W dzisiejszych czasach zaufanie klientów oraz kontrahentów do organizacji zaczyna mieć coraz większe znaczenie. Dlatego firmy starają się działać nie tylko zgodnie z prawem, ale też wymogami najróżniejszych standardów.

 A dzięki posiadaniu certyfikowanych systemów zarządzania można znacznie poprawić wizerunek i zwiększyć poziom zaufania wobec organizacji. Poniżej przedstawię krótko kilka kluczowych systemów, które warto wdrożyć.

Jakość przede wszystkim

System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001 to absolutna podstawa. Dzięki niemu możemy poprawić efektywność prowadzonych działań oraz jakość wytwarzanych produktów. Działanie zgodne z procedurami oraz dążenie do ciągłego doskonalenia przekonuje wielu klientów oraz kontrahentów, aby podjąć współpracę z organizacją, która posiada certyfikat ISO 9001. Warto też dodać, że system ten jest bazą dla Zintegrowanego Systemu Zarządzania, którego elementy możemy dopasować do organizacji.

Dbałość o bezpieczeństwo informacji

Kolejną ważną normą jest ISO 27001, która opisuje System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Dzięki wdrożeniu tego systemu zmniejszamy ryzyko utraty, uszkodzenia lub nieuprawnionego użycia danych. Norma ta dotyczy zarówno informacji gromadzonych w formie papierowej, jak i przechowywanych jako pliki cyfrowe. Jej wprowadzenie to gwarancja, dla klientów oraz kontrahentów, odpowiedniej dbałości o przytrzymywane dane, które przecież w  dużej mierze właśnie ich dotyczą. Posiadanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ma ogromne znaczenie dla poziomu zaufania do organizacji.

Korupcji mówimy: NIE!

Norma ISO 37001 odpowiada natomiast za System Zarządzania Antykorupcyjnego.   System ten w oparciu o analizę ryzyka pozwala na zminimalizowanie zagrożenia korupcją, która jest bardzo piętnowana nie tylko formalnie, ale także poprzez bojkot społeczeństwa. Wdrożenie ISO 37001 pomaga w sprawnym zapobieganiu, szybkim wykrywaniu i skutecznym zwalczaniu korupcji. System ten wspomaga organizację w dążeniu do etycznego prowadzenia biznesu. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/Anti-Bribery/Przeciwdzialanie%20korupcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here