Koszty związane z parkowaniem przy lotnisku Balice pod Krakowem mogą być dość wysokie, jeśli nie wybierzemy odpowiedniej oferty. Z jakimi kosztami możemy się liczyć i jak możemy zapłacić za postój jak najmniej?

Lotnisko Kraków – Balice jest każdego dnia odwiedzane przez tysiące podróżujących. Część z nich dojeżdża lub dowożona albo odbierana jest z lotniska samochodami. W takim przypadku konieczne jest skorzystanie z parkingu – do wyboru mamy parkingi oficjalne oraz nieoficjalne. Gdzie ceny są najniższe?

Parkingi oficjalne

Lotnisko Balice posiada kilka własnych parkingów oficjalnych. Pierwszy z nich to parking krótkoterminowy Kiss & Fly, który pozwala na bezpłatne parkowanie przez pierwsze 10 minut. Następnie każde 10 minut to koszt aż 10 złotych, zatem zostawienie auta na godzinę na tym parkingu to nawet 50 złotych!

Oprócz parkingu krótkoterminowego lotnisko dysponuje również parkingami długoterminowymi – dwoma parkingami terenowymi oraz parkingiem wielopoziomowym. Ceny za godzinę parkowania to 9-10 złotych. Jedna doba to 54-60 złotych, natomiast tydzień to 95-200 złotych. To zatem dość wysoki wydatek, gdy chcemy zostawić auto na dłużej.

Parkingi nieoficjalne

Druga opcja to nieoficjalny parking Balice mają wiele takich propozycji w odległości kilkuset metrów od terminala lotniska. W tym przypadku ceny są już znacznie niższe, ale musimy wtedy przygotować się na dłuższy dojazd na lotnisko. Na szczęście, wiele firm parkingowych oferuje możliwość bezpłatnych transferów na lotnisko oraz z niego, dlatego nie musimy dochodzić na miejsce z walizkami.

Ceny za parkingi nieoficjalne są już bardziej atrakcyjne – jedna godzina to nawet około 2 złotych, natomiast za jedną dobę zapłacimy 6-10 złotych. Zatem koszt parkowania jest wtedy kilkukrotnie niższy niż na oficjalnym parkingu. Zatem zarówno przy parkowaniu krótkoterminowym, jak i długoterminowym możemy zapłacić mniej niż na parkingach oficjalnych – jedyna różnica dotyczy wtedy parkowania do 10 minut, ponieważ możemy skorzystać z niego całkowicie za darmo na parkingu Kiss & Fly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here