Kredyt samochodowy

Jedną spośród metod finansowania zakupu auta, będzie kredyt samochodowy. To zobowiązanie, które udzielane jest na ściśle wybrany cel, co oznacza w praktyce tyle, iż zapożyczone środki można przeznaczyć wyłącznie na poczet zakupienia używanego ale o nowego auta.

Dla osób nie mających środków na zakupienie wymarzonego pojazdu, wygodnym sposobem jego sfinansowania będzie właśnie kredyt samochodowy. Wrocław to jedno spośród miast, w którym bez problemu załatwimy tego typu finansowanie. Na ogół tego typu kredyty są tańsze, aniżeli zwykłe kredyty gotówkowe. Niestety coraz większa ilość banków wycofuje takie produkty z własnej oferty. Zanim zaciągniemy kredyt na poczet zakupu auta, warto abyśmy sprawdzili, jakie występują jego rodzaje i od czego zależna będzie atrakcyjność danej oferty.

Kredyt samochodowy – najważniejsze informacje

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, czyli udzielanym na poczet zakupu auta. Większość spośród kredytodawców pozwala go także przeznaczyć na refinansowanie samochodowego kredytu, który został zaciągnięty w innym banku.

Za środki uzyskane z kredytu na samochód, można kupić takie pojazdy, jak:

  • łódź,
  • quada,
  • motocykl,
  • skuter,
  • przyczepę campingową,
  • auto ciężarowe albo osobowe.

Nie ma tutaj żadnego znaczenia, gdzie kupuje się wybrany pojazd. Może to być osoba prywatna, komis albo salon. Wybrane instytucje finansowe umożliwiają również zakup samochodu sprowadzonego z innego kraju.

W praktyce, większość instytucji finansowych określi, jakiego typu pojazdy będzie można nabyć z pomocą udzielonego kredytu. Część spośród finansowych instytucji nie chce wspierać kupna samochodu, jeżeli jego wiek przekroczył już pewną granicę. Jeżeli wybrany przez nas pojazd ma więcej, aniżeli 13-15 lat, trudno będzie nam znaleźć instytucję chętną udzielić kredytu, a do tego na atrakcyjnych warunkach. Na rynku dostępne są zarówno kredyty samochodowe udzielane osobom prywatnym, ale również i firmom. Z pomocą instytucji finansowej możemy zakupić pojazd bez względu na to, do jakich celów zamierzamy go wykorzystywać.

Kredyt samochodowy – rodzaje

W ofercie instytucji finansowych, występuje co najmniej kilka typów samochodowych kredytów, co pozwala potencjalnym klientom na dobranie produktu, który będzie odpowiadał ich indywidualnym potrzebom.

Pierwszym jest zwykły kredyt na samochód, który odznacza się tym, iż w każdym miesiącu należy spłacać regularnie ratę kapitałową wraz z odsetkami, przez zaznaczony dokładnie w umie czas. Jest to odpowiednik kredytu gotówkowego. W wypadku standardowego kredytu na auto, najczęściej wymagany będzie wkład własny, którego wysokość ustala się w przypadku każdego klienta indywidualnie. Czas na spłatę tego typu kredytu, to zwykle kilka miesięcy, maksymalnie zaś kilkanaście lat.

Następnym typem będzie jednoratowy kredyt, czyli inaczej mówiąc kredyt 60/40 albo 50/50. Wymagać od będzie od osoby zaciągającej kredyt własnych środków, które winny odpowiadać 60 albo 50 procent wartości auta. Jego największa zaleta to brak oprocentowania. W harmonogramie spłat raty jednoratowego kredytu widnieje tylko pojedyncza rata – pozostałe 40 albo 50 procent kredytobiorca będzie zobowiązany uregulować w czasie, który został określony w umowie. Tego typu kredyty, posiadają w ofercie specjalne banki samochodowe. Kredyty samochodowe możesz załatwić na https://e-dobrykredyt.pl/

Inny typ to kredyt balonowy. Udziela się go na krótki czas, bowiem od 24 do 60 miesięcy. Zaletą w jego wypadku będzie to, iż kredytowany pojazd można wymienić na nowy nawet już po upłynięciu zaledwie 3 lat. Kredyt balonowy dzieli się na trzy części. Na samym początku wpłacamy własny wkład (około 10 procent wartości auta). Pozostała kwota zostaje rozłożona na raty, z tym, iż wszystkie są równe poza ostatnią, która będzie największa i wynoszącą od kilkunastu do nawet i kilkudziesięciu procent wartości danego auta. To bardzo dobra opcja dla tych osób, które lubią wymienić samochód co pewien czas, gdyż nie są zmuszeni do spłacania ostatniej raty, ale mogą zwrócić auto i wymienić je na zupełnie nowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here