W jakie branże inwestować w najbliższym czasie na polskiej giełdzi

Ilu graczy tyle strategii inwestycyjnych. Są jednak mniej lub bardziej lubiane branże na polskiej giełdzie, w które giełdowi gracze chętnie kierują swój kapitał w ostatnim czasie. Co modnego jest grane obecnie?

W które branże inwestować na GPW i NC?

Co tzw. covidowym dołku, który na polskich giełdach nastąpił wiosną, nie wszystkie spółki zdążyły odrobić straty sprzed początku epidemii. Jedną z takich branż są banki. Mocno przecenione, zaczęły odbicie w Q4 głównie dzięki informacjom odnośnie szczepionki. Pierwsze sygnały o zakończeniu epidemii pozytywnie wpłynęły spółki „starej ekonomii” w tym na banki. Wciąż jednak przedstawiciele z tego sektora są wyceniani względnie tanio, dlatego zakup akcji banków trzeba uznać za dobrą inwestycję w długim okresie.

Na rok 2021 rewelacyjnie zapowiada się branża OZE, czyli zielona energia. Głównie chodzi tutaj o cześć związaną z fotowoltaiką, która z roku na rok jest coraz mocniej obecna na dachach polskich domów, przedsiębiorstw czy farmach. Dla indywidualnych konsumentów istotny był zwłaszcza program „Mój prąd”, który ma być kontynuowany w 2021 roku. Program ten gwarantował dopłaty do domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych, jednocześnie dodatkowo wspomagając napędzanie tego rynku. Polscy inwestorzy giełdowi pokochali firmy z branży fotowoltaicznej i zainwestowali w nie sporo środków.

Trzecią branżą, która ma szansę na kolejny udany rok, będzie gaming. Polska gamingiem stoi i staje się coraz bardziej rozpoznawalna na światowych rynkach. Z tego powodu powstał na GPW już indeks WIG.GAMES, a wchodzące w jego skład 5 spółek to krajowi potentaci niektórzy wyceniani nawet w miliardach złotych. Do tego w ostatnim czasie giełdowe debiuty z tej branży cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co tylko potwierdza chęć inwestowania w polski gaming przez inwestorów. Obecnie na GPW i New Connect mamy lekko ponad 50 spółek, a wiele mniejszych studiów zapowiedziało chęci wejścia na giełdę. Spółki z gamingu zakupisz na nowoczesnej platformie inwestycyjnej od Saxo Bank – sprawdź więcej informacji odnośnie inwestowania na platformie SaxoTraderGO lub rozbudowanej SaxoTraderPRO.

Inwestuj z nowoczesną platformą

Inwestowanie w polski gaming, przedstawicieli starej ekonomii w postaci banków czy też w popularne i perspektywiczne OZE z branżą fotowoltaiczna, będzie łatwiejsze przy wykorzystaniu nowoczesnej platformy inwestycyjnej. Oprócz możliwości zakupu akcji otrzymamy szereg narzędzi transakcyjnych i analitycznych, dostęp do bieżących notowań czy rozbudowanych wykresów. Sprawdź platformy SaxoTraderGO oraz SaxoTraderPRO od Saxo Bank Polska, umożliwiające obecność nie tylko na polskim GPW czy NC, ale także na pozostałych 37 rynkach z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here