Wielu właścicieli firm doświadcza tego niezbyt przyjemnego momentu, w którym właściciel firmy wie, że firma potrzebuje dobrej reklamy, ale niestety nie stać na nią nawet mocno oszczędzając na wydatkach. Co wtedy może szef? Poddać się? Wbrew pozorom firma nie jest na straconej pozycji, a z naprawdę niewielkim budżetem jesteśmy w stanie sprawić, że firma będzie znana w całej branży. Jednak musimy zmienić nasze podejście, nasze nastawienie do reklamy i spojrzenie na nie zupełnie z innej perspektywy.

Jak reklamować firmę ?

 

Nigdy nie wierz w samo-reklamę.

Dobry produkt nigdy nie zareklamuje się sam, nikt nie pozna go od tak, nie wiedząc o nim, skoro o nim nie wie. W dzisiejszych czasach pośród setek różnych przekazów ciężko dostrzec te unikatowe, dlatego też nie liczymy, że ktoś za nas rozreklamuje nas produkt nawet jak jest wyjątkowy na skalę krajową, czy międzynarodową. Nic nie zadziała tak jak nasze zaangażowanie w promocję pośród prasy i mediów.

Spraw, aby opowiadali o Twojej firmie

Problemem wielu firm jest fakt, że nie wyróżniają się one na tle konkurencji. Nie są wyjątkowe, a tym samym tak naprawdę nie ma potrzeby o nich mówić. Zadbaj o to, aby Twoja firma wyróżniała się od innych firm czymś wątkowym. Nieważne, czy jest to jakość, produkt, cena czy też związana z firmą historia. Istotna jest opowieść, ważne jest to, aby firma rozbrzmiewała na ustach innych, a tym samym przenosząc wiadomość o ofercie czy firmie kolejnym osobom.

Odnajdź pasjonatów

Wielu potencjalnych klientów związanych jest z konkretną grupą, częstą to grupę stanowią pasjonaci. Sprawdź jak do nich dotrzeć nie ponosząc koszów, czasami wystarczy wejść w taką społeczność a zamówienia zaczną napływać same bez znaczne wysiłku, a zwłaszcza mnożenia naszych kosztów.

Poproś o polecenie

Większość klientów, którzy skorzystali raz z oferty danej firmy i okazała się ona godna polecenia sama poleca ja innym potencjalnym klientom. Jednak czasami klienci którzy raz skorzystali z oferty potrzebują pewnej zachęty, aby znacznie chętniej promować Twoja firmę – potrzebują jakiegoś czynnika zachęcającego. Czasami jest to mały upominek, a czasami rabat na usługi czy inna wymierna dostrzegalna korzyść dla osób polecających.

Napisz coś o swojej firmie

Czasami notatka prasowa, czy też artykuł o konkretnym wydarzeniu może okazać się na ciekawy dla wydawcy gazety, że bardzo chętnie umieści ją w najnowszym wydaniu. Czasami otwarcie firmy, może okazać się na tyle inspirującym wydarzeniem na ryku lokalnym, że wielu potencjalnych klientów oczekiwało na otwarcie firmy o konkretnym profilu działalności gospodarczej – wystarczy ich powiadomić a sami chętnie skorzystają z naszej oferty.

Przedstaw próbki swoich możliwościami

Prezentacja produktu, czy też naszych możliwości może stanowić o naszym sukcesie. Część klientów mimo atrakcyjnej oferty cenowej poszukuje potwierdzenia w jakości. Warto przedstawić namiastkę, lub przedstawić produkt wstępny aby zyskać rzeszę zainteresowanych naszą ofertą potencjalnych klientów.

Jak można zauważyć na powyższych przykładach, możliwości darmowej lub niemalże darmowej reklamy nie jest problemem. Problemem stanowiącym o tym jak znaleźć sposób na taką reklamę jest nasza kreatywność. Bez kreatywności nawet super biznes może okazać się niewypałem przynoszącym nam znacznie straty finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here