Jak znaleźć taxi w Warszawie w dobrej cenie?

Korzystanie z usług taksówkarskich w stolicy może być sporym wydatkiem. Są jednak sposoby na to, aby zmniejszyć te koszty i podróżować bez przepłacania. Jak znaleźć tanie taxi w Warszawie?

Niezależnie od tego, czy chcemy dojechać na dworzec, imprezę czy na konferencję, tanie taxi to najlepszy wybór. Wielu mieszkańców Warszawy regularnie korzystających z usług taksówkarskich ma swoje ulubione korporacje, gdzie ceny są na niskim poziomie. Największe problemy ze znalezieniem tanich ofert mają przyjezdni. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Sprawdź taxi, zanim wsiądziesz do środka

Aby nie narazić się na niebotyczne koszty związane z przejazdem, przede wszystkim ważnej jest wybranie prawdziwej, legalnie działającej taksówki. Niestety, co jakiś czas słychać informacje o oszustwach, gdy podróżujący wchodzi nie to taksówki, ale do samochodu firmy przewozowej, która stosuje znacznie wyższe stawki. Warszawska taksówka powinna mieć odpowiednie oznaczenia – żółto-czerwony pasek z numerem bocznym, herb Warszawy, cennik na bocznej szybie od strony pasażera, tabliczkę z hologramem i numerem licencji, a w środku identyfikator kierowcy oraz taksometr fiskalny. Jeśli nie zauważamy tych elementów na pojeździe, najpewniej mamy do czynienia z oszustem, który będzie próbował wystawić nam o wiele wyższy rachunek.

Jak sprawdzić koszty przejazdu warszawskimi taksówkami?

Zgodnie z rozporządzeniem rady miasta stołecznego Warszawy taksówki nie mogą pobierać opłat wyższych niż te wyznaczone. Opłata początkowa nie może przekraczać 8 złotych, a cena za 1 kilometr w 1. taryfie, czyli w dzień powszedni w godzinach 6:00 – 22:00 nie może być wyższa niż 3 złote za kilometr. Jeśli chodzi o opłaty za przejazdy taxi w Warszawie, ceny możemy sprawdzić obecnie także na stronach korporacji taksówkarskich. Wiele z nich udostępnia specjalne kalkulatory pozwalające na obliczenie kosztów kursu. Zawsze możemy także zapytać o orientacyjny wydatek przy zamawianiu taksówki lub taksówkarza przed wejściem do pojazdu. Rekomendowane tanie taxi można znaleźć też on-line – na portalach społecznościowych, forach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here