Zabierz dziecko do lasu

Spośród miejsc, w które możesz wybrać się, aby spędzić czas wolny ze swoim dzieckiem, wspólny outdoorowy wypad do lasu może okazać się najbardziej ekscytujący. Ten relatywnie niskokosztowy wyjazd może być świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu, nauczenia swojej pociechy różnych niezbędnych umiejętności oraz przeżycia przygody, o której chętnie będzie później opowiadał kolegom i koleżankom. Zatem zabierz się za przygotowania i planuj wspólny, niezapomniany wyjazd.

Czemu do lasu?

Wyjście poza swoją strefę komfortu może okazać się niemałym wyzwaniem – szczególnie dla przyzwyczajonego do miejskich wygód rodzica – ale zdecydowanie gwarantuje niezapomnianą przygodę. Wspólna wędrówka, poszukiwanie odpowiedniego miejsca na biwakowanie i przygotowanie posiłków w plenerze – to wyzwania, które pozwolą wam współpracować, ale również odciągną, choć na trochę Twoje dziecko sprzed komputera czy smartfonu. Oczywiście będzie wymagało to pewnych przygotowań, a nawet inwestycji, ale spędzicie naprawdę fajnie kilka dni. Być może zechcecie wybrać się na kilkudniowy szlak turystyczny, np. w polskie góry, aby móc się pochwalić później zrobionymi zdjęciami, obejrzanymi widokami i pokonanymi wspólnie przeszkodami. To naprawdę genialna wyprawa!

Jak się przygotować?

Jednym z pierwszych kroków bez wątpienia powinno być wybranie okolicy i trasy, którą zamierzacie wspólnie pokonać. Im bardziej widokowa i niezwykła, tym bardziej będzie zachęcać do pokonywania kolejnych odcinków i nagradzać osiągniętymi celami. Warto wyznaczyć również datę, kiedy spodziewać się można najlepszej pogody – bo przecież mało komu spodobałaby się pierwsza wyprawa w ulewę, prawda?

Bez wątpienia musisz skompletować ekwipunek – i to taki, który ważąc niewiele, zapewni niezbędne podczas podróży możliwości przyrządzenia jedzenia, zabezpieczenia się przed zimnem czy wiatrem. Przyda się więc kuchenka turystyczna (np. na kartridże), śpiwór, namiot, płaszcz od deszczu, dobre buty i solidny plecak. Sporo ciekawych pomysłów przydatnych podczas wypadu w plener znajdziesz w sklepie internetowym tanie-zakupy.pl, znanym z niskich cen i błyskawicznych dostaw. Jeśli więc nawet nieco zaspałeś z kupowaniem niezbędnych rzeczy, to jeszcze nic straconego.

Spraw swojemu dziecku przygodę życia!

Zamiast kolejnych godzin przed komputerem czy smartfonem, pokaż swojemu dziecku, jak wygląda górski strumyk, jak smakują samodzielnie zebrane jagody, jakie dźwięki wydaje las nocą i jak to jest spać pod namiotem. Z pewnością oboje świetnie się będziecie przy tym bawić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here