Ile zarabia programista Python

Branża IT rośnie w siłę, a co za tym idzie, wzrasta również zapotrzebowanie na fachowców trudniących się obsługą coraz to bardziej zaawansowanych komputerów i programów znajdujących się w nich. Python to jeden z najpopularniejszych narzędzi służących programowania. Nic więc dziwnego, że w sieci można coraz częściej trafić na zlecenia dotyczące obsługi właśnie tego programu. Czym powinna charakteryzować się osoba pożądana na stanowisko programisty Pythona?

Programista Python – kto to jest?

W zależności od charakteru zatrudnienia programista Python może zajmować się projektowaniem samej struktury kody, jak i programowaniem aplikacji, gier oraz multimediów. Programiści Python często są poszukiwani również do tworzenia narzędzi, które mają wykonywać konkretne funkcje w przedsiębiorstwie.

Jak zacząć programować w Pythonie

Python jest darmowym programem, dlatego też każdy, kto chce spróbować swoich sił w programowaniu, może to zrobić za darmo. Aby zacząć programowanie w Pythonie wcześniej należy zapoznać się z wprowadzenie po całym programie oraz z obowiązującymi programistycznymi podstawami. Tutaj z pomocą przyjdą specjalistyczne książki. Alternatywą dla nich będą poradniki zamieszczone na tematycznych forach internetowych oraz tutoriale wideo dostępne w serwisie YouTube.

Co można zrobić w Pythonie?

Program Python służy przede wszystkim do tworzenia skryptów systemowych i tych automatyzujących pracę, programów bazodanowych, aplikacji, gier i multimediów. Używa się go również do tworzenia backendu witryn internetowych. Z aplikacji utworzonych w tym programie korzysta min. Google. Tutaj przykładem może być, chociażby Dropbox. Rozwiązania zastosowane w Pythonie używane są również w serwisie YouTube. Najpopularniejsze gry, jakie zostały zaprogramowane w Pythonie to natomiast Battlefield 2, Mount & Blade, The Sims 4 oraz Worls of Tanks.

Wykształcenie

Osoba ubiegająca się o stanowisko programisty Python może przystąpić do rekrutacji, nawet jeśli nie posiada udokumentowanego wykształcenia w tym kierunku. W tym zawodzie liczy się przede wszystkim świetna znajomość obsługi komputera oraz nieprzeciętna wiedza programistyczna. Swoją wiedzę, można poszerzać na „własną rękę” jak i wybrać się na studia o profilu informatycznym. Innym rozwiązaniem będzie ukończenie kursów, za które można otrzymać certyfikat umiejętności. Przy pracy programisty ważna jest zaawansowana znajomość języka angielskiego.

Programista Python zarobki

Programiści to pracownicy, którzy z reguły są dobrze opłacani. Nie inaczej jest w przypadku programisty Python. No więc ile zarabia programista Python?

Młodszy specjalista może liczyć na zarobki rzędu 3500 – 5000 złotych netto. W przypadku bardziej doświadczonego specjalisty kwoty te zaczynają się od 5000, a kończą na 7500 złotych na rękę. Eksperci w tym fachu liczyć mogą na wypłaty sięgające nawet 8500 – 10 000 złotych.

Jak widać praca jako python developer pozwala osiągnąć naprawdę przyzwoite zarobki. Tym bardziej że rynek jest naprawdę obfity w oferty pracy i pojedyncze zlecenia dla osób, które potrafią obsłużyć Pythona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here