Jeśli Twoja firma sprzedaje z powodzeniem towary w sklepie stacjonarnym – to bardzo dobrze, ale w dzisiejszych czasach nie jest to jedyna i najlepsza okazja do generowania przychodów. Czy Twoja firma jest gotowa, aby wykorzystać swój potencjał w sprzedaży online?

Uruchomienie sklepu internetowego może stanowić wyzwanie dla małych firm, które często mają na to za mało:

  • czasu,
  • budżetu,
  • personelu.

Ale gotowe platformy do sklepów e-commerce, takie jak IAI Shop mogą pomóc Ci zaprojektować i utrzymać łatwy w obsłudze sklep online.

Oto najważniejsze informacje, które musisz posiąść przed założeniem swojego pierwszego sklepu internetowego!

Jak rozpocząć budowę sklepu internetowego?

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na budowę niestandardowego sklepu internetowego, nie martw się. Istnieje mnóstwo platform e-commerce, którzy pomogą Ci szybko go utworzyć. Narzędzia dostępne na IAI i innych platformach pomagają zaprojektować ogólny wygląd, styl i funkcjonalność dowolnego sklepu internetowego. Pozwala to również na obniżenie kosztów, bezpieczne transakcje online i sprawną obsługę zamówień. Firmy te bezpiecznie hostują Twoje zasoby online. Możesz połączyć swoją witrynę ze swoim sklepem internetowym – jeśli już tają posiadasz.

Usługi e-commerce, zwykle są konfigurowane z poziomu Twojej strony. Na przykład wybierasz układ strony sklepu dopasowany do preferowanych czcionek, ogólnego schematu kolorów i rozmiarów zdjęć produktów. Niektóre platformy pozwalają również na to, by przesyłać własne niestandardowe logo marki i tła.

Ceny za takie usługi są różne, ale zwykle są opłacane w abonamencie miesięcznym – którego wysokość w dużej mierze od liczby produktów w bazie.

Jak powinien wyglądać sklep internetowy?

W większości przypadków, jeśli Twoja firma ma już witrynę internetową, sklep e-commerce powinien odzwierciedlać jej obecny wygląd np. zawierając to samo logo i podobne schematy kolorów. Jeśli nie masz witryny firmowej, dodaj swoje logo do witryny e-commerce i pozwól sobie na szczyptę kreatywności, aby wyróżnić się na tle gęstej konkurencji.

Dużym ułatwieniem jest fakt, że większość platform do sklepów internetowych ma już przygotowane szablony, które nie wymagają znajomości HTML lub CSS w celu dostosowania ich do osobistych preferencji. Zatem nawet jeśli jesteś początkującym nie powinieneś mieć problemu z tym by przesłać swoje logo i dodawać obrazy, pokazy slajdów i inne potrzebne w e-sklepie elementy.

Z jakiego systemu płatności powinienem korzystać?

Zwykle na początek zaleca się PayPal – jest tak głównie dlatego, że jest dobrze znanym systemem akceptującym płatności online i wzbudza zaufanie potencjalnych klientów.

Na koniec pamiętaj, że aby naprawdę skutecznie reagować na potrzeby klientów, musisz wybrać dostawcę platformy e-commerce, który zapewnia Ci od razu niezawodne narzędzie do zarządzania relacjami z klientami (CRM). Większość głównych dostawców e-commerce oferuje opcje CRM i znów opcja od IAI jest jednym z najlepszych przykładów – na które to naprawdę warto zwrócić baczniejszą uwagę.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na https://www.iai-shop.com/!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here