etykiety ekologiczne

Wybór odpowiedniej etykiety na produkt ma bardzo duże znaczenie. Ważny jest nie tylko jej projekt graficzny, lecz też to, jakie materiały posłużyły do jej wyprodukowania. Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się etykiety eko, które wykonane są z przyjaznych dla środowiska materiałów.

Ekologiczne etykiety – w trosce o naturę

Pod pojęciem ekologicznych etykiet znajduje się szeroka gama produktów, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego poprzez zastosowanie przyjaznych dla niego materiałów. Takie etykiety mogą posiadać różne formy – są przyklejane na opakowaniach produktów, stosowane jako przywieszki.

Swoją popularność etykiety ekologiczne zawdzięczają przede wszystkim trosce o środowisko. Dzisiaj konsumenci zwracają znacznie większą uwagę na kwestie ekologii przy wyborze produktów, dlatego też preferują te w opakowaniach nadających się do recyklingu. Także ich etykieta może nadawać się do przetworzenia, by w ten sposób nie obciążać planety kolejnymi odpadami.

Jakie materiały używane są do produkcji eko etykiet?

Produkcja ekologicznych etykiet bazuje na różnych typach materiałów – do ich wykonania stosowane są surowce naturalne, czyli unika się wtedy popularnych plastików, które rozkładają się przez setki lat.

Najczęściej etykiety ekologiczne produkowane są na bazie papieru z odzysku. Szary papier recyklingowy ma bardzo szerokie zastosowanie – można wykonać z niego etykietę na produkt, także samoprzylepną (stosuje się eko kleje), a także przywieszki kartonikowe na produkty.

Materiały przypominające folie można uzyskać z surowców jak kukurydza, trzcina cukrowa czy skorupki jaj. Najlepiej nadają się na produkty w opakowaniach z tworzyw sztucznych, które także mogą być wykonane z przetworzonych plastików.

Kiedy warto zainwestować w etykiety eko?

Etykiety ekologiczne posiadają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być używane w wielu branżach. Najczęściej spotykane są w przypadku produktów spożywczych, kosmetycznych oraz farmaceutycznych – to właśnie w tych branżach klienci zwracają dużą uwagę na rodzaj zastosowanych opakowań.

W wykonaniu etykiet ekologicznych mogą pomóc drukarnie – obecnie wiele z nich wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom klientów i wprowadza do oferty eko materiały przeznaczone do zadruku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here