzyko pojawienia się błędów. Dobre oprogramowanie do PIT online powinno być także zgodne z aktualnymi przepisami, co jest bardzo ważne w sytuacji, gdy na przykład chcemy skorzystać z różnego rodzaju ulg. Kolejnym ułatwieniem w przypadku programu jest również łatwość zarządzania naszymi UPO, czyli urzędowymi potwierdzeniami odbioru. Są to pliki które stanowią dowód, że nasza deklaracja została pomyślnie przesłana do urzędu – pełnią taką samą rolę, jak potwierdzenie nadania listu poleconego i powinniśmy zatrzymać je na swoim komputerze.

Polska to kraj o długiej historii przedsiębiorczości

0
franczyza

Franczyza to szansa dla przedsiębiorców, którzy mają pomysł na biznes, ale brakuje im niezbędnego kapitału lub wiedzy, aby samodzielnie go zrealizować.

Franczyza to system prowadzenia działalności gospodarczej, w ramach którego jedna firma przyznaje innej firmie (franczyzobiorcy) prawa do sprzedaży swoich produktów lub usług na określonym obszarze i na określonych warunkach. Franczyzodawca zapewnia franczyzobiorcy wyłączne lub niewyłączne prawa do danego obszaru, zwykle przez dłuższy czas.

Więcej na temat franczyzy dowiesz się na stronie – https://franczyzawpolsce.pl/baza-sieci.

Polska to kraj o długiej historii przedsiębiorczości. Nic dziwnego, że polski sektor franczyzowy przeżywa szybki wzrost. Liczba franczyzodawców w Polsce stale rośnie i obecnie w Polsce działa ponad 1000 franczyzodawców.

Od kilku lat polska gospodarka rozwija się w stałym tempie, co stworzyło warunki do ekspansji biznesowej. Polskie franczyzy to świetna opcja dla przedsiębiorcy, który chce założyć własny biznes. Oferują sprawdzony i przetestowany model, który był używany przez wielu przedsiębiorców przed Tobą.

Zapewniają również system wsparcia, który może być bardzo przydatny na wczesnych etapach Twojej działalności. Będziesz miał dostęp do ludzi, którzy posiadają wiedzę w tej dziedzinie, co jest nieocenione na początku.

Polska to kraj z ponad 38 milionami mieszkańców i jedna z najbardziej rozwiniętych gospodarek w Europie. W ostatnich latach Polska była uznawana za jeden z najlepszych krajów do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

W Polsce istnieje ponad 8000 franczyz zarejestrowanych w Polskim Stowarzyszeniu Franczyzowym (PZF). PFA to stowarzyszenie franczyzodawców i franczyzobiorców, które wspiera rozwój i promocję franczyzy w Polsce.

Polska branża franczyzowa rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Od 2010 roku podwoiła swoją wielkość i obecnie jest warta ponad 2 miliardy euro rocznie.

Polska to kraj o długiej historii przedsiębiorczości i biznesu. Jest to jeden z krajów, które odnoszą największe sukcesy pod względem liczby przedsiębiorców na mieszkańca.

Polski rynek został zdominowany przez tzw. „złote sieci”, czyli duże firmy handlowe, takie jak Tesco, Auchan, Carrefour i inne. Jednak w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba małych przedsiębiorców.

Może to wynikać z faktu, że Polska ma wykształconą populację, z wysokim poziomem znajomości języka angielskiego i stosunkowo niską stopą bezrobocia.

Franczyza to system, w którym przedsiębiorca może kupić lub wydzierżawić prawa do używania znaku towarowego firmy i sprzedawać swoje produkty lub usługi w zamian za tantiemy od zysków. Franczyzy są często zlokalizowane w określonych obszarach geograficznych lub na rynkach; oni są

Franczyza to system prowadzenia działalności gospodarczej, w którym firma zapewnia przedsiębiorcy lub franczyzobiorcy ustalony model biznesowy z oczekiwaniem, że będzie on działał tak, jakby był jego właścicielem. Franczyzy są zwykle używane w przemyśle fast food i innych branżach.

Szukasz wiedzy o marketingu? Wejdź na https://lembicz.pl i zdobądź wiedzę o marketingu internetowym.

Franczyzodawca (firma) udziela franczyzobiorcy (przedsiębiorcy) licencji na używanie swojego znaku towarowego i nazwy handlowej za opłatą. Franczyzodawca zobowiązuje się również do zapewnienia wsparcia franczyzobiorcy podczas operacji. Powszechne jest, że franczyzy są albo wyłącznym terytorium, albo ekskluzywnym produktem, takim jak McDonald’s lub Coca-Cola

Przewodnik po wyborze odpowiedniego krzesła do gier

0
Przewodnik po wyborze odpowiedniego krzesła do gier

Podczas konfigurowania idealnego pokoju gier, ważne jest, aby zrozumieć, że wybór posiadania krzesła do gier jest nie tylko, aby twój setup wyglądać dobrze, ale jest również istotne dla zdrowia. Są one zaprojektowane tak, aby pomóc użytkownikom wytrzymać długie okresy siedzenia, a jednocześnie zwalczać efekty slouching i słabego przepływu krwi.

Krzesła do gier są świetne w zapobieganiu zmęczeniu poprzez wspieranie istotnych części, takich jak szyja i dolna część pleców. Oba znane powodować wyczerpanie po grze, związane z długimi sesjami gier i złej postawy, Pomyśl o swoim starym nauczycielu matematyki krzycząc na ciebie, aby usiąść prosto i „zrobić trochę pracy”. To dlatego, że postawa i produktywność idą w parze. Istnieje faktycznie diagnoza medyczna zwana chorobą siedzenia, która prowadzi do długoterminowych problemów, takich jak zwiększone cukry we krwi, cukrzyca i choroby serca.

Tkaniny

Kiedy szukasz odpowiedniego krzesła do gier, będziesz głównie w obliczu dwóch wyborów; skóra PU lub tkanina. To całkowicie sprowadza się do osobistych preferencji i tego, jakie są Twoje priorytety podczas sesji gier.

Pocenie się

Każda wspaniała sesja gier będzie miała na celu złamanie potu, więc ważne jest, aby twoje krzesło do gier miało zdolność do oddychania. Niestety skóra PU nie posiada właściwości oddychających i staje się lepka, jeżeli pocisz się w gorący letni dzień. Może to stać się niezwykle niewygodne, a w niektórych przypadkach grubość skóry może sprawić, że poczujesz się bardziej gorący i speszony – zapewnia https://techpolska.pl/.

Krzesła do gier z tkaniny mają maleńkie otwory między szwami, które umożliwiają mały przepływ powietrza i wchłaniają pot, więc nie zamierzasz przykleić się do krzesła po długiej sesji gier. Może to wymagać okazjonalnego Febreze od wszelkich obraźliwych zapachów, ale oprócz tego krzesła do gier z tkaniny są ogólnie bardziej odporne na pot.

Plamy

Żadna sesja gier nie jest kompletna bez przekąsek i napojów do podsycania sesji, ale to wiąże się z ryzykiem rozlania. Główną zaletą skóry PU jest to, że są one praktycznie odporne na plamy – wystarczy je wytrzeć! Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich wpadek związanych z jedzeniem lub piciem podczas gry.

Niestety nie można tego samego powiedzieć o tkaninie. Wszelkie rozlane płyny mogą wymagać porządnego szorowania, a w gorszych przypadkach mogą pozostać pewne odbarwienia.

Trwałość

Zarówno tkanina jak i skóra PU są bardzo trwałe i przy odpowiednim traktowaniu i pielęgnacji będą miały dużą żywotność. Z biegiem czasu mogą zacząć się zużywać, co można zacząć zauważać, ale tego należy się spodziewać. Skóra poliuretanowa ma tę zaletę, że można ją kupić, aby naprawić wszelkie przebarwienia i zachować jej blask. Znajdź najtrwalsze modele dzięki wiedzy z https://techpolska.pl/fotel-gamingowy-do-1000-zl-5-najlepszych-modeli/.

Ogólnie rzecz biorąc, społeczność graczy wydaje się zgadzać, że skóra PU jest lepszym i opłacalnym wyborem dla fotela do gier.

Kółko czy nie kółko

Istnieją trzy podstawowe projekty krzeseł do gier: styl rocker, tradycyjny i piedestał. Tradycyjny jest najlepszy dla PC gry, ponieważ daje wysokość trzeba, ale tradycyjne krzesła są wystarczająco elastyczne, aby dać konsoli gra szansę kopać z powrotem i relaks.

Tak jest, krzesła do gier umożliwiają odchylenie się do tyłu, nie wywołując przy tym przerażającego uczucia, jakie towarzyszy krzesłom biurowym, gdy odchylamy się do tyłu. Ta stabilność pozwala na wygodne i bezpieczne siedzenie.

Głośniki i łączność

Fotele mogą one drgać lub poruszać się w koordynacji z grą, aby zapewnić Ci ekscytujące wrażenia z gry. Większość krzeseł do gier jest kompatybilna z tymi ustawieniami i chociaż są one nieco droższe, doświadczenie, które zapewniają jest bezcenne. Głośniki krzeseł do gier zazwyczaj są wyposażone w dźwięk przestrzenny i pozwalają na pozbycie się słuchawek, które mogą być niewygodne podczas noszenia przez długi okres czasu.

Wpływ danych makroekonomicznych na rynki akcji

0
Wpływ danych makroekonomicznych na rynki akcji

Wszyscy inwestorzy każdego miesiąca z zapartym tchem obserwują publikację najważniejszych wskaźników makroekonomicznych, które emitowane są przez GUS, Ministerstwo Finansów i Radę Polityki Pieniężnej. Jak dane makro oddziałują na rynki, ze szczególnym uwzględnieniem rynku akcji? Sprawdźmy to.

Praca w Niemczech – dosłownie dla każdego, kto będzie nią zainteresowany

0
Praca w Niemczech

Praca w Niemczech to popularne hasło wyszukiwań dla wielu osób. Nie ma w tym nic dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę, jak atrakcyjne oferty można znaleźć właśnie w tym kraju. Popatrzmy zatem, dlaczego jest tak interesująca i chętnie wyszukiwana przez wiele osób, a także, co może zaoferować.

Bliskość kraju

Dla wielu osób bliskość kraju rodzinnego ma ogromne znaczenie. Dzięki temu, w razie nagłego wypadku w rodzinie, mogą szybko dostać się do swojego domu, nie wydając przy tym fortuny na samoloty. Co więcej, bliskość Polski oznacza, że zarówno w trakcie ważniejszych świąt rodzinnych, jak i religijnych, można bez problemu wrócić na spotkanie z bliskimi. To także pewność, że gdyby coś za granicą “nie wypaliło”, zawsze w pobliżu czeka bezpieczny kąt.

Atrakcyjne stawki i warunki pracy

Oferty pracy Niemcy kuszą przede wszystkim doskonałymi zarobkami, których trudno oczekiwać po podobnych stanowiskach w Polsce. Niemieckie umowy mogą zaoferować pieniądze, które każdemu się przydadzą i które mogą bardzo szybko uratować rodzinny budżet. A nie ukrywajmy: do pracy idzie się właśnie po to, aby dobrze zarabiać.

Co równie ważne, oferty pracy w Niemczech dają bardzo dobre warunki pracy, wraz z niezbędnymi formalnościami, takimi jak choćby ubezpieczenie czy pomoc polskiego koordynatora. Każdy, kto marzy o dobrej, stabilnej pracy, w której szybko się odnajdzie pomimo przebywania za granicą, powinien skorzystać właśnie z takich możliwości.

Praca bez doświadczenia i bez języka

Jeśli obawiasz się wyjechać za granicę ze względu na brak znajomości języka, którym posługują się tam mieszkańcy, a także brak znajomości angielskiego, który jest w miarę uniwersalny, zawsze możesz zdecydować się na pracę, w której nie będzie on wymagany. W Niemczech jest naprawdę wiele ofert dla osób, które nie mówią po niemiecku i angielsku.

A jeśli mówisz w którymś z tych języków chociaż odrobinę, będzie to bez wątpienia twój atut. Dodatkowo, taki wyjazd za granicę z pewnością pomoże ci poprawić twoje zdolności językowe i sprawi, że przybędzie ci śmiałości w porozumiewaniu się w innych językach niż rodzinny.

Warto także zwrócić uwagę na kwestie związane z doświadczeniem. Wiele ofert pracy w Niemczech oferuje możliwość podjęcia się zadań nawet bez doświadczenia – po prostu wszystkiego nauczysz się na miejscu. Oznacza to, że będziesz miał okazję do zdobycia niezbędnej ci wiedzy na przyszłość, co pomoże ci w dalszej karierze.

Dla singli, par i niewielkich grup

Być może marzysz o pracy, w której będziesz mógł wspierać się nawzajem z bliskimi? Jeśli tak, to praca w Niemczech z pewnością się wam spodoba, ponieważ oferuje możliwość wyjazdu nie tylko singlom, ale też parom czy małym grupom. Dzięki temu na pewno poczujecie się bezpieczniej i lepiej. Z kolei osoby wyjeżdżające samotnie na pewno znajdą w swoim towarzystwie innych, z którymi łatwo nawiążą kontakt. Taka praca to świetna okazja, by poznać nowych, fajnych ludzi.

Czy baza emaili pomoże w rozwinięciu działalności?

0
Czy baza emaili pomoże w rozwinięciu działalności

Niezależnie od tego, jaki jest Twój produkt lub usługa, ważne jest, aby od samego początku stworzyć opcję, która pozwoli Ci zbudować bazę adresów e-mail. Niezależnie od tego, czy masz swoją stronę internetową od kilku lat, czy od kilku dni, nigdy nie jest za późno, aby zacząć budować listę mailingową. E-maile pozwalają zaoszczędzić pieniądze i utrzymać klientów.

Zabierz dziecko do lasu!

0
Zabierz dziecko do lasu

Spośród miejsc, w które możesz wybrać się, aby spędzić czas wolny ze swoim dzieckiem, wspólny outdoorowy wypad do lasu może okazać się najbardziej ekscytujący. Ten relatywnie niskokosztowy wyjazd może być świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu, nauczenia swojej pociechy różnych niezbędnych umiejętności oraz przeżycia przygody, o której chętnie będzie później opowiadał kolegom i koleżankom. Zatem zabierz się za przygotowania i planuj wspólny, niezapomniany wyjazd.

Czemu do lasu?

Wyjście poza swoją strefę komfortu może okazać się niemałym wyzwaniem – szczególnie dla przyzwyczajonego do miejskich wygód rodzica – ale zdecydowanie gwarantuje niezapomnianą przygodę. Wspólna wędrówka, poszukiwanie odpowiedniego miejsca na biwakowanie i przygotowanie posiłków w plenerze – to wyzwania, które pozwolą wam współpracować, ale również odciągną, choć na trochę Twoje dziecko sprzed komputera czy smartfonu. Oczywiście będzie wymagało to pewnych przygotowań, a nawet inwestycji, ale spędzicie naprawdę fajnie kilka dni. Być może zechcecie wybrać się na kilkudniowy szlak turystyczny, np. w polskie góry, aby móc się pochwalić później zrobionymi zdjęciami, obejrzanymi widokami i pokonanymi wspólnie przeszkodami. To naprawdę genialna wyprawa!

Jak się przygotować?

Jednym z pierwszych kroków bez wątpienia powinno być wybranie okolicy i trasy, którą zamierzacie wspólnie pokonać. Im bardziej widokowa i niezwykła, tym bardziej będzie zachęcać do pokonywania kolejnych odcinków i nagradzać osiągniętymi celami. Warto wyznaczyć również datę, kiedy spodziewać się można najlepszej pogody – bo przecież mało komu spodobałaby się pierwsza wyprawa w ulewę, prawda?

Bez wątpienia musisz skompletować ekwipunek – i to taki, który ważąc niewiele, zapewni niezbędne podczas podróży możliwości przyrządzenia jedzenia, zabezpieczenia się przed zimnem czy wiatrem. Przyda się więc kuchenka turystyczna (np. na kartridże), śpiwór, namiot, płaszcz od deszczu, dobre buty i solidny plecak. Sporo ciekawych pomysłów przydatnych podczas wypadu w plener znajdziesz w sklepie internetowym tanie-zakupy.pl, znanym z niskich cen i błyskawicznych dostaw. Jeśli więc nawet nieco zaspałeś z kupowaniem niezbędnych rzeczy, to jeszcze nic straconego.

Spraw swojemu dziecku przygodę życia!

Zamiast kolejnych godzin przed komputerem czy smartfonem, pokaż swojemu dziecku, jak wygląda górski strumyk, jak smakują samodzielnie zebrane jagody, jakie dźwięki wydaje las nocą i jak to jest spać pod namiotem. Z pewnością oboje świetnie się będziecie przy tym bawić!

Norton 360 zwycięzcą rankingu

0
Norton 360 zwycięzcą rankingu

Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest odpowiednia ochrona urządzeń. Rynek obfituje w liczne programy antywirusowe, jednak nie wszystkie antywirusy dobrze pełnią swoją rolę. Zgodnie z najnowszym Rankingiem programów antywirusowych, niekwestionowanym liderem w branży został Norton 360. Dowiedz się, co go wyróżnia i dlaczego warto postawić właśnie na ten program.

Kredyt inwestycyjny i podejście banku

0
Kredyt inwestycyjny i podejście banku

Wielu z nas myśli o tym, że banki chcą zarobić i na kredycie inwestycyjnym i na tym hipotecznym. W stwierdzeniach tego rodzaju rzecz jasna tkwi prawda ( https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/ ) i jest jej sporo, ale liczy się też kondycja systemu bankowego, a ta słabnie od marca roku 2020, czyli od początku tej konkretnej pandemii. Wiele znaczy też i to, że ta pandemia to wzrost inflacji, czyli spada cena każdej złotówki, a temu zjawisku trzeba przeciwdziałać podwyżką oprocentowania. Niektórzy z nas powiedzą zapewne, że strategia ta jest bezduszną, ale banki mają także klientów indywidualnych, którzy radzą sobie lepiej. Klientami ich są także światowe rządy iatego nie mogą pozwoli by zła sytuacja uderzyła także w ich innych klientów. Dlatego dziś raczej nie widuje się ciekawych reklam kredytów dla firm powiązanych z animacjami tworzonymi za pomocą komputerów. Przed erą pandemii tego typu reklamy rzecz jasna zapewniały zysk i co najistotniejsze ta wyjątkowo ciekawa była przykładem na wyszukany marketing. Natomiast dziś banki czarują małymi kredytami i do tego tymi aplikacjami mobilnymi. Jednym słowem brak im tego rozpędu sprzed epoki pandemii, a to jest niepokojące.

Czy pandemia się skończy?

Pandemia na sto procent się skończy, ale nie wraz z początkiem jesieni roku 2022. Wtedy raczej należy się spodziewać tego, że powróci, a przynajmniej lepiej być o wiele bardziej gotowym, jeśli ma się ten kredyt inwestycyjny i słabiej ( https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/ ) prosperującą firmą. Niektórzy rzecz jasna mają znacznie słabiej prosperującą firmą i tacy raczej nie spodziewają się szybkiego końca tej konkretnej pandemii. Nie mniej jednak tak czy inaczej za jakiś czas ta pandemia się zakończy. Pytanie tkwi w tym jak to się stanie, jak bardzo gospodarka poszybuje w dół i ile lat będziemy się męczyć z tym kryzysem po pandemii. Trudno dokładnie przewidzieć jak to może być, ale pewnym jest to, że jakaś część z nas nie poradzi sobie z tymi realiami, bo im dłużej trwa ta konkretna pandemia, tym wyższą jest inflacja, choć przez blokowanie gospodarki. Niektórzy w związku z tym mają czarne wizje co do losu ludzi z kredytami inwestycyjnymi, oraz co do stanu gospodarki po kryzysie.

Inne ważne wzmianki

Pewna część z nas ufa w te prognozy dotyczące końca pandemii na lato lub na jesień 2022 roku, ale są też i tacy, którzy w zimie z przełomu lat 2022 i 2023 spodziewają się raczej kolejnych mutacji tego wirusa, czyli kolejnych powodów do blokowania gospodarki. W tego typu przewidywaniach nie ma niż zaskakującego, bo już bywało tak, że gospodarkę odmrażano na jakiś czas, a po blisko dwóch tygodniach zamrażano z jeszcze większym poziomem zakazów. Tego typu zwroty akcji, jeśli chodzi o strategie krajów dotyczące walki z pandemią się pojawiają i raczej w najbliższym czasie będzie dość podobnie, bo kolejna mutacja może się pojawić przed początkiem wiosny roku 2022 i na nowo rozpocznie się blokowanie gospodarki, czyli ta inflacja także podskoczy i to do zaskakująco wysokiego poziomu. Nie wiadomo, czy tak się stanie, ale jeśli tak to wielu ludzi z kredytami inwestycyjnymi będzie miało trudniej.

Cena w e-commerce – dlaczego ma większe znaczenie niż w sprzedaży stacjonarnej?

0
Cena w e-commerce

Zastanawiasz się, dlaczego ceny w sklepach internetowych zmieniają się znacznie dynamiczniej niż w tradycyjnych placówkach handlowych? Lub dlaczego w Internecie nierzadko można kupić ten sam produkt znacznie taniej? Dowiedz się, jak ważnym czynnikiem, wpływającym na decyzję zakupową w sprzedaży internetowej, jest cena produktu i co zrobić, aby utrzymać ją na konkurencyjnym poziomie.

Cena w sprzedaży stacjonarnej

Sklepy stacjonarne charakteryzują się tym, że występuje w nich znacznie więcej czynników, które mogą wpłynąć na decyzję zakupową, niż ma to miejsce w przypadku sklepów internetowych. Wystarczy wspomnieć między innymi o perswazyjnych umiejętnościach sprzedawców czy różnych technikach marketingowych i handlowych, takich jak m.in. sposób ekspozycji produktu czy wykorzystanie wpływu muzyki i zapachu na emocje klienta.

Jednakże bardzo ważnym elementem, który wpływa na to, że cena nie ma w sprzedaży stacjonarnej kluczowego znaczenia w podjęciu przez klienta decyzji o zakupie, jest znacznie większa trudność w porównywaniu jej z ofertami w konkurencyjnych placówkach. Wymaga to od klienta odwiedzenia kilku sklepów, co nierzadko może wiązać się z koniecznością pokonania pewnej odległości i pokrycia kosztów drogi, które de facto trzeba doliczyć do końcowej ceny produktu.

Znaczenie ceny w e-commerce

Właśnie łatwość porównywania ofert jest kluczowym czynnikiem, który sprawia, że odgrywa ona znacznie istotniejszą rolę w e-commerce. Klienci sklepów internetowych mogą bez problemu w zaledwie kilka minut porównać nawet kilkanaście podobnych ofert i szybko wybrać tę, która jest dla nich najkorzystniejsza. W tym celu wystarczy:

  • odwiedzić strony kilku sklepów oferujących te same produkty;
  • skorzystać z porównywarek cenowych, m.in. Ceneo;
  • wyszukać dany produkt w marketplace’ach, np. Allegro czy Erli;
  • skorzystać z platformy Google Shopping, wyświetlającej kilkanaście ofert na jednym widoku.

Ponadto w sklepie internetowym nie mamy do czynienia z perswazyjnymi sprzedawcami czy różnymi technikami związanymi z atrakcyjną prezentacją produktu. Dokładny opis i wyraźne zdjęcia oczywiście są bardzo ważne i mogą przekonać do wybrania oferty pomimo niższej ceny. Nie bez znaczenia pozostaje też szeroki wybór metod płatności i dostawy. Jednakże to właśnie cena pozostaje kluczowym czynnikiem przy wyborze ofert w zakupach przez Internet.

Monitoring cen – ustal cenę w e-commerce na optymalnym poziomie

W interesie właścicieli e-commerce’ów jest zatem ustalić taką cenę, która jednocześnie będzie możliwie jak najbardziej atrakcyjna dla klientów, ale również umożliwi wygenerowanie satysfakcjonujących zysków. Automatyczny monitoring cen konkurencji pozwoli Ci zebrać zawsze aktualne rynkowe dane na temat cen, jakie obowiązują w ofertach konkurencyjnych sklepów. Pozwala to podjąć właściwe decyzje w zakresie polityki cenowej, które pomogą zachęcić jak najwięcej klientów do skorzystania z oferty, a jednocześnie przynieść odpowiednio wysokie zyski.

Chcesz przekonać się, ile korzyści przyniesie Ci monitoring cen e-commerce? Odwiedź stronę Dealavo i poznaj możliwości jednego z najskuteczniejszych narzędzi.

ZOBACZ TEŻ