Serwer to urządzenie, które bardzo często wykorzystywane jest w wielu średnich i większych i średnich przedsiębiorstwach zarówno umieszczone we własnej serwerowni, jak i w wynajętej przestrzeni wraz ze sprzętem. Przed wyborem stają czasami i mniejsze firmy, których sposób działania i oprogramowanie wymuszają przeanalizowanie wynajmu / zakupu dedykowanego serwera czy też używanie hostingu. Absolutnie w przypadku większości firm, gdzie nie jest wymagane specjalistyczne oprogramowanie, serwery poczty, strona www, czy też klient ftp nie są nadmiernie obciążone – absolutnie zakup czy wynajem dedykowanego serwera firmowego nawet z perspektywy czasu jest nieopłacalny absolutnie – nigdy by się nie zwrócił.

Inwestycja w firmowy serwer

 

Technologia wymusza zmiany

Rozwój technologii, czy też zmiany oprogramowania czasami wymuszają na postawienie kolejnego kroku w rozwoju firmy, tak aby nie pozostawała za konkurencją, a najlepiej była o jeden krok przed.

Policz zanim się przeliczysz

Zakup lub wynajem serwera firmowego to znaczący wzrost kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej. To nie pojedyncza inwestycja, ale wzrost ogólny co miesięczny związany nie tylko z samym serwerem ale także i jego obsługą – musimy zatrudnić osobę, która będzie obsługiwała serwer, będzie dbała o bezpieczeństwo i monitorowała jego w funkcjonowanie. A w przypadku awarii – szybko rozwiązała problem. Tutaj zostajesz sam, nie masz po drugiej stronie konsultanta za którym stoi grupa techniczna próbująca rozwiązać problem.

Własny serwer to nowe możliwości

Posiadając własny serwer wzrastają znacząco możliwości technologiczne zasobów informatycznych. Możesz nie tylko rozbudowywać funkcjonalność, ale także i instalować kompleksowe rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy. W tym przypadku serwer firmowy nabiera zupełnie nowego znaczenia. Nowoczesnego znaczenia, ponieważ czasami wprowadzanie nowych funkcjonalności, czy jakości obsługi klientów, nie tylko zbuduje pozytywny wizerunek w ich oczach, ale posunie nasz o krok dalej zapewniając napływ kolejnych zadowolonych klientów.

Przyspieszaj bez zwalniania

W momencie kiedy przeniesiemy swoje zasoby na wynajęty lub własny serwer otwierają się przed nami drzwi o nieskończonych możliwościach, ponieważ bez problemu w momencie kiedy brakuje nam odpowiedniej mocy obliczeniowej lub miejsca na dane – po prostu rozbudowujemy serwer lub dokupujemy kolejny serwer który odciąży serwer główny i zapewni bezawaryjną i bezproblemową pracę

Wydajny serwer – wydajni pracownicy

W momencie kiedy w firmie posiadamy ciągle monitorowe maksymalnie bezawaryjne rozwiązania efektywność pracy naszych pracowników znacząco wzrasta, już nie muszą borykać się z problemami takimi jak niedziałająca poczta, czy ciągle zrywające połączenie oprogramowanie z bazą danych. Od teraz to Twoja firma może zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług bez kompromisów. A co za tym idzie, sama jakość obsługi znacząco wzrośnie i pozwoli znacząco podnieść przychody firmy.

Zakup lub wynajem serwera to ogromny skok technologiczny dla wielu firm, jednak kiedy tak naprawdę w niewielkim stopni wykorzystamy możliwości serwera skok ten będzie dla nas absolutnie niezauważalny, a wręcz może przysporzyć dodatkowych problemów i kosztów. Jednak w momencie kiedy nasza firma rozwija swoje skrzydła, oczekuje wyjątkowych dedykowanych rozwiązań – serwer firmowy jest idealnym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here