Ekspansja towaru do Portugalii - Jak transportować międzynarodowo?

Towary z Polski nie są zbyt popularne w Portugalii. W 2016 roku nasz eksport to tego kraju wynosił ledwie 0,4% ogólnego eksportu Polski. Nie oznacza to jednak, że nie warto handlować z tym państwem. Dowiedz się, co i jak najlepiej transportować do Portugalii.

Mały kraj na zachodzie Europy
Portugalia to jedno z mniejszych państw świata i Europy. Pod względem powierzchni całkowitej (92 391 km²), zajmuje dopiero 110. miejsce na świecie. Kraj ten, choć wydał na świat wiele znanych osobistości, takich jak Vasco Da Gama czy Ferdynand Magellan, to i tak największą sławę Portugalii przyniósł Cristiano Ronaldo. Od 10 lat jest on w absolutnym topie piłkarzy świata, co czyni go skarbem narodowym. Jednak ten skarb nie jest towarem eksportowym w dosłownym tego słowa znaczeniu. Portugalczycy nie tylko „produkują” dobrych piłkarzy, ale i wiele innych towarów. Sprawdźmy, co eksportują oni do Polski.

Eksport i import z Portugalią

Duża odległość sprawia, że zarówno import, jak i eksport pomiędzy Polską a Portugalią nie jest zbyt duży. W 2016 roku Portugalia zajęła dopiero 30. miejsce na liście kierunków polskiego eksportu z udziałem 0,4%. Wynik w przeciwną stronę nie był wiele lepszy, bowiem Portugalia zajęła dopiero 39. lokatę na liście krajów, z których importujemy. Ich udział w naszym rynku to ledwie 0,3%. Mimo niewielkiej wartości handlu, w jedną, jak i drugą stronę płynie ich całkiem sporo. Przede wszystkim z Polski wysyłamy nad Ocean meble do siedzenia, aparaturę odbiorczą dla telewizji, samochody osobowe oraz cygara, papierosy i chłodziarki. Zaś do nas Portugalczycy transportują: masę celulozową drzewną, części i akcesoria do samochodów, wino ze świeżych winogron oraz formy odlewnicze.

Transport międzynarodowy Portugalia – jak?

Tak niewielka, jak i dość specyficzna ilość towarów sprawia, że trzeba wybrać odpowiedni rodzaj transportu. Oczywistym wyborem w tym wypadku będzie transport kołowy. Najlepiej skorzystać z firmy spedycyjnej, jak np. http://www.doritrans.com/transport-miedzynarodowy-portugalia.php. Dlaczego wybieramy kołowy transport międzynarodowy do Portugalii a nie morski czy lotniczy? Ponieważ samochód ciężarowy jest o wiele szybszy niż statek i o wiele tańszy niż samolot. To ważne, ponieważ bardzo rzadko zdarza się transportować z Portugalii do Polski, i odwrotnie, towary, których ilość jest tak duża, że niezbędne staje się wykorzystanie „ciężkiego sprzętu”. W Polsce istnieje co najmniej kilka firm spedycyjnych, które zajmują się transportem międzynarodowym towarów aż do Porto, Lizbony i innych miast Portugalii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here