Kasa fiskalna – jaki model wybrać?

0
1102

Restrykcyjne w Polsce przepisy skarbowe stale się zmieniają. Na przełomie stuleci ogromnym szokiem było wprowadzenia obowiązku posiadania kasy fiskalnej, podczas gdy w dzisiejszych czasach paragon z zakupów to rzecz oczywista. Każdy, kto sprzedaje detalicznie, musi posiadać takie urządzenie w swojej firmie. Inną sytuacją jest przekroczenie 20 000 zł obrotu rocznie. Są modele stacjonarne, ale też przyszłościowe, przenośne sprzęty pokroju Posnet Mobile Online. Na co zdecydować się, wybierając dla swojego przedsiębiorstwa?

Wszystko w Internecie

Od 1 stycznia 2020 roku zaczęto wymagać od niektórych branż posiadania kas fiskalnych ze stałym łączem internetowym. Wymóg ten spowodowany jest reformą składania dokumentów do lokalnego Urzędu Skarbowego, głównie chodzi o JPK, CRK i okresowe zestawienia sprzedaży. W tym roku nowe grupy przedsiębiorców dołączyły do tego grona 1 stycznia oraz 1 lipca. Do 2023 roku z rynku znikną kasy fiskalne, jakie znamy dzisiaj, a legalnie będzie można kupić tylko te działające online, jak chociażby Posnet Mobile Online. Jak widać na przykładzie tego modelu, nowe wymogi nie są problemem, nawet dla sprzętu przenośnego. Wszystko za sprawą łącz: Bluetooth i 3G, które pozwalają na ich niezależne funkcjonowanie. Można ją zabrać wszędzie, a kompaktowe wymiary nie oznaczają, że producent poszedł na jakiekolwiek ustępstwa.

Bateria i akcesoria

Wydajny akumulator umożliwi wydrukowanie aż do 8000 paragonów bez podpięcia do zasilacza sieciowego. Drukarka termiczna pozwala nanieść na wydruk logo firmy lub dowolną grafikę, co ułatwi promowanie marki. Producent oferuje wielokolorowe etui, które ochronią urządzenie przed nadmiernym zużyciem i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Posnet Mobile Online ma bazę 4000 produktów, więc spełni swoją rolę nawet w większych firmach. Szybkość wydruku to aż 22 linie na sekundę, nie pozwala klientowi zbyt długo czekać na potwierdzenie transakcji. Błyskawiczna wymiana papieru, bez zbędnego montażu nowej rolki to kolejne ułatwienie eksploatacji urządzenia.

Bezpieczeństwo, dostosowywanie

Kasa Posnet Mobile Online przechowuje historię sprzedaży we wbudowanej, chronionej pamięci. Co ważniejsze, w dowolnym momencie te wrażliwe dane można przenieść bez szkody na komputer. Kombinacje klawiszowe umożliwią wykonywanie szybkich akcji, np. sprzedaży wybranej grupy produktów. Jeden wyświetlacz urządzenia skierowany jest do obsługującego, ale klient również widzi nabijane pozycje. Posnet Mobile Online renomowanej marki to kasa fiskalna z przyszłością, bo odporna na nadchodzące zmiany przepisów. Jej poręczność, wytrzymały akumulator i prostota obsługi powodują, że to bardzo sensowny wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here