Monitoring GPS to coraz powszechnie wykorzystywane narzędzie w polskich przedsiębiorstwach. Z lokalizatorów korzystają zarówno duże floty, jak i małe firmy. Dlaczego warto stosować monitoring?

Jeszcze kilkanaście lat temu GPS w samochodach firmowych był bardziej ciekawostką niż często spotykanym rozwiązaniem. Dziś jednak monitoring pojazdów to już niemal standard. Na rynku dostępne są bardzo zaawansowane systemy, które potrafią znacznie więcej niż wskazywanie pozycji samochodu na mapie (np. Satis). Warto im się przyjrzeć bliżej.

Zalety monitoringu GPS

Mimo że na temat monitoringu pojazdów nadal funkcjonuje wiele mitów i nieprawd, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się montować lokalizatory we flocie. Oczywiście podstawowa funkcja takiego systemu polega na dokładnym wskazywaniu położenia samochodu. Dzięki temu przedsiębiorca doskonale wie, gdzie w każdej chwili znajduje się jego pojazd. W przypadku kradzieży lub innego zdarzenia niepożądanego może szybko zareagować. To oznacza, że monitoring GPS pojazdów zwiększa ich bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo kierowców i ładunku. Tego rodzaju systemy wspomagają przedsiębiorców w zwiększaniu efektywności wykorzystania samochodów i ułatwiają planowanie trasy. Dodatkowo znając w każdej chwili pozycję auta, można modyfikować przejazdy, tak aby dodać obsługę nowych klientów. Monitoring pokazuje także zużycie paliwa i ułatwia wdrażanie eco-drivingu.

Możliwości nowoczesnego monitoringu

Monitoring GPS pojazdów najczęściej kojarzy się lokalizowanie pozycji samochodów i wskazywanie jej na mapie. To oczywiście bardzo ważna, ale nie jedyna funkcja nowoczesnego systemu monitoringu. To w rzeczywistości system telemetryczny, wspierający również zarządzanie parkiem samochodowym. Współczesny monitoring korzysta z wielu zaawansowanych czujników, które montowane są w różnych miejscach auta, dostarczając bardzo wiele ważnych danych. Dzięki temu można mierzyć na przykład zużycie paliwa, kontrolować czas pracy kierowców, mierzyć kilometry służbowe i prywatne, a nawet otrzymywać informacje na temat stylu jazdy danego użytkownika samochodu. Niektóre systemy potrafią także monitorować przestrzeń ładunkową i jej temperaturę oraz sprawdzać, czy maszyna budowlana w danej chwili pracuje, czy tylko działa na wolnych obrotach. A to i tak jeszcze nie wszystkie możliwości nowoczesnego monitoringu.

Monitoring GPS pojazdów to skuteczne narzędzie, które wspomaga zarządzanie pracą kierowców i ułatwia planowanie tras. Warto jednak korzystać z systemów wysokiej jakości, których funkcjonalność można łatwo rozszerzyć, gdy zajdzie taka potrzeba.

Więcej na: http://www.satisgps.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here