Po jakim czasie jest komornik Vivus?
Po jakim czasie jest komornik Vivus?

Po jakim czasie jest komornik Vivus?

Wielu z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej, w której konieczne staje się zaciągnięcie pożyczki. Jednym z popularnych pożyczkodawców w Polsce jest Vivus. Jednak co się stanie, jeśli nie będziemy w stanie spłacić naszego długu w terminie? Czy Vivus może wysłać komornika? Odpowiedź na to pytanie jest zależna od kilku czynników.

1. Opóźnienie w spłacie pożyczki

Jeśli zaciągnęliśmy pożyczkę w Vivus i nie jesteśmy w stanie jej spłacić w terminie, warto skontaktować się z pożyczkodawcą i poinformować go o naszej sytuacji. Vivus często oferuje swoim klientom możliwość przedłużenia terminu spłaty lub rozłożenia długu na raty. W takim przypadku nie musimy obawiać się o natychmiastowe działania komornika.

2. Przekazanie sprawy do windykacji

Jeśli jednak nie podejmiemy żadnych działań w celu uregulowania naszego zadłużenia, Vivus ma prawo przekazać naszą sprawę do windykacji. Wtedy to firma windykacyjna będzie próbowała odzyskać nasze pieniądze. Warto pamiętać, że w tym momencie nasze zadłużenie może się zwiększyć o koszty związane z windykacją.

3. Postępowanie komornicze

Jeśli mimo działań windykacyjnych nie uregulujemy naszego zadłużenia, Vivus ma prawo wystąpić do sądu o wszczęcie postępowania komorniczego. W takiej sytuacji komornik zostanie wysłany do naszego miejsca zamieszkania w celu zajęcia naszych majątkowych środków.

Warto jednak pamiętać, że komornik nie pojawi się u nas nagle po kilku dniach od zaciągnięcia pożyczki. Cały proces od opóźnienia w spłacie pożyczki do momentu, w którym komornik zostanie wysłany, może zająć kilka miesięcy. W tym czasie Vivus będzie podejmował różne kroki w celu odzyskania swoich pieniędzy.

Podsumowując, jeśli zaciągnęliśmy pożyczkę w Vivus i nie jesteśmy w stanie jej spłacić w terminie, warto jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą i przedyskutować naszą sytuację. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak przekazanie sprawy do windykacji czy postępowanie komornicze. Pamiętajmy, że Vivus jest zainteresowany odzyskaniem swoich pieniędzy, dlatego często jest skłonny do negocjacji i znalezienia rozwiązania korzystnego dla obu stron.

Wezwanie do działania: Sprawdź, po jakim czasie może pojawić się komornik Vivus. Skorzystaj z linku https://www.netmetis.pl/, aby uzyskać więcej informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here