Jak zaistnieć na Instagramie? Zdobywamy lajki i followers

Instagram jest fotograficznym portalem społecznościowym, który cieszy się dużą popularnością. Co w sumie zrozumiałe wszak dzięki niemu można pokazać swoje życie często z najlepsze strony bądź wykreować swój wizerunek, bo chyba mało kto wierzy, że instaram jest rzeczywistością. . Oczywiście na insta można także zarabiać, jednak kluczem do sukcesu jest tutaj zdobycie jak największej liczby osób obserwujących, czyli followersów. Zatem pojawia się więc pytanie jak tego dokonać?

Publikuj na insta regularnie i często

Cóż zdobycie dużej liczby obserwujących wcale nie jest łatwe. Oczywiście wymaga dużego zaangażowania i poniekąd pracy. Na pewno trzeba pamiętać, aby regularnie publikować treści. Początkowi użytkownicy powinni to robić nawet co dwa czy trzy dni, ale można i częściej. Nie należy też robić dłuższych przerw. Tutaj duże znaczenie ma także to jakie treści publikujecie, a więc muszą być one ciekawe dla potencjalnych odbiorców, stąd też regularnie powinniście sprawdzać, które zdjęcia cieszą się większą popularnością, a które są rzadziej oceniane czy likowane. Nie wystarczy jednak tylko dodać samego zdjęcia, lecz tutaj duże znaczenie mają hasztagi. Często można usłyszeć, że im więcej hasztagów tym lepiej i jest to prawda, bo dzięki nim można dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców, jednak tutaj znowu trzeba pamiętać, że nie wystarczą tylko oznaczenia, ale warto wybierać hasztagi popularne. Opisywać powinny one zdjęcia, lecz także waszą osobę.

Nie tylko po polsku, lecz także po angielsku

Aktualnie wielu osobom nie wystarcza już tylko zdobycie followersów z Polski. Oczywiście warto wcześniej przemyśleć sobie strategię czy szukamy tylko followersów na naszym tzw. rynku czy raczej wychodzimy poza granicę. A więc jeżeli interesuje was duża ilość lajków, ale i obserwujących to warto pomyśleć o oznaczeniach także w języku angielskim, który jest powszechnie znany. Jeżeli opisujecie siebie to poza słowami typu „kobieta”, „blondynka” warto też użyć „blonde girl” Dodatkowo warto określić kierunek, czyli czy chcemy prowadzić intagrama typu life style czy raczej myślimy o konkretnej tematyce i w zależności od tego trzeba dopierać słowa na hasztagach.

Komentuj, odpowiadaj, angażuj się

Nie wystarczy tylko czekanie aż ktoś znajdzie i doceni nasz profil, należy także cały czas działać, gdyż dzięki waszej aktywności można zdobyć nowe polubienia czy like. Jednak wbrew pozorom nie należy uderzać w konta bardzo popularne, bo zapewne taki instargramowicz nie doceni waszego polubienia, bo będzie ono jednym z wielu. Zdecydowanie lepiej lajkować i komentować mniej znane konta i osoby, które tak jak wy dopiero zaczynają przygodę z tym portalem. Bardzo popularny jest też hasztag „follow4follow” bądź „like4like”. Wystarczy także w niego kliknąć by pojawiły się konta, które chcą zdobyć większą popularność czy zasięg i dzięki temu, że sami zaobserwujecie stronę otrzymacie follow back w rewanżu. Warto dodatkowo komentować zdjęcia, ale i odpowiadać na komentarze na waszej stronie. Jeżeli zdobędziecie pełną liczbę obserwująych choćby pierwszą 100 to warto świętować ze swoimi followersami zamieszczając małe podziękowanie i np. fotkę z balonami czy tortem.

Mała inwestycja jest wskazana

Przyda się też mała inwestycja i rozbudowę profilu. Najlepiej więc zainwestować w program, dzięki któremu dowiecie się jaki hasztag ma największą popularność i zasięg . Można skorzystać z algorytmu, który wyszukuje pokrewne hasztagi. W tym przypadku np. Display Purposes. Koszt wynosi około 50 złotych za miesiąc. Dodatkowo można korzystać z geotagów, czyli tzw. wirtualnych pinezek, które przypinacie do miejsc, w których byliście. Tutaj musicie wiedzieć, że dzięki korzystaniu z geotagów niezależnie czy umieścicie jest klasycznie czy na Insta Stories to wasze zasięgi mogą wzrosnąć nawet pięć razy, co rzeczywiście jest imponującym wynikiem.

Dobre zdjęcia to podstawa

Sporo wspomnieliśmy już o tym jak ważne są same hasztagi czy to iż należy się angażować i odpisywać na wiadomości. Ale teraz przejdziemy to czego co zasadniczo można uznać za truizm jednak wielu użytkowników insta o tym zapomina, a więc o jakości zdjęć i ich tematyce. Warto wiedzieć, że niw wystarczy tylko dodać pierwszego lepszego zdjęcia, lecz jako że większość z nas jest wzrokowcami to zdjęcie musi być bardzo atrakcyjne, nawet jeżeli jest to tylko fotka kubka z kawą. Tutaj sam kubek musi być ciekawy i atrakcyjny, ale duże znaczenie ma też zrobienie samego zdjęcia, choćby z rozmazaniem bądź uchwyceniem tła. Dodatkowo można, a nawet trzeba korzystać z wszelkich filtrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here