Odzież robocza

Odzież ochronna musi spełniać odpowiednie normy, aby była dopuszczona do obrotu. Daje ona ochronę w przypadku, gdy w pracy występuje ryzyko uszkodzenia ciała. W zależności od konkretnej kategorii, zabezpiecza ona pracownika przed poparzeniem, uszkodzeniem ciała i innymi czynnikami. Natomiast odzież robocza ma za zadanie zabezpieczać lub zastępować odzież własną pracownika. W tym zakresie ma ona obowiązek chronić przed zabrudzeniem lub niszczeniem odzieży osobistej. Wśród tego typu odzieży można wyróżnić między innymi: fartuchy jednorazowe, rękawiczki lateksowe również jednorazowego użytku, maseczki na twarz, przyłbice. Odzież robocza i ochronna jest wymagana w wielu zawodach.

Jakie ubrania zalicza się do kategorii odzieży roboczej?

W kategorii odzieży roboczej znajdują się również: koszule bawełniane, koszulki robocze, bluzy i fartuchy kucharskie a także różnego rodzaju akcesoriów jak m.in. słuchawki ochronne. Odzież robocza składa się również z płaszczy, spodni damskich i męskich oraz uniwersalnych kombinezonów. Te wszystkie ubrania projektowane są z wysokiej jakości materiałów, zapewniają one odpowiednie warunki termoizolacyjne. Taką odzież wygodnie się nosi w każdych warunkach, jest ona przygotowana pod kątem różnych warunków atmosferycznych. W takiej ofercie można znaleźć także kurtki wykonane z membrany nieprzemakalnej, peleryny, kamizelki, czepki oraz wiele innych.

Odzież ochronna do pracy o podwyższonym ryzyku

Odzież ochronna zabezpiecza przed jednym bądź wieloma czynnikami. Może ona zabezpieczać przed poparzeniem, wychłodzeniem, przegrzaniem, a także przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Chroni ona także przed porażeniem prądem. Wśród takiej odzieży można znaleźć buty, posiadające wzmocnienie na palcach. Zabezpieczają one przed uszkodzeniem palców w wyniku przenoszenia ciężkich przedmiotów oraz ich upadków. W takiej kategorii występuje również odzież spawalnicza, która w sposób znaczący minimalizuje możliwość porażenia prądem elektrycznym. Warto wiedzieć, że tego typu ubrania logowane są odpowiednim piktogramem, który świadczy o przeznaczeniu odzieży. Wśród takiej odzieży można znaleźć kombinezony, obuwie, rękawice, specjalistyczne okulary oraz nauszniki.

Odzież, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi

Odzież robocza i ochronna sprawdza się doskonale także w przypadku stref zagrożonych wybuchem. Ma to miejsce na przykład na stacji paliw. Pracownicy takich miejsc muszą być zaopatrzeni w obuwie antyelektrostatyczne. Dzięki takim butom możliwe jest odprowadzenie elektryczności statycznej. Jest to bardzo ważne, aby w szybkim czasie odprowadzić elektryczność do uziemionego podłoża. Odzież robocza i ochronna posiada również często znaki szczególne, na przykład odblaski. Chronią one pracowników na ulicach, dzięki nim robotnicy widoczni są już z bardzo dalekich odległości. Z kolei pracownicy na wysokościach muszą być zaopatrzeni w kaski ochronne na głowę. Dają one gwarancję bezpieczeństwa w każdych warunkach. Zabezpieczają one głowę między innymi przed odłamkami materiałów budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here