Najdroższe limuzyny świata

Limuzyny to najbardziej luksusowe samochody na rynku. Luksus sporo kosztuje, więc takie samochody rzadko widzi się na ulicach, bez wątpienia jednak od razu zwracają one na siebie całą uwagę. Co czyni je tak wartościowymi egzemplarzami?

Wszystko najwyższej jakości

Rolls-Royce Phantom Serenity to samochód, w którym nic nie jest zwyczajne. Auto zostało zaprojektowane przez cały sztab inżynierów i artystów, wszystko wykonano w nim ręcznie, a materiały użyte przy produkcji i wykończeniu kosztowały krocie, by wspomnieć tylko o najszlachetniejszych gatunkach drzew, specjalnie przygotowanym lakierze z masą perłową i jedwabnych tkaninach z ręcznie malowanymi wzorami.

Ile za taki „pałac na kołach” trzeba zapłacić? Phantomy robione na specjalne zamówienie kosztują zwykle ponad milion funtów brytyjskich, ale w przypadku Serenity cena nie została ujawniona.

Złoty Rolls Royce sułtana

Wiadomo natomiast, że pokryty szczerym złotem Rolls Royce należący do sułtana Brunei jest wart około 14 milionów dolarów. Sułtan ma zresztą w swojej kolekcji sporo takich limuzyn z kosztownym wykończeniem – większość z nich to unikalne egzemplarze wykonane na zamówienie.

American Dream

American Dream jest nie tylko wśród najdroższych, ale i tych najdłuższych limuzyn. Ma ponad 30 metrów, 26 kół, własne lądowisko dla helikopterów, jacuzzi, wygodne łóżka. Wycenia się ją na około 4 mln dolarów.

Wyłącznie dla głowy państwa

The Beast, czyli limuzyna prezydenta USA, swoją wysoką cenę (ok. 3 mln dolarów) zawdzięcza głównie temu, jak dobrze jest zabezpieczona – to solidnie opancerzone auto, budowane według specyfikacji Secret Service, zdolne przetrzymać atak bombowy i ostrzał z broni maszynowej.

Nie tylko dla bogaczy

Coś mniej ekstrawaganckiego? Kosztowne są także marki z bogatą tradycją, jak Rolls Royce i Maybach, które przykuwają wzrok klasycznym wyglądem i elegancko wykończonym wnętrzem. Często są one produkowane na indywidualne zamówienie, co oczywiście jeszcze bardziej podnosi ich cenę.

Limuzyna na własność to przywilej dla tych najzamożniejszych obywateli, ale przez chwilę poczuć się jak prawdziwy bogacz może w zasadzie każdy. Wynajem limuzyny, jaki oferuje na przykład viplimuzyny.com, to coraz popularniejsza usługa – luksusowy samochód można mieć do swojej dyspozycji przez kilka godzin, w pakiecie z doświadczonym szoferem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here