Wyjątkowość palety h1 a branża logistyczna

Dlaczego higieniczne palety h1 to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla branży mięsnej i spożywczej? Posiadają unikalne cechy, które sprawiają, że transport i magazynowanie tego rodzaju produktów jest znacznie bardziej bezpieczne i ekonomiczne. Zyskuje na tym nie tylko inwestor, ale również branża logistyczna.

Co składa się na wyjątkowość palety h1?

Tworzywo, z którego została wykonana, jest przede wszystkim przeznaczone do kontaktu z żywnością. Odpowiada temu specjalna norma europejska oraz certyfikaty. Tworzywo jest lekkie i elastyczne, a także niezwykle odporne na zmienne temperatury, nawet bardzo niskie i wysokie, bo mieszczące się w granicach od -40 do 80 stopni Celsjusza. Jest również wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo utrzymać ją w czystości, a perforacje w jej budowie umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie absorbuje wilgoci i tym samym zapobiega gromadzeniu się zarazków i bakterii. Jest produktem wielokrotnego użytku. Co bardzo ważne, paleta h1 wymiary posiada standardowe do norm europejskich europalety. Znaczy to, że jest kompatybilnym nośnikiem do innych palet i wózków widłowych.

Paleta h1 wymiary znormalizowane

Jest to oczywiście standardowy wymiar europalety, czyli 1200 x 800. Natomiast wysokość palety h1 to 160mm. Tworzywo sztuczne, z którego jest produkowana, przełożyło się także na jej niską wagę. Jest to zaledwie 18kg, natomiast jej udźwig to aż 5000kg. Jest to niewątpliwy dowód na to, że jest wyjątkowo wygodnym i bezpiecznym nośnikiem do produktów spożywczych. Dostrzegły to oczywiście przedsiębiorstwa na całym świecie, czyniąc z niej wiodący nośnik tego rodzaju produktóww transporcie w całej Unii Europejskiej.

Paleta h1 w branży logistycznej

Zastosowane standardowe wymiary, które uczyniły ją kompatybilną z europaletami oraz wszystkimi wózkami widłowymi, przełożyły się na jej wyjątkową atrakcyjność jako popularnego, higienicznego i bezpiecznego nośnika podczas całego łańcucha procesów logistycznych. Otworzyło to furtkę do znacznej oszczędności nie tylko czasu, czynników materialnych, ale również zwykłej pracy ludzkiej. Poszukiwanie innych tego rodzaju rozwiązań, to niewątpliwe bardzo ważny aspekt w rozwoju wszystkich gałęzi przemysłu. Zyskują na tym inwestorzy, branże logistyczne, a w ostateczności również końcowy odbiorca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here