Raty czy pożyczka przez Internet

Każdego z nas może spotkać awaria domowego sprzętu np. lodówki czy pralki albo komputera. W przypadku drobnych usterek, doświadczony fachowiec będzie w stanie szybko je naprawić. Gorzej gdy sprawa okaże się poważna. Wtedy bardziej opłacalnym rozwiązaniem może być kupno nowego urządzenia. Duże, niespodziewane wydatki potrafią być bardzo kłopotliwe. Wiele osób decyduje się wtedy na zakup produktu na raty lub na wzięcie pożyczki. Które rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej korzystne?

Zakup ratalny – korzyści i wady

Zakupy na raty to jeden z najpopularniejszych sposobów radzenie sobie z nagłymi wydatkami. Charakteryzuje się on licznymi korzyściami. Dużo firm posiada w swojej ofercie tzw. raty 0% czyli takie, gdzie całkowita kwota zakupu jest podzielona przez ilość rat. Często też oprocentowanie zakupów na raty jest niższe od oprocentowania kredytów i pożyczek, a łączna wartość naliczanych odsetek oscyluje w okolicach jednej raty. Część firm dorzuca także specjalne rabaty lub darmowy transport do zakupów ratalnych. Mimo licznych zalet takich zakupów, nie każdemu dane będzie z nich skorzystać.

Udzielające kredytów banki prześwietlają wnioskodawców bardzo szczegółowo, bo starają się zminimalizować ryzyko, że kwota nie zostanie spłacona. Oczywiście, takiej polityce trudno się dziwić. W końcu bankowi, jak każdemu innemu przedsiębiorstwu, zależy na prowadzeniu relacji jedynie z wiarygodnymi klientami. Ostrożność banków sprawia, że z korzyści systemów ratalnych wykluczona jest niemała grupa potencjalnych klientów.

Rodzaj zatrudnienia ma znaczenie

Jednym z najważniejszych kryteriów pozytywnego rozpatrzenia wniosku ratalnego jest bez wątpienia źródło otrzymywanych dochodów. Banki najprzychylniej spoglądają na wnioskodawców, którzy pracują na umowę o pracę na czas nieokreślony. Umowa na krótszy okres, np. na rok, może okazać się niewystarczająca w przypadku wnioskowania o 12 (i więcej) rat. Zdaniem banków, osoby zatrudnione na umowę o dzieło lub zlecenie, mają mniejszą stabilność zatrudnienia. Udzielenie im pożyczki jest obarczone wyższym ryzykiem.

Sprawdź swoją wiarygodność

Z perspektywy banków, udzielenie pożyczki w formie ratalnej nie różni się za bardzo od udzielenia pożyczki gotówkowej. W przypadku każdej – wnioskodawca powinien odznaczać się nienaganną historią regulowania zobowiązań finansowych. Jeśli w Twojej kartotece biura informacji gospodarczej znajdują się nieuiszczone długi, szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji drastycznie spadają.

Pożyczka przez Internet – rozwiązanie, które warto rozważyć

Bank nie udzielił Ci pożyczki ratalnej? Nic straconego! W kryzysowej sytuacji z pomocą przychodzi długoterminowa pożyczka przez Internet. Prywatne podmioty finansowe kierują się często nieco mniej restrykcyjnymi kryteriami przyznawania pożyczki, udzielając ich osobom pracującym na umowę zlecenia lub o dzieło. Pożyczka przez Internet może być udzielona również osobom z negatywnym wpisem w BIG.

Przykładem wiarygodnego pożyczkobiorcy jest m.in. TAKTO Finanse, który udziela informacji zwrotnej nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. W przeciwieństwie do chwilówek, zaciągnięta w TAKTO Finanse pożyczka przez Internet może być rozłożona nawet na 36 rat, dzięki czemu możesz dostosować ją do swoich możliwości spłaty i oczekiwań.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław lub na naszej stronie: www.TaktoFinanse.pl

Źródło: TaktoFinanse.pl – Szybkie Pożyczki Online Na Raty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here