Produkcja własnej, czystej energii

Troska o środowisko naturalne i rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na energooszczędne rozwiązania technologiczne i instalacyjne. Nie bez znaczenia jest duże wsparcie z funduszy unijnych, przy pomocy których możemy pozwolić sobie dziś na montaż pomp ciepła, paneli solarnych czy fotowoltaicznych. Przyjrzyjmy się bliżej fotowoltaice.

Instalacje fotowoltaiczne, nazywane prywatnymi elektrowniami, to nic innego jak pozyskiwanie energii elektrycznej bezpośrednio z promieni słonecznych przy pomocy paneli zamontowanych na dachu lub na specjalnej konstrukcji na gruncie. Autonomia energetyczna i redukcja cen prądu nawet do 90%, w dobie ciągłych podwyżek cen energii elektrycznej, jest dziś dla wielu istotna. Jakie są inne korzyści posiadania instalacji fotowoltaicznej?

Czysta energia

Instalacje fotowoltaiczne nie ingerują i nie oddziałują w żaden sposób na środowisko naturalne, są odnawialnymi źródłami energii w pełnym tego słowa znaczeniu. Produkując czystą energię elektryczną podążamy z duchem ekologii dając wyraz trosce o otaczającą nas przyrodę.

Bezobsługowość

Kolejnym ważnym benefitem dla użytkowników instalacji fotowoltaicznej jest jej całkowita bezobsługowość. Panele można zamontować samodzielnie lub wynająć wykwalifikowanych instalatorów, a potem już tylko należy cieszyć się darmową energią. Montaż jest bardzo prosty i szybki, bez odpadów i innych śmieci, z którymi często borykamy się po wizycie firm wykonawczych. Co ważne, energia elektryczna jest również produkowana w pochmurne dni, gdyż panele wykorzystują dodatkowo światło odbite i rozproszone. To ważna kwestia, gdyż pogoda w Polsce bywa bardzo kapryśna.

Oszczędności

Produkcja własnej, czystej energii elektrycznej nawet do 90% zmniejsza rachunki za prąd, co znacząco wpływa na domowy budżet wielu rodzin. Sam koszt instalacji fotowoltaicznej jest dość wysoki, ale cała inwestycja zwraca się w ciągu kilku tylko lat. Dodatkowo obecnie mamy wiele możliwości skorzystania z dofinansowania do tego typu instalacji. Gminy i urzędy miast organizują wiele mobilnych biur, gdzie możemy dowiedzieć się wszystkich szczegółów i rozwiać wszelkie możliwości.

Gwarancja i żywotność paneli

Inwestując pieniądze chcemy mieć pewność, że energetyczną autonomią będziemy cieszyć się bardzo długo. W przypadku paneli fotowoltaicznych mamy długą, nawet 25-letnią gwarancję producenta, a żywotność samych paneli szacowana jest nawet do 30 lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Fotowoltaika Sp. z o.o..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here