Jak wykorzystywane w transporcie są kurtyny termoizolacyjne?

0
2844

Przestrzeń ładunkową w samochodach dostawczych i ciężarowych można podzielić na wiele stref przy użyciu odpowiednich narzędzi. Zalicza się do nich między innymi kurtyny termoizolacyjne. Jednak mają one o wiele więcej cech użytkowych, które sprawiają, że pozwalają na kreowanie odpowiednich warunków przewozu dla różnego rodzaju produktów. Sprawdźmy, czym właściwie są kurtyny termoizolacyjne i w jaki sposób oraz gdzie są one wykorzystywane?

Jak wyglądają kurtyny termoizolacyjne?

W różnych gałęziach przemysłu stosuje się systemy kurtynowe do przedzielania dwóch różnych obszarów. Mają zastosowanie na przykład w szklarniach, ale nie tylko. Tak samo skutecznie używa się ich w transporcie. To jednolite pod względem powierzchni ruchome przegrody, które można dowolnie dostosować do potrzeb użytkownika. Są lekkie, higieniczne i wygodne w transporcie.

Po co w transporcie kurtyny termoizolacyjne?

Firmy transportowe, które mają przewieźć na tej samej trasie, w jednym samochodzie, chłodni różne produkty, mogą zastosować kurtyny termoizolacyjne. Dzięki nim będą w stanie podzielić przestrzeń ładunkową na odrębne przedziały i uzyskać różne temperatury przewozu dla różnych rodzajów produktów, takich jak owoce, produkty mleczarskie czy mrożone mięso. Przy użyciu kurtyn można zmniejszyć koszty przewozu tak zróżnicowanych produktów, ponieważ nie trzeba dla nich wynajmować kilku różnych środków transportu – do tego celu można użyć jeden większy pojazd.

Z czego zrobione są kurtyny termoizolacyjne?

Oferowane przez firmę Pro-trans.pl kurtyny termoizolacyjne do zastosowania w branży transportowej dostępne są w trzech wersjach do wyboru dla klienta. To wersja economic – LDPE, wersja normal – PP oraz wersja super – PUR.   Wszystkie materiały, z których są one produkowane, są wodoodporne i łatwo zmywalne. Pokryte są włóknem poliestrowym 300 g/m2, który pełni funkcję materiału izolacyjnego. Standardowa kurtyna termoizolacyjna do zastosowania w środkach transportu ma standardową szerokość 250 cm plus 10 cm zakładki uszczelniającej oraz 260 cm wysokości, plus również 10-centymetrowa zakładka uszczelniająca. Na życzenie klienta producent kurtyn termoizolacyjnych może je wyposażyć w suwaki lub drzwi wejściowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here