Przechowywanie żywności bywa niełatwe, zwłaszcza w związku z szybko psującymi się produktami. W kuchni warto mieć więc pojemniki zamykane, służące do odizolowania jedzenia od wpływu warunków atmosferycznych. Funkcjonalne pojemniki przydają się w każdej porze roku. Występują w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach, dzięki czemu łatwo je dopasować do swoich potrzeb.

Dobry wybór pojemnika

Średniej wielkości pojemnik z pokrywą może stać się idealny do przechowywania pieczywa. Odpakowany, zaczęty bochenek chleba bądź chrupiące bułeczki szybko stracą świeżość, gdy zostaną umieszczone w przypadkowym miejscu. Niektórzy wykorzystują do przechowywania foliowe torebki, ale pojemnik z zatyczką jest o wiele bardziej funkcjonalny. Przede wszystkim lepiej i łatwiej się go otwiera i zamyka, więc podczas każdego pojedynczego użycia do wewnątrz nie wnika duża ilość powietrza. Produkty dłużej pozostają świeże i chrupiące. Pokrywa przeważnie szczelnie zamyka wnętrze, więc nie ma szans, by do środka dostała się również niebezpieczna wilgoć. Nic nie obkleja powierzchni żywności i nie utrudnia późniejszego korzystania.

Po co są pojemniki z zatyczką?

Zatyczki w ściance lub wieczku pojemnika służą temu, by bez konieczności zdejmowania całej pokrywy można było wyciągnąć coś z wnętrza. Są wykorzystywane np. do przechowywania sypkich produktów takich jak kasze, sól, cukier, kawa, kakao i wielu innych. Produkt można wysypać przez otwór powstający po wyjęciu zatyczki. Bezpieczne i funkcjonalne pojemniki z zatyczką można umieszczać na stole kuchennym, na półkach lub przechowywać w jednej z szafek. Jeśli są ładne, mogą podkreślać wystrój wnętrza, i być bardziej przyjemne do użytkowania. Zatyczka musi być szczelna, a po każdym użyciu trzeba pamiętać, aby ją dobrze docisnąć.

Zamykany pojemnik – funkcjonalny prezent do kuchni

W przeciętnej kuchni przyda się kilka czy nawet kilkanaście zamykanych pojemników. Bardzo ułatwi to utrzymanie porządku w szafkach, szufladach i na półkach. Pojemniki mogą być różnokolorowe, zwłaszcza jeśli wybierze się podobne w kształcie i rozmiarze – wtedy kolor ułatwia intuicyjne wybieranie opakowań i sięganie po ten produkt, który akurat jest potrzebny. Każdy zamykany pojemnik trzeba jednak co pewien czas odświeżać. Jeśli mycie jest utrudnione z uwagi małych rozmiarów otworu, trzeba zdjąć całą pokrywę i dobrze wyczyścić wnętrze. Po tym zabiegu należy wysuszyć pojemnik przed ponownym użyciem, bo pozostawienie nawet odrobiny wilgoci wewnątrz może spowodować powstawanie np. pleśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here