Przy organizowaniu przeprowadzki wiele osób korzysta z firm transportowych czy przeprowadzkowych, powierzając profesjonalistom swoje rzeczy osobiste, a często również meble i sprzęty gospodarstwa domowego. Znalezienie odpowiedzialnego i rzetelnego usługodawcy jest kwestią kluczową. Firmy transportowej można szukać w różny sposób, jednak poleca się skorzystanie z giełdy transportowej. Dlaczego?

Znajomi i ogłoszenia

Rekomendacje znajomych to bardzo istotne kryterium przy dokonywaniu zakupów lub nawiązywaniu współpracy. Świadomość, że ktoś już korzystał z usług konkretnego podmiotu i jest zadowolony, znacznie przyspiesza podjęcie decyzji. Warto popytać przyjaciół o ich doświadczenia przy przeprowadzce, należy jednak wziąć pod uwagę ile i jakiego rodzaju rzeczy przewozili – zabranie kilku worków ubrań i kartonów z naczyniami to zlecenie o nieco innym charakterze niż przewóz wiekowych, ciężkich mebli. Innym sposobem na znalezienie firmy, która zajmie się przeprowadzką, jest śledzenie ogłoszeń w gazetach. Wiąże się to jednak z koniecznością regularnego kupowania prasy i może zająć trochę czasu. Niektóre firmy drukują ulotki, które przyklejają na klatach schodowych bloków lub specjalnych tablicach ogłoszeniowych, jednak w dobie Internetu coraz więcej usługodawców ogłasza się jedynie za pośrednictwem wirtualnych wizytówek i ofert. W związku z tym najwygodniejszym sposobem na znalezienie usługodawcy jest śledzenie ofert on-line. W tym celu można również skorzystać z giełdy transportowej.

Giełda transportowa

To specjalna platforma Internetowa, na której swoje ogłoszenia umieszczają firmy transportowe, informując o wolnych zleceniach, pojazdach, czy powierzchni załadunkowej. W ten sposób przedsiębiorcy mogą dzielić się kosztami transportu towarów na danej trasie, zaś dodatkową korzyścią jest skrócenie czasu przewiezienia towarów. Giełda transportowa to również miejsce, w którym można nawiązać współpracę z firmą przeprowadzkową. Dużym atutem platformy jest fakt, że każdy ogłoszeniodawca musi posiadać indywidualne konto. Założony jest również system akceptacji i komentarzy, który pozwala ocenić oraz zweryfikować danego kontrahenta. Ogłoszenia są szczegółowe, można więc poznać pełne dane firmy i dowiedzieć się, na jakim obszarze prowadzi ona działalność. Często wyszczególniona zostaje również masa załadunkowa samochodu oraz przewożone przedmioty. Niektóre firmy podają ponadto informacje o ubezpieczeniu, zawieraniu umów i dodatkowych usługach – na przykład pakowaniu rzeczy przed transportem.

Korzyści korzystania z giełdy

Giełda transportowa to miejsce w Internecie, gdzie można wybrać firmę przeprowadzkową lub dokonać wstępnej selekcji usługodawców. Jak funkcjonuje taka platforma, można zobaczyć na stronie www.interport.pl. Śledzenie komentarzy pomoże przekonać się, jak działa usługodawca, jednak przed dokonaniem zlecenia zawsze warto przeprowadzić rozmowę telefoniczną. Korzystanie z giełdy transportowej to duża wygoda – bez wychodzenia z domu można podejmować ważne decyzje dotyczące przeprowadzki.

Pakowanie i organizowanie transportu rzeczy osobistych, a często równie mebli i drogich sprzętów to zadanie, które wymaga żelaznych nerwów. Dlatego warto skorzystać z usług rzetelnej firmy, która profesjonalnie zaopiekuje się dobytkiem. Dobrym sposobem na wygodne szukanie odpowiedzialnego usługodawcy jest skorzystanie z giełdy transportowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here