kryptowaluta

Bajeczne wzrosty, wielkie ryzyko, anonimowość i nowoczesne technologie. To wszystko można usłyszeć o walutach kryptograficznych. Ich popularność rozbudza wyobraźnie inwestorów. Często jednak nie mają ani wiedzy, ani nie znają sposobu na inwestowanie w kryptowaluty.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem na inwestowanie w waluty kryptograficzne jest trzymanie ich na bezpiecznej i sprawdzonej giełdzie. Giełdy kryptowalut są miejscami gdzie co sekundę zawierane są transakcje między kupującymi a sprzedającymi. Sprzedającym może być też sama giełda. Przy wyborze giełdy powinniśmy sprawdzać czy jest ona wypłacalna, jakie ma prowizje a jeśli nie ma, to czy spready (różnica między ceną sprzedaży a zakupu) nie są za wysokie. Żeby korzystać z pełni możliwości kryptowalut i pozostać bardziej anonimowym, warto aby naszym wyborem była giełda bez weryfikacji.

Dobrym przykładem giełdy bez identyfikacji jest platforma Binance. Od razu po przelaniu pieniędzy lub kryptowalut możemy handlować i inwestować. Z naszego rodzimego podwórka, godną uwagi giełdą wydaje się Bitbay. Przechowywanie walut klientów przez Bitbay w tak zwanych zimnych portfelach dba o bezpieczeństwo użytkowników i ich aktywów.

Dobrym sposobem na inwestowanie, zwłaszcza długoterminowo, są portfele do kryptowalut. Fizyczny portfel kryptowalut pozwala nam samemu dbać o bezpieczeństwo naszych środków. Rozwiązanie jest szczególnie chwalone przez osoby nieufne wobec wszystkich giełd i przedsiębiorstw. Dobrym przykładem fizycznego portfela do krytpowalut jest Ledger Nano X i jego mniejszy brat Ledger Nano S. Mimo, że to są dość drogie produkty, to nie powinniśmy oszczędzać na technologii, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze pieniądze. W kontekście portfeli do kryptowalut wartościowym rozwiązaniem są również produkty marki Trezor.

Należy się spodziewać, że nawet największe spadki walut kryptograficznych, nie spowodują spadku zaufania i zainteresowania do nich. Kryptowaluty dalej są nowinką i rozwijającą się branżą, wszak nigdy nie słyszałem o osobach, które systematycznie zamieniały swoje kryptowaluty na prawdziwe pieniądze lub towar, czyli praktycznie wszyscy ciągle reinwestują. Wydaje się jednak, że wiedza na temat portfeli do kryptowalut i giełd kryptowalut będzie zawsze przydatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here