Dlaczego dobry prawnik jest niezbędny dla twojej firmy

Masz własną firmę lub planujesz ją założyć, przeglądasz przepisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i czasem wydaje ci się, że w biznesie obowiązuje prawo buszu? Nie martw się, z tej dżungli wyprowadzi cię odpowiedni doradca – prawnik biznesowy. Zobacz dlaczego od samego początku działalności, warto regularnie konsultować się ze specjalistą.

Dobry prawnik biznesowy – kto to?

Prawnik specjalizujący się w prawie biznesowym, musi przede wszystkim mieć na uwadze interes firmy i stawiać go na pierwszym miejscu. Szukaj osoby, która ma za sobą kilka lat doświadczenia w doradztwie biznesowym, ale niekoniecznie takiej która będzie prowadzić sprawy kilku firma naraz. Ważne jest by prawnik był dyspozycyjny, szybko odpowiadał na maile i w razie potrzeby był pod telefonem. Zaangażowanie w sprawy twojej działalności i budowanie zaufania sprawi, że wasza współprac będzie miała charakter partnerski, w której obie strony czerpią korzyści ze współpracy.

Dobry prawnik, dobra organizacja

Formalności i papierologia to plaga każdej prężnie prosperującej firmy. Dokumenty, umowy, klauzule prywatności, kruczki prawne – zanim zrzucisz to wszystko na księgową, wyślij do przejrzenia twojemu prawnikowi biznesowemu. Niech sprawdzi czy nie brakuje jakichś kluczowych zapisów, dzięki którym zabezpieczysz swój interes w transakcji z klientem, albo unikniesz pretensji przez nowo zatrudnionego pracownika. Formularze podatkowe również przestaną być takie straszne, kiedy dobry prawnik doradzi ci jak się rozliczać, by zyskać na tym możliwie jak najwięcej, a jednocześnie nie mieć później na karku urzędu skarbowego.

Na kłopoty dobry prawnik

Wszelkie sprawy sporne, roszczenia pracowników i klientów, nieszczęśliwe wypadki i związane z nimi niekiedy problemy z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy – to przypadki, w których bez dobrego doradcy się nie obejdzie. Nie czekaj do momentu, aż ingerencja prawnika będzie niezbędna. Tutaj dowiesz się więcej https://www.kancelaria-ciesielski.pl/. Zadbaj z wyprzedzeniem, by nad firmą czuwał zaufany prawnik, a pozwoli ci to uchronić się przed zaistnieniem nieprzyjemnych okoliczności lub przynajmniej przyspieszy prawną interwencję w razie kryzysu.

Dobry prawnik biznesowy a nieruchomości

Pod warunkiem, że twojej firmy nie prowadzisz całkowicie zdalnie, na pewno wynajmujesz lub posiadasz na własność jakieś nieruchomości, wynajmujesz lokal gastronomiczny lub biuro. Prawnik biznesowy pomoże ci wynegocjować warunki najmu, spisać umowę sprzedaży albo doradzić przy zakupie nowego lokalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here