Zarządzanie flotą prostsze niż kiedykolwiek

Prowadzenie firmy lub dużego przedsiębiorstwa to bez dwóch zdań trudne zadanie, które wymaga doświadczenia, umiejętności i przede wszystkim zastosowania odpowiednich narzędzi. Wielu przedsiębiorców nie chce stale inwestować w nowe narzędzia i produkty, zapominając tym samym o tym, że zakup niektórych systemów lub aplikacji pozwoli generować dodatkowe oszczędności i usprawni wiele procesów.

Przykładowo zarządzanie flotą pojazdów to skomplikowana czynność, która wymaga pracy wielu specjalistów do spraw planowania itp. Jeśli firma jest naprawdę duża i realizuje wiele zleceń dla klientów jednocześnie, ciężko w ciągu jednego zebrania przeanalizować raporty i dokładnie rozplanować dalsze czynności na kilka miesięcy w przód.

Co, jeśli powiemy Ci, że to wcale nie musi być skomplikowane i możesz cały proces usprawnić? Na pewno przełoży się to na ilość roboczogodzin i ewentualne nadgodziny. Dodatkowo Twoi specjaliści będą mogli zająć się innymi sprawami, dzięki czemu działalność będzie działać wydajniej i prężniej. Co należy zrobić, by ułatwić zarządzanie flotą?

Czujniki i akcesoria w samochodach

Żeby otrzymać wszystkie dane na odbiorniku, którym w tym wypadku jest komputer z oprogramowaniem, w pierwszej kolejności należy koniecznie zamontować w pojeździe nadajnik. Do niego z kolei muszą chodzić niezbędne dane, które zostaną przetworzone i przekazane dopiero do weryfikacji głównym interesantom.

Zarządzanie flotą nie może być wydajne bez takich danych jak:

  • szczegółowe informacje, kiedy auto było w ruchu,
  • kto go eksploatuje,
  • ile kilometrów przejechał w konkretnym czasie,
  • ile benzyny spalił,
  • ile wynosi spalanie na konkretnych odcinkach,
  • ile czasu zajęło kierowcy przejechanie z punktu startowego, do miejsca docelowego.

Czujniki spalania, prędkości, ilości benzyny i położenia są oczywiście w tym wypadku niezbędne. Warto więc zapoznać się z pełną ofertą profesjonalnym firm, które zajmują się montażem takich systemów zarządzania flotą.

Aplikacje komputerowe i oprogramowanie

Gdy dane zostaną zebrane w nadajnikach, muszą zostać przekazane dalej. Oczywiście niezbędne jest do tego celu oprogramowanie komputerowe, które przetworzy otrzymane informacje. W ten sposób zarządzanie flotą nie tylko będzie możliwe, ale stanie się również wydajne i efektywne. Większość zaawansowanych aplikacji jest w stanie samodzielnie wygenerować raport, bez udziału osób trzecich. Jest to bardzo wygodna funkcja, ponieważ odbiorcy otrzymują wygodnie przedstawione dane, z których mogą skorzystać przy analizie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here