Specjalistyczne meble do przechowywania materiałów i substancji niebezpiecznych

0
1686

Wszelkie materiały niebezpieczne, do których należy między innymi broń i amunicja, a także różnorodne substancje chemiczne, w tym łatwopalne, muszą być przechowywane w specjalnie do tego celu przeznaczonych meblach. Należą do nich atestowane szafy i sejfy, które mają uniemożliwić osobom niepowołanym dostęp do tych przedmiotów. Ich zadaniem jest także ochrona mienia znajdującego się wewnątrz. Dlatego, decydując się na posiadanie materiałów niebezpiecznych, w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w odpowiedni mebel.

Szafy na broń

Broń i niezbędna do niej amunicja jest jednym z przedmiotów, które wymagają dostosowania pomieszczenia do ich przechowywania. Zarówno w prywatnych domach, jak i w firmach lub instytucjach, które mogą ją przechowywać, wymagane jest posiadanie szafy na broń, zgodnej z polskimi i europejskimi normami.

W ofercie sklepu FX Meble dostępne są certyfikowane szafy na broń w klasie S1, zgodne z normą IMP ‐ KT/101/IMP/2004(6). Zostały wykonane z wysokiej jakości stali i są wyposażone w atestowane zamki (kluczowe, szyfrowe lub elektroniczne). Szafy dostępne są w różnych rozmiarach i posiadają szereg półek, umożliwiających wygodne przechowywanie posiadanej broni oraz amunicji. Szafy są ciężkie i stabilne, dzięki czemu nie jest możliwe ich przewrócenie. Atutem niektórych modeli jest wyposażenie w dodatkową skrytkę, pozwalającą na przechowywanie np. ważnych dokumentów.

Sejfy

Sejfy mogą być wykorzystywane do ochrony mienia przed kradzieżą lub nieupoważnionym wykorzystaniem. Stalowe sejfy wykonane w klasie S1 i posiadające certyfikat są alternatywą dla szaf pancernych i również mogą posłużyć do przechowywania w nich broni i amunicji.

Sejfy mogą być wykorzystane także do przechowywania w nich kosztowności lub ważnych dokumentów, dzięki czemu sprawdzają się doskonale zarówno w firmach, jak i domach prywatnych. Ich grube ściany i zwarta budowa, w tym ciasne dopasowanie drzwiczek do ścianek, uniemożliwiają włamanie, również przy użyciu łomu. Trzy rodzaje zamków chronią z kolei drzwiczki przed otwarciem.

Szafy na chemikalia

Substancje chemiczne to kolejny rodzaj materiału, który powinien podlegać specjalistycznej ochronie. Dostęp do niego osób trzecich może spowodować wypadek groźny dla zdrowia i życia albo uwolnienie substancji do środowiska. W przypadku materiałów łatwopalnych istnieje niebezpieczeństwo, iż mogłoby dojść do niego w skutek nieprawidłowego przechowywania lub przypadkowego rozlania.

Z tych powodów sklep FX Meble oferuje swoim klientom szafy na chemikalia, które stanowią dla nich odpowiednie zabezpieczenie. Wykonane są z odpornego metalu pokrytego warstwą ochronną, np. ocynkowaniem. Szafy wyposażone są w półki typu wanienki, które stanowią ochronę przed wylaniem się substancji poza obręb szafy. Specjalne otwory wentylacyjne pozwalają na przepływ powietrza i chronią przed nagromadzeniem niebezpiecznych oparów. Dzięki tak skonstruowanym szafom substancje chemiczne, jak również osoby przebywające w pobliżu, są w pełni chronione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here