Szkolenia firmowe kojarzą Ci się z nudnym obowiązkiem, który wiąże się z dodatkowym nakładem pracy? Nic dziwnego – wiele szkoleń organizowanych jest poza biurem, co sprawia, że pracownicy muszą dojechać we wskazane miejsce, co często zajmuje więcej czasu niż standardowe osiem godzin pracy. Na szczęście istnieje doskonałe rozwiązanie, czyli e-learning BHP, dzięki któremu można raz na zawsze rozprawić się z mitem nużącego szkolenia.

Szkolenia BHP – dla kogo?

Formalnie – dla każdego. Zgodnie z przepisami, każdy pracownik jest zobowiązany do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Częstotliwość odświeżania zasad zależy jednak przede wszystkim od podejmowanego stanowiska. Najrzadsze szkolenia dotyczą pracowników biurowo-administracyjnych, ponieważ mogą one odbywać się raz na sześć lat.

Szkolenia BHP można zaliczać w różnych formach. Czasem organizuje się kursy dla pracowników, a czasem seminaria. W przypadku pracowników biurowych nie ma obowiązku przeprowadzania instruktażu na stanowisku pracy, można za to skorzystać z formy e-learningu BHP.

E-learning bezpieczeństwa i higieny pracy: na czym polega?

To wygodna forma, dzięki której pracownicy mogą zaliczyć kurs w dowolnym miejscu. E-learning BHP ma kilka plusów, dzięki którym znacząco przewyższa pozostałe dostępne opcje. Przede wszystkim zajmuje mniej czasu, ponieważ nie trzeba dojeżdżać do żadnych miejsc szkoleniowych. Ponadto pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy, ponieważ nie trzeba angażować osób trzecich, by przyjeżdżały do firmy i organizowały szkolenia (często więcej niż jedno, bo nie zawsze da się zgromadzić w jednym miejscu wszystkich pracowników). Dodatkowo e-learning BHP nie wymaga zmian w trybie pracy. Każdy pracownik może przeprowadzić BHP we własnym zakresie, dzięki czemu firma pracuje spójnie mimo konieczności przeprowadzenia szkoleń.

Jedna platforma dla wszystkich kursów

E-learning BHP jest możliwie jak najbardziej funkcjonalny, dzięki czemu nawet starsi pracownicy bez problemu poradzą sobie z jego obsługą. Wszystkie kursy są sukcesywnie udostępniane w jednym miejscu, a dodatkowo firma otrzymuje informacje o każdej aktualizacji. Dzięki temu pracownicy mogą na bieżąco kontrolować nowości i zapoznawać się z udostępnionym materiałem. Dodatkowo na platformie istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia w dwóch językach, dzięki czemu w e-learningu mogą uczestniczyć też obcokrajowcy.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “E-learning BHP – nowa formułą szkoleń, zobacz jak to wygląda” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here