fryzjer - zarobki

Wiele osób zastanawia się czy fryzjer jest to zawód lukratywny. Jeżeli tak, to w jaki sposób osiągnąć przyzwoite zarobki z wykonywania go? Okazuje się, że prawa nie jest tak prosta kropka W tej sytuacji sprawdza się stara prawda. Zmieniają się czasy oraz potrzeby klientów, ale zejść i ostrzyc się ludzie będą musieli zawsze. Jakie są zatem zarobki fryzjera?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fryzjer-zarobki-i-realia/

Ile jesteś w stanie zarobić jako fryzjer? 

Tak samo jak w większości profesji, na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Na wysokości pieniędzy mają wpływ między innymi staż, umiejętności i lokal, w którym jesteśmy zatrudnieni. Istotne są również to, gdzie znajduje się twoje miejsce pracy. Czy jest one położone w małej miejscowości na obrzeżach czy w centrum metropolii ekskluzywnej dzielnicy. 

Ile zarabia fryzjer?

Według branżowych serwisów średnia pensja fryzjera wynosi 1600 zł netto. Górna poprzeczka zaczyna się już od 3000 zł netto. Nawet 1/4 fryzjerów może pochwalić się zarobkami i Powyżej tej kwoty. Takie kwoty w przodują w województwie mazowieckim. Podobny średnie mogą istnieć w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. 1550 zł jest to średnia zarobkowe obowiązująca dla województwa podkarpackiego przez nich Świętokrzyskiego i Podlaskiego. W województwie warmińsko-mazurskim niestety zarobki plasują się poniżej tego pułapu. Jest to około 1450 zł miesięcznie. Mówimy tutaj cały czas o kwotach netto. 

Własny salon z kolei będzie to zarobek około 10000 zł w górę. Jest to kwota po obliczeniu wszystkich należności wobec państwa. Przyjmuje się, że jeden fotel w salonie może przynieść na miesiąc aż 2000 zł. Klienci w większych miastach mogą za naszą usługę zapłacić zazwyczaj od 50 do 150 zł. Bywają również bardziej skomplikowane oraz specjalistyczne zabiegi, które będą oczywiście droższe. Wszystko zależy od oferty naszego salonu oraz kompetencji jego pracowników.

Zobacz też: http://www.straight.pl/jak-zostac-fryzjerem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here