Wózki widłowe znacznie ułatwiają transport towarów w pracy produkcyjnej. Są podstawowym wyposażeniem magazynów, hal produkcyjnych i placów budowy. Jednakże zakup wózków widłowych to spory wydatek, który może nadmiernie obciążyć budżet firmy. Przedsiębiorcy, których nie stać na zakup widlaków, mogą skorzystać z alternatywnego rozwiązania, jakim jest wynajem wózków widłowych. Wśród zalet wózków widłowych można wymienić, m.in. funkcjonalność, a także szerokie zastosowanie. Natomiast ich wadą jest stosunkowo wysoka cena, która niejednokrotnie stanowi przeszkodę dla przedsiębiorców. Wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z oferty wynajmu widlaków.

Wynajem wózków widłowych – jak to zrobić?

Wózki widłowe można wynająć na stronie producentów lub za pośrednictwem firm usługowych. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty renomowanego i rozpoznawalnego producenta. Wózek do wynajmu jest atrakcyjną opcją dla przedsiębiorców, potrzebujących sprzętu na określony czas. Procedura wynajmu jest bardzo prosta, polega przede wszystkim na uzgodnieniu warunków z przedstawicielem wybranej firmy, a następnie podpisaniu z nią umowy najmu. Wózek można odebrać osobiście lub zamówić dostawę do wskazanego miejsca. Najbardziej opłacalny pod względem finansowym jest średnio- i długoterminowy wynajem wózków widłowych. Pozwala to na dostosowanie rat do sytuacji finansowej firmy, a także zapewnienie wózka zastępczego na wypadek awarii.

Ceny wynajmu wózków widłowych

Wynajem widlaków jest opłacalną pod względem finansowym opcją wówczas, gdy sprzęt jest potrzebny tylko na określony czas. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić na serwisowaniu sprzętu, a także na kosztach utrzymania, w tym przede wszystkim: rejestracji i ubezpieczeniu. Wpływ na cenę wynajmu wózków widłowych ma przede wszystkim, sposób napędzania sprzętu. Najtańszym rozwiązaniem jest wybór widlaka elektrycznego – za tydzień użytkowania takiego wózka trzeba zapłacić co najmniej 777 zł. Niego droższą opcją jest wynajęcie wózka spalinowego i gazowego. Koszt wynajmu takiego sprzętu na tydzień to ok. 1050 zł. Oprócz tego można wózki z przesuwanym masztem, wózki niskiego podnoszenia oraz podesty ruchome i ładowarki teleskopowe. Cena ich najmu uzależniona jest w głównej mierze od potrzeb danego przedsiębiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here