Elektryczne podesty sceniczne

Projektowanie przestrzeni scenicznej to złożony proces. Aby doprowadzić plany do szczęśliwego końca, należy zadbać o niezliczoną ilość detali. Jednocześnie każdy drobny błąd w obliczeniach może spowodować poważne komplikacje. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy niniejszy artykuł. Wyjaśnia on specyfikę elektrycznych podestów scenicznych w ofercie BSC System. Jesteśmy przekonani, że zawarte w nim informacje pomogą Ci zakończyć projekt sukcesem. Zapraszamy do lektury!

Czym są podesty sceniczne?

Podesty sceniczne to nieodłączna część przestrzeni dedykowanej wydarzeniom publicznym. Zaliczamy do nich elementy infrastruktury takie jak sceny, wybiegi, podesty, podwyższenia oraz trybuny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że różnorodność rozwiązań tego typu początkowo może przytłaczać. Jeśli więc dokonanie wyboru sprawia Ci trudności, nasi eksperci chętnie posłużą swoją oceną. Istnieje kilka rodzajów podestów, a te zasilane energią elektryczną stanowią jeden z nich. Rozwiązania tego typu sprawdzają się, gdy przestrzeń sceniczna w miejscu docelowym musi być transformowana w czasie rzeczywistym. Elektryczne podesty umożliwiają szybką zmianę wysokości pojedynczej konstrukcji, co pozwala błyskawicznie zmienić układ otoczenia.

Rodzaje elektrycznych podestów

Poszczególne modele podestów elektrycznych różnią się od siebie ze względu na opisujące je parametry. Sercem tego typu konstrukcji jest napęd. W naszej ofercie znajdują się podesty o dwóch rodzajach napędu – śrubowym oraz SERAPID. Nasi eksperci z chęcią pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie, które sprawdzi się w określonych warunkach. Modele podestów scenicznych różnią się także ze względu na zastosowane materiały. Na przykład blat podestu może być pokryty stalową blachą ryflowaną, sklejką o konkretnych właściwościach, parkietem lub innymi tworzywami. Poszczególne parametry tego typu należy dobrać z uwzględnieniem zastosowań przewidywanych dla danych elementów konstrukcji.

Jak dokonać wyboru?

Wybór rozwiązań tego typu musi zostać poprzedzony skrupulatnymi przygotowaniami. Nie obędzie się również bez technicznego podejścia oraz fachowej wiedzy. Bez względu jednak na posiadane kwalifikacje, należy przyjrzeć się podstawowym parametrom docelowej konstrukcji, takim jak rozmiary, podłoże oraz zastosowanie. Określenie tych prostych czynników znacznie zawęzi Twój wybór i pomoże Ci postawić na odpowiednie rozwiązania. Jednocześnie warto pamiętać, że ostatecznie liczy się nie tylko konstrukcja podestu. Odpowiednią uwagę należy poświęcić na przykład jego powierzchni. Niezmiernie ważna jest również obecność dodatkowych elementów, takich jak klamry, schodki, uchwyty i tym podobne. Mają one ogromny wpływ na ostateczną funkcjonalność konstrukcji.

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł pomoże Ci w wyborze elektrycznego podestu scenicznego. Jeśli jednak masz wrażenie, że wciąż wiesz za mało, aby podjąć trafną decyzję, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here