Picie wody w ciągu dnia znacznie poprawia funkcjonowanie – jest ona fundamentalnym składnikiem ludzkiego ciała, dlatego każdy powinien mieć do niej nieograniczony dostęp, również w miejscu pracy. Zaopatrzenie firmy w wodę pitną jest obowiązkiem każdego pracodawcy, a niewywiązanie się z tej powinności może skutkować poważnymi konsekwencjami. Czy wiesz jednak, że zapewnienie pracownikom nieograniczonego dostępu do wody pitnej nie jest jedynie koniecznością, lecz przynosi wszystkim duże korzyści?

Zaopatrzenie firmy w wodę pitną wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Dzięki dystrybutorom wody Eden Springs zapewnisz swoim pracownikom nieograniczony dostęp do wody pitnej i znacząco ograniczysz koszty jej zakupu. Stały dostęp do wody w biurze jest zaś korzystny nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców, którzy w ten sposób zwiększają komfort pracy. Poznaj inne zalety wynikające z picia wody przez pracowników.

Odpowiednie nawodnienie zwiększa efektywność pracowników

Regularnie picie wody w znacznym stopniu zwiększa efektywność pracowników. Ludzki mózg aż w 75% składa się z wody, dlatego odwodnienie powoduje spadek wydajności. Już niewielki niedobór wody w organizmie obniża zdolność koncentracji nawet o 20%.  Odwodnienie powoduje też pogorszenie samopoczucia i rozdrażnienie, ponieważ woda zapewnia prawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych.

Stały dostęp do wody sprawi, że podczas wykonywania obowiązków efektywność pracowników utrzyma się na stałym poziomie. Dzięki niemu zespół będzie też pracował wydajniej, co przełoży się na zyski dla pracodawcy.

Woda do biura – poprawa zdrowia pracowników

Odwodnienie organizmu przyczynia się do rozwoju różnych chorób i dolegliwości. Jedną z najczęstszych niedyspozycji, które wynikają z niedoboru wody, jest uciążliwy ból głowy i uczucie przewlekłego zmęczenia. Odpowiednie nawodnienie pomaga zaś usunąć z organizmu toksyny, których nagromadzenie wywołuje nieprawidłowe funkcjonowanie.

Dystrybutor wody Eden Springs w firmie przyczyni się do poprawy kondycji pracowników. Ci, którzy piją dużo wody w ciągu dnia, rzadziej chorują, co przekłada się na zmniejszenie absencji i eliminuje koszty, które ponosi pracodawca w przypadku zwolnienia chorobowego.

Picie wody w pracy – zwiększona satysfakcja z pracy

Woda do biura pozwala też podnieść komfort pracowników i przyczynić się do ich zadowolenia. Dzięki dystrybutorowi wody dasz odczuć swoim podwładnym, że troszczysz się o ich samopoczucie i zdrowie, dzięki czemu zyskasz ich lojalność. Pozytywne relacje w zespole zwiększą zaś ich wydajność.

Mimo że zapewnienie stałego i nieograniczonego dostępu do wody pitnej jest obowiązkiem każdego pracodawcy, właściwe nawodnienie pracowników przynosi wiele korzyści całej firmie. Dodatkowo wyposażenie przedsiębiorstwa w dystrybutory Eden Springs pozwoli Ci zaoszczędzić na zakupie wody w butelkach i ograniczy generowanie plastikowych odpadów, co przyczyni się do ochrony środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here