Szkło hartowane na ekran

Już od dawna smartfon nie jest wyłącznie urządzeniem, w którym liczy się wyłącznie wydajność i funkcjonalność. Oferowane dzisiaj telefony świetnie wyglądają i często właśnie ich stylistyka i wykończenie przykuwa wzrok postronnych osób. Utrzymanie ich w takim stanie nie zawsze jest jednak łatwe – zarówno plecki, ramka, jak i wyświetlacz narażone są na zarysowania i pęknięcia, co szybko może zamienić piękne urządzenie w powód do wstydu. Dlaczego warto więc chronić ekran szkłem hartowanym?

Dlaczego chronić ekran?

Niemal wszyscy producenci chwalą się z wykorzystania nowatorskich rozwiązań, mających chronić ekran przed pęknięciami i zarysowaniami – wśród nich warto wymienić, chociażby utwardzane szkło Gorilla Glass. Jednak pomimo zapewnień sprzedawców zapewniana ochrona wcale nie jest tak dobra, by całkowicie uchronić ekran przed rysami, a w przypadku upadku – pęknięciem. Przykładowo, nawet świetnie zabezpieczony Huawei P30 Pro używany w normalny sposób po kilku miesiącach może pokryć się rysami – o ile nie zastosujesz odpowiedniej ochrony. Właśnie dlatego wykorzystanie folii ochronnej albo szkła hartowanego jest niezbędne, by móc zachować urządzenie w nienagannym stanie przez długi czas.

Szkło hartowane – dlaczego najlepsza opcja?

Wśród dostępnych opcji ochrony ekranu nie ma zbyt dużego wyboru – właściwie sprowadza się on do folii lub szkła hartowanego. To drugie jest nieco droższe, jednak ma kilka zalet, które zdecydowanie przemawiają na korzyść tego rozwiązania. Przede wszystkim wrażenia z użytkowania – poślizg palca jest praktycznie identyczny, jak po niezabezpieczonym ekranie, przez co można zapomnieć, że cokolwiek się na nim znajduje. Również reakcja na dotyk i odwzorowanie kolorów nie ulegają istotnej zmianie. Szkło nie tylko doskonale chroni ekran, ale również samo jest dość odporne na zarysowania, dzięki czemu przez cały czas użytkowania prezentuje się bardzo estetycznie i nie wpływa negatywnie na wygląd urządzenia. Ponadto, w odróżnieniu od folii, doskonale chroni nawet przed mocnymi upadkami – przejmując na siebie większość energii kinetycznej, samo ulega pęknięciu, ale zazwyczaj nie dopuszcza do uszkodzenia samego ekranu.

Zawsze chroń ekran w telefonie!

Niezależnie czy masz flagowy smartfon, czy kilkuletnie urządzenie z niższej półki, zawsze powinieneś chronić wyświetlacz. To przecież od jego funkcjonowania zależy możliwość korzystania z telefonu, a koszt wymiany na nowy nierzadko przekracza połowę jego wartości. Wydając więc kilkadziesiąt złotych na ochronę, możemy zaoszczędzić wielokrotnie więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here