Profile aluminiowe

W przemyśle aluminium jest wykorzystywana do produkowania różnych elementów. Należą do nich profile, które najczęściej wykorzystuje się w takich branżach jak: budownictwo i architektura. Za ich pomocą można stworzyć meble i różnego rodzaju elementy konstrukcyjne.

Jakie są rodzaje profilów aluminiowych?

Profile są bardzo długie i mają stały przekrój. Producenci często oferują kilka rodzajów profilów aluminiowych. Najpopularniejszymi są te, które są zbliżone do kształtu liter. Natomiast zazwyczaj dostępne są:

  • ceownik — zbliżone do kształtu litery C,
  • zetowniki — przypominające Z,
  • teowniki — podobne do litery T,
  • kątowniki — przypominające kąt prosty,
  • płaskowniki — są płaskimi elementami.

Każdy z nich charakteryzuje otwarty przekrój. Natomiast można też spotkać, takie, które mają zamknięty przekrój. Należą do nich profile kątowe, okrągłe, jak i kwadratowe.

Profile aluminiowe — jakie mają zastosowanie?

Najczęściej mają zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywane jako ramy w konstrukcjach, które następnie wypełnia się innym materiałem. Wykorzystywane do okien, przegród, regałów czy ścianek działowych. Można na nich też umieścić rolety albo bramy. Częstą praktyką jest używanie profili aluminiowych do budowania hal magazynowych. Warto wspomnieć również, że przeważnie wykorzystywane są do frontów w meblach. W celu zakupu systemów aluminiowych warto skorzystać z oferty znanego producenta — Aliplast, którego można znaleźć na tej stronie: https://www.aliplast.pl/.

Profile aluminiowe i ich właściwości

Właściwości wynikają z ich własnych cech. Są wyjątkowo wytrzymałe i pomimo że aluminium jest bardzo lekkim metalem, jest bardzo solidny i wyjątkowo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia i pogodę. Jedną z cenionych zalet profili aluminiowych jest to, że są bardzo łatwe w obróbce. Można je dowolnie przerabiać, a nawet łączyć techniki spawania.

Producenci oferują wiele rodzajów profilów aluminiowych. Zazwyczaj różnią się one od siebie parametrami, natomiast mają one różnorodne zastosowanie. Warto wybierać profile aluminiowe znanych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here